Pek çoğumuz yoğun bir tempoda sürüp giden günlerimizin büyük bölümünde zihinlerimizden geçen onca düşünce arasında denge kurmaya çalışıyoruz; önemli olanların peşinden gidip, onları yakalayıp, nispeten önemsiz olduğunu düşündüklerimizin geçip gitmesine izin vererek. Ve eminiz, birçoğumuz için “keşke hayatıma biraz daha hareket katsam”, “gün içinde daha fazla adım atmalıyım” gibi iç konuşmalar belirdikleri anda, kendilerinden çok daha ağır basan -meli, -malı’ların arkasına atılıyorlar. Oysa ki hareket etmek, sağlıklı bir yaşam sürmenin en önemli gereklilikleri arasında. O zaman güzel haberi verelim, zihninizde tekrar edip duran bir düşünceyle vedalaşabilir ve rahatlayabilirsiniz. Artık gün içindeki hareket seviyenizden nabız ölçümlerinize, sağlığınızla yakından ilgilenen bir yol arkadaşınız var: Huawei Watch GT 2

7 milyon diyabet hasta, 5 milyon obez kişi, 4 milyon kalp hastası, 8 milyon eklem rahatsızlığına sahip kişi… Evet, Sağlık Bakanlığı’na ait olan tüm bu istatistikler ülkemizin sağlık konusuyla ilgili mevcut durumunu yansıtıyor. Hareket etmek, bu hastalıkların önüne geçilmesi konusunda en büyük yardımcı. Kan dolaşımını ve solunumu hızlandırarak vücuda giren oksijeni artırıyor, cildi güzelleştirdiği gibi metabolizmayı hızlandırarak kalori yakmaya da yardımcı oluyor. Aynı zamanda esneklik, denge ve koordinasyonu artıran bu aktiviteyi hayatınıza düzenli olarak dahil etmek daha sağlıklı bir yaşam sürmek için atabileceğiniz en büyük adımlardan biri.

Adım demişken, biraz da daha hareketli bir yaşamın nasıl mümkün olabileceğinden söz edelim. İşte, bu noktada sahneye adım ölçme özelliği ile Huawei Watch GT 2 giriyor. Özellikle aşırı kilo alma veya obezite gibi yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen durumların önüne geçmek adına hayatına düzenli sabah yürüyüşlerini dahil etmeye karar verenlerin kollarından #hiççıkarma’yarak verimini artırabileceği Huawei Watch GT 2, yalnızca yürüyüş sırasında değil, gün içinde her an yanınızda oluyor. Sisteminde yer alan hareketsizlik uyarısı aracılığı ile, uzun bir süre oturur pozisyonda olduğunuzu fark ettiğinde size ayağa kalkmayı ve hareket etmeyi hatırlatıyor. Her gün attığınız adım sayısını, yaktığınız kaloriyi ve ayağa kalkma sayısının da kaydını tutuyor. Hedefi, size olabilecek en kaliteli ve sağlıklı yaşam alışkanlıklarını kazandırmakta rol oynamak!

Yürüyüşe ek olarak; koşu, bisiklet, triatlon, yüzme havuzu, eliptik makine ve daha pek çok farklı spor olmak üzere tam 15 spor moduna uyum sağlayan Huawei Watch GT 2, aynı zamanda devamlı nabzınızı takip edebileceğiniz bir araç; uyurken bile! Düzenli olarak nabız ölçmenin çeşitli kalp hastalıkları için önceden önlem almaya yardımcı olduğu biliniyor.

youtube play youtube play

Günlük hayatta, kalp atış hızınız 100 bpm’in üzerindeyse veya 10 dakikadan fazla bir süre 50 bpm’in altında kalırsa sizi uyarıyor. Bu sınırların yaş, cinsiyet, kilo ve aktivite yoğunluğunuza göre ayarlanabildiğini de söyleyelim. Nabız ölçme özelliği sayesinde kalp sağlığınız ile de yakından ilgilenen Huawei Watch GT 2, tüm bunlara ek olarak, düzenli stres ölçümlerinizi yapıyor, stres seviyenizi belirleyerek gerektiği durumlarda size uyarılarda bulunuyor. Siz uyurken bile kalp ritminizden nefes alma düzeninize, uykunuzun analizini yapıyor ve sağlıklı bir yaşam sürmeniz için her şeyi düşünüyor. Detayları buradan okuyabilirsiniz.

Şık görünümüyle giyim stilinizi harika bir şekilde tamamlayacak Huawei’nin en gelişmiş akıllı saati Watch GT 2, kapsamlı sağlık izleme ve yönetim yetenekleri ile daha mutlu, sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmeniz için; 46mm serisinin iki, 42mm serisinin bir haftaya kadar dayandığı şarjı ile her an yanınızda olmaya hazır.

En iyisi onu #hiççıkarma’mak!

Daha fazla bilgi için tıklayın.