Günler pek çoğumuz için oldukça hızlı bir tempoda akıp gidiyor ve yine birçoğumuz için bu tempo, ev yaşamında da devam ediyor. Evde de olsak; hep çok yoğun, hep çok aktifiz. Tüm gün süren görüntülü toplantılar, akşamları sevdiklerimizle yaptığımız görüntülü konuşmalar, kaçırmak istemediğimiz onlarca dizi, tükettiğimiz videolar, okuduğumuz makaleler… Evde veya dışarıda fark etmez; şüphesiz hepimizin vazgeçilmez eşlikçisi her zaman için aynı: laptop’larımız. Bugün sizleri, her ihtiyacımızda yardımımıza koşan laptop’larımıza inovatif bir perspektiften bakmaya ve hareket halindeki yaşantılarımıza en iyi şekilde uyum sağlayabilecek HP Spectre x360 ile tanışmaya davet ediyoruz.

Kabul edelim, aktif geçen günlerimizde yanımızdan ayırmadığımız laptop’larımızdan çok fazla beklentimiz var. Güç ve performans bakımından eşsiz olmalarını istiyoruz; aynı zamanda şık tasarımlara sahip olmalarını bekliyor, ancak taşınabilirliklerinden ödün vermediklerinden de emin olmaya çalışıyoruz. Güvenlik konusuysa ayrı önem taşıyor. İşte HP Spectre x360, bizi çok heyecanlandıran sayısız yeni özelliğiyle tüm bu beklentileri en iyi şekilde karşılamak için yaratılmış gibi desek yanlış olmaz. Gelin, ilk olarak çığır açıcı güç ve performansından konuşalım.

Bir önceki nesline kıyasla iki kat performans ve veri hacmine sahip olan 10. Nesil Intel® Core™ i7 işlemcili HP Spectre x360, 22 saatlik pil ömrüyle gücünü gün boyu koruyan bir bilgisayar. Bu size evinizin dilediğiniz herhangi bir köşesinde zaman geçirebilmenizi sağlıyor. İster yatakta, ister masada, ister koltukta şarj kablonuzu aklınıza bile getirmenize gerek duymuyorsunuz; çünkü sıra dışı batarya ömrü sayesinde onu gün boyunca sorunsuzca kullanabiliyorsunuz. Yeni Spectre’nin bu özelliği, gündüz bir yana; akşam saatlerinde de yararlanabileceğiniz pek çok keyifli an hediye ediyor sizlere. Örneğin, sevdiğiniz dizi ve filmleri, bataryanın tükenip tükenmeme ihtimalini hiç düşünmeden, arka arkaya tüm gece boyunca izleyebilirsiniz!

HP Spectre x360

Konu film izlemekten açılmışken, Yeni Spectre’nin yüzde 90 ekran gövde oranına sahip olduğundan ayrıca bahsetmeliyiz. İçiniz rahat olsun, dizi ve filmlerinizi onunla birlikte en iyi kalitede izliyor olacaksınız çünkü büyük ekranı, beraberinde muhteşem bir görüntü kalitesi getiriyor. İsterseniz, yansıma önleyici ekran özelliğini de kullanarak; yansımaları azaltıp kontrastı artırabilir ve ekranınızı ev, iş, cafe, park gibi pek çok ortamda net ve rahat bir şekilde görebilirsiniz.

Yeni Spectre’nin dayanıklı menteşesinden bahsetmiş miydik? Sağlam menteşesi sayesinde, 360 derece hareket edebilen ve bıraktığınız pozisyonda kalan bilgisayar, adeta size uyum sağlamak için tasarlandığını bir kez daha gösteriyor ve esnek yapısıyla her zaman, her yerde rahatlığınızdan ödün vermemenizi garantiliyor. Sahip olduğu 2.2 mm boyutundaki web kamerasıysa, onu vazgeçilmez kılan bir başka özelliği. İş amaçlı görüntülü konuşmalarınızda veya sevdiklerinizle özlem gidermek için yaptığınız eğlenceli sohbetlerde, Yeni Spectre’nin küçük kamerasının sağladığı geniş görüntüleme alanından faydalanabilirsiniz. Ayrıca bilgisayarın web kamerasının daha az yer kaplaması demek, geri kalan her şey için size çok daha büyük bir alan bırakılması demek, bunu da hatırlatalım!

HP Spectre x360

Yeni Spectre’in HP Display Control özelliğine geldi sıra. İnternet üzerinden alışveriş yaptığınızı hayal edin ya da fotoğraf düzenlemeleri yaptığınızı; veya en basitinden diyelim ki laptop’unuzda video izliyorsunuz, bunların her birinde mükemmel olmasını beklediğiniz nokta ne olur? Tabii ki renkleri en iyi şekilde görebilmek, değil mi? İşte HP Display Control, sizlere doğru renkleri görebilmeniz için sunduğu 3 farklı renk uzayı ön ayarıyla buluşturuyor ve benzersiz bir görüntü kalitesi sağlıyor.

Günümüzde 10 tüketiciden neredeyse 6’sı, PC’leri üzerinden gizliliklerini yeterince sağlayamadıkları konusunda endişeleniyor ve bu, Yeni Spectre’nin çözüm getirdiği sayısız konudan bir diğeri. Web Kamerası Kapatma Anahtarı sizi bu endişeden kurtararak kameranızı kullanmadığınızda fiziksel olarak kapatabilmenizi sağlıyor. Yeni Spectre bunu yalnızca, fiziksel olarak bilgisayarın kamerasına giden elektriği kesen HP Webcam Kill Switch özelliğiyle değil; mikrofonu susturma tuşları ve ekranınızı etraftaki meraklı gözlerden koruyan opsiyonel HP Sure View özelliğiyle de yapıyor. Sizeyse, HP Sure View ekranını aktif hale getirmek için sadece F1 tuşuna basmak kalıyor!

Evet, laptop’larımızın işlevselliği hepimiz için çok önemli; ancak itiraf edelim, sahip oldukları tasarımı da bir o kadar önemsiyoruz. Yeni Spectre, yenilenen kompakt ve elmas kesim tasarımıyla bizce göz kamaştıran bir görüntüye sahip. Neredeyse kenarlıksız ekranıyla küçük ve oldukça kuvvetli, Peki ya, gövdesinin tek parça alüminyumdan en yüksek hassasiyetle işlendiğini biliyor muydunuz? Her açıdan büyüleyici.

HP Spectre x360

Sağlamlaştırılmış güvenlik özellikleri, odağına mobiliteyi yerleştiren üstün performansı ve gücü, esnek yapısı ve biz kullanıcılarına sağladığı inovatif tasarımıyla Yeni Spectre x360, her açıdan çok çarpıcı. Gece Siyahı ve Poseidon Mavisi’nin yanında en yeni renk seçeneği olan Doğal Gümüş ile, Yeni Spectre’i siz daha keşfetmediniz mi?

HP Spectre x360 ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.