Yazın anlamı, çocuklar için çok daha farklı… Onlar, birlikte  geçirdiğimiz tatillerin dışında kalan günlerini yalnız veya arkadaşlarıyla değerlendirmenin ve iyi vakit geçirmenin yollarını arıyorlar. Genellikle de  eğlence amacıyla ekran karşısında çok daha fazla zaman geçiriyorlar. Oysa bilişsel gelişimin temelinin atıldığı erken çocukluk yılları, yaşamın en kritik dönemi. Kolaylıkla erişilebilen HP Baskı Dünyası , bilimsel olarak tasarlanmış ve yaş gruplarına uygun olarak hazırlanmış bir müfredat ve içeriklerle, çocuklarımızın vakitlerini eğlenerek, öğrenerek  ve dolu dolu  değerlendirmelerine yardımcı oluyor. HP Baskı Dünyası, yaz boyu çocukların bilişsel becerilerini artıracak aktivitelerle dolu!

Özellikle her şeyin ekranlara taşındığı, evin dört duvarı arasına sıkıştırıldığı pandemi döneminde, güçlü bir öğrenmenin temelini oluşturan kağıt-kalem tabanlı öğrenme de önemli ölçüde darbe aldı. Çocukların dijital dünya ve ekran ile olan ilişkileri arttı; gün içinde ekran karşısında geçirdikleri süreler uzadı. Derslerin dışında oyun ve eğlence amaçlı olarak da ekran karşısında daha fazla vakit geçirmeye başladılar. HP, çocuklarının ekran karşısında geçirdikleri süreleri azaltmaya yardımcı olmak için basılabilir aktiviteler ile çocukların eğlenmesini ve öğrenmesini amaçlıyor. HP Baskı Dünyası’nın haftalık çalışma sayfası tabanlı öğrenim şeklinde düzenlenen yapılandırılmış içeriği, çocukların temel kavramları kavramasına ve olumlu öğrenme alışkanlıkları oluşturulmasına yardımcı oluyor.HP Baskı Dünyası web sitesinde bulunan çeşitli ücretsiz içerik sayesinde çocuklar, boyama sayfaları aracılığıyla öğrenmenin, matematik problemlerini yanıtlamanın, eğitici oyunlar oynamanın ve daha fazlasının keyfini çıkarıyor! Ücretsiz aktivite sayfaları, diğerlerinin yanı sıra sanat, spor, yemek gibi farklı kategorilere göre de sıralanıyor. 3-6 yaş arasındaki çocuklar için 5 Farkı Bulun, Koca Ayı ile Minibüsü Bulun, Resmi Tamamlayın, Yapbozu Rakamlara Göre Düzenleyin eğlenceli aktivitelerden bazıları. 7-10 yaş içinse Tatlı Su Yunusu, Matilda – Kelime Bulmaca Oyunu ve Baskıları alınabilen Doğum Günü Serisi Çantalar; 11 yaşından büyükler içinse Çapraz Bulmacalar ve Mandala Boyama aktiviteleri bulunuyor.

Çocuklara bir şey öğretmenin en iyi yollarından biri, etkinlikleri onlarla birlikte yapmak. Bir konuyu merak ettiklerinde onlara rehberlik edecek birileri olduğu zaman çocuklar daha çok ilham alıyor ve kendinden emin olabiliyorlar. HP Baskı Dünyası  da yalnızca çocuklar için değil yetişkinler için de etkinlik sayfalarına sahip: Mandala şablonlarından üretkenlik takvimlerine, bulmacalardan doğum günü kartlarına kadar farklı aktiviteler yaşa göre sıralanabiliyor, böylece hem çocuklar hem de ebeveynler kendilerine en uygun aktiviteleri bulabiliyorlar. Üstelik bu kapsamlı ve ücretsiz etkinliklerden bazılarında farklı temalar oluşturmak için çeşitli kuruluşlarla iş birliği yapılmış: Çocuklar Crayola ile renklerin temellerini öğrenebilirken, WWF’nin çalışma sayfalarıyla hayvan türlerini keşfediyor, AÇEV aktiviteleriyle ekrandan uzak zamanın tadını çıkarıp, Homer ile yaratıcı şekillerde bilgi edinebiliyorlar.

HP Smart Tank ise yüksek kaliteli baskılar ile ebeveynler çocuklarının evde öğrenmesini daha eğlenceli hale getiriyor. Özellikle HP orijinal mürekkepleri kullanıldığında,alınan baskıların kalıcılığı ve solmaya karşı dayanıklılığıyla, tüm görsellerin  canlı ve renk açısından doğru görünmesini sağlayabiliyor. Ev için çok kullanışlı olan HP Smart Tank, kartuş alımına gerek olmayan, mürekkebi bittiğinde, mürekkep tankını yedek şişeleriyle kullanıcılarının kendilerinin doldurabileceği, kullanımı çok pratik, yeni nesil bir yazıcı. Evde aileler veya çocuklar resim, ödev veya herhangi bir belge basmak istediğinde “yazıcının kartuşu bitecek” derdi olmadan özgürce kullanılabiliyor. Kutusunun içinden çıkan mürekkepler sayesinde 18.000 sayfaya kadar siyah veya 8.000 sayfaya kadar renkli baskı kapasitesi elde ediliyor ve 3 yıla kadar baskı alınabiliyor. HP Smart Uygulaması akıllı telefon veya tablete indirildiğinde mobil olarak istenilen her yerden hızlı bir şekilde baskı almak mümkün.

HP Baskı Dünyası platformuna HP Smart mobil uygulamasından ve buradan erişilebiliyor. HP Baskı Dünyası’nın ayrıcalıklarından en iyi şekilde faydalanmak için HP Smart Tank Yazıcı serisini de mutlaka inceleyin.