Şehir hayatının koşuşturmasında kendine iyi bakmak kolay değil. Güç savaşlarıyla dolu iş yaşamına ya da yaratıcılığın yanında farklı olmayı da gerektiren rekabet ortamına ayak uydurmak ve başarılı olmak da kolay değil. Huawei Watch GT 2’nin bize verdiği ilhamla anladık ki, bu ikisini birden gerçekleştirip hayatımız için bir taşla iki kuş vurmak çok da zor değil: İki önemli önerimiz, spor ve erken kalkmak. Sizin de bunu yapabileceğinize – hatta belki yaptığınıza – inanıyoruz. İhtiyacınız motivasyonsa, konuyu biraz açalım.

Dünyadaki önemli şirketlerin CEO’larının ortak özelliği nedir dersiniz? Gençken bir spor takımında yer almış olmaları! Whole Foods CEO’su, futbol takımının kaptanı, Bank of America CEO’su bir ragbi oyuncusu, Mark Zuckerberg ise eskrim takımının yıldızıymış. Ernst & Young’ın araştırmasına göre spor ve pozisyon ilişkisi özellikle kadın yöneticilerde oldukça sağlam; uluslararası şirketlerdeki üst düzey kadın yöneticilerin %96’sı lise veya üniversite yıllarında bir spor takımında yer almışlar. Sporun iş hayatında yükselmekle olan ilişkisi hiç de tesadüfî değil aslında; sporun sağladığı öz disiplin, hedeflediği elinden gelenin en iyisini yapma çabası, gerektirdiği ve öğrettiği hızlı ve doğru karar verme becerisi, oluşturduğu takım ruhunu iş hayatında da hemen hemen aynı şekilde kullanmadığımızı kim söyleyebilir ki? Daha iyi etik değerler, daha iyi problem çözme becerileri, rekabetçi ruh, daima öğrenmeyi ve gözlemlemeyi sağlayan bir yapı… Hepsi sporda da iş dünyasında da aranan özellikler.

Sahilde koşuya çıkmak, bisiklete binmek, düzenli bir şekilde yüzmeye gitmek, yoga yapmak ya da bir spor salonunda egzersiz… Düzenli ve disiplinli bir şekilde yaptığınız sürece hangi sporu yaptığınızın pek de bir önemi yok. Göreceksiniz, hem kendinize iyi bakmış ve sağlığınızı olumlu yönde etkilemiş olacak hem de spor sayesinde kazandığınız değerler sayesinde işteki başarınızı da artıracaksınız.

Siz spor alışkanlıklarınızı iyi bir düzene oturturken, Huawei Watch GT 2 hayatınızı kolaylaştıracak özellikleriyle tabii ki yanınızda olacak. Siz sabahın erken saatlerinde, belki biraz da zorlanarak yataktan kalkıp sahilde yürüyüşe başladığınızda, gittikçe artan adım sayınızdan sizi haberdar ederek motivasyonunuzu artıracak, GPS sensörü ile kendinize tam da istediğiniz gibi bir rota çizmenize yardımcı olacak. Sizin sporunuz yüzme ise, 50 metreye kadar su geçirmiyor oluşuyla yüzme havuzunda da sizi yalnız bırakmayacak. Spor salonunda yaptığınız antrenmanlarda nabzınızı ölçerek, kalp ve detaylı antrenman analizlerinizi yaparak sizi hep bilgilendirecek, sporunuzdan maksimum verimi almanız ve her açıdan doğru bir antrenman yapmanız için adeta kişisel koçunuz olacak.

Sırası gelmişken, Huawei Watch GT 2’nin size daha huzurlu bir yaşamın kapılarını aralamak için kolları sıvadığını da söyleyelim. Gün içinde stres ölçümlerinizi yaparak stres seviyenizi belirliyor, sınıflandırıyor ve hayatınızı iyileştirmenize yardımcı olacak bazı uyarılarda bulunuyor. Mutlu, çok mutlu olmanızı istiyor!

Erken kalkmak… Erken kalkmak verimliliği arttırıyor, daha iyi bir kontrol mekanizması sağlıyor, daha iyi karar vermenizi sağlıyor. Tabii erken kalkmanın artılarından faydalanabilmeniz için, erken de yatmanız ve en az 7 saatlik uyku almanız tavsiye ediliyor. Saatinizi her zaman olduğundan bir saat öncesine kurmanız ve belki de ilk önerimizi hatırlayıp bu bir saati sahilde bir koşuya ya da bahçede veya salonunuzda yoga yapmaya ayırmanız güne daha dinç başlamanızı sağlayacak. Aynı zamanda, 6 yaygın uyku türünü bilimsel olarak izleyerek teşhis edebilen Huawei TruSleep™ 2.0 ile her sabah uyandığınızda saatinizi kontrol etmeyi ve uyku kaliteniz ile ilgili bilgi almayı unutmayın. Uyku ölçümlemeniz yapıldığında bunun; günlük hayatta gerçekleştirdiğiniz işlerdeki verimliliğinizden genel ruh halinize, dolayısıyla sosyal ilişkilerinizin kalitesine ve sonra hayatınızın tüm alanlarına büyük ölçüde etkisi olduğunu göreceksiniz. Gerçek zamanlı kalp atış hızınız, uyku sırasında aldığınız nefeslerin özellikleri gibi uyku kalitenizi etkileyen faktörlerin farkında olmak, ihtiyaç halinde uyku düzeninizde bazı değişiklikler yapabilmeniz için ilk adımı atmanızı sağlayacak.

O gün spora gitmediniz mi, saatiniz için değişen bir şey yok: o yaşamınızda ihtiyacınız olan hareketliliği sağlamak için her zaman aktif. Uzun süre oturur pozisyon olduğunuzu fark ettiğinizde, size ayağa kalkmanızı ve hareket etmenizi hatırlatan bir hareketsizlik uyarısına sahip. Aynı zamanda gün boyunca attığınız adım sayısını, yaktığınız kaloriyi ve kaç kez ayağa kalktığınızı da takip ediyor, kayıtlarını tutuyor. Düzenli olarak nabzınızı takip ediyor, ölçümlerinizi yaparak gerekli durumlarda size uyarılarda bulunuyor yani kalp sağlığınız ile de yakından ilgileniyor!

https://www.instagram.com/p/B5DXeDAlIeM/

Kolunuzdan #hiççıkarma’yacağınız Huawei Watch GT2, hem spor yaparken hem dinlenirken sağlığınız için vücudunuzu tarıyor. Üstelik şarj konusunu da düşünmeye pek gerek yok, 46mm serisinin şarjı iki haftaya kadar dayanabiliyor.

Kısacası Huawei Watch GT2’ni #hiççıkarma, erken kalk ve temiz havanın, sakin bir şehrin tadını çıkar, spor yap ve sağlıklı yaşamın tadını çıkar!

Daha fazla bilgi için tıklayın