Bir yanda pencereden dışarıya sarkıttığımız elimizde hissettiğimiz rüzgâr, güneşin batmaya başlaması ile altın sarısına dönen yollar ve keşfedilecek rotalar… Diğer yanda ise doğanın ihtiyaçlarına yanıt vermemiz gerektiğini hissettiğimiz kararlarımız, maceraya karşı konfor arayışlarımız ve nelere ulaşabileceğimizi düşündüren soru işaretleri… Fakat umuyoruz ki söz konusu özgür hareket etme yetisi olduğunda hayallerinizden kolay vazgeçmiyorsunuzdur. Çünkü Hyundai, geleceğin ihtiyaç ve isteklerine bugünden cevap vermeye devam ediyor! O zaman hadi gelin; Hyundai’nin Türkiye’ye yeni giriş yapan elektrikli B-SUV modeli Yeni KONA Elektrik otomobilini yakından inceleyelim. Çünkü kendisi hem çevreci hem de konforlu! Gelişmiş teknolojilerinden, farklı ihtiyaçlara göre şekillenen tasarımlarından veya erişebilir olduğundan da bahsetmiş miydik? Şimdi bahsedeceğiz!

Hyundai Yeni KONA Elektrik

Ne zaman yolda olmak üzerine kaleme alınan yazılara baksak karşımıza hep aynı tema çıkıyor: “Yol her zaman orada, sadece başla.” Fakat dürüst olalım; günümüzün değişen modern dünyasında ve bu dünyanın ortaya koyduğu ihtiyaçlarda yola çıkma kararını vermenin bu kadar kolay olmadığını biliyoruz! Her şeyden önce çeşitli beklentilerimize tek seferde yanıt veren o otomobili bulmamız gerekiyor! Fakat bu bir sorun değil. Çünkü biz bu sorunun çözümü ile çoktan tanıştık. Hyundai’nin geleceğe yönelik elektrifikasyon stratejisi kapsamında Türkiye’de satışa sunmaya başladığı yeni B-SUV modeli tamamen elektrikli Yeni KONA Elektrik; gelişmiş özellikleri ve teknolojisi ile erişebilir ve çevreci bir deneyim sunuyor.

Hyundai Yeni KONA Elektrik

Hyundai Yeni KONA Elektrik

Kendisi Bir Çevreci

İkinci nesil Hyundai KONA, benzinli ve hibrit olmak üzere en geniş güç aktarma organları yelpazesiyle geçtiğimiz yıl satışa sunulmuş ve kısa sürede B-SUV segmentinde tasarım ve konfor açısından farkındalık yaratmıştı. Hyundai, modern toplumun ihtiyaçlarına şimdi de tamamen elektrikli Yeni KONA Elektrik modeli ile yanıt veriyor. Model Türkiye’de 115 kW güç sağlayan ve 377 kilometrelik menzil sunan tek pil seçeneği ile satışa sunuluyor. 100 kW DC hızlı şarj ile yalnızca 41 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80’e kadar şarj olabiliyor; 11 kW AC şarjla da 4 saat 55 dakikada pilini tamamen doldurabiliyor!

Hyundai Yeni KONA Elektrik

Ayrıca Konforlu!

Çeşitli beklentilere cevap verebilmek adına esnek ve modüler bir iç mekân yaratan Hyundai Yeni KONA Elektrik, yolcu konforunu ve sürüş rahatlığını ön plana alıyor. Birçok Hyundai modelinde de kullanılan entegre çift 12,3 inçlik panoramik ekran ve navigasyonlu multimedia ekranları, üst düzey bir konfor ve güvenlik sağlıyor. Ayrıca elektrikli açılır sunroof, rahat oturma pozisyonuna sahip koltuklar, direksiyona entegre vites kolu ve geniş bardak tutucular; B-SUV segmentindeki araçlar arasında Hyundai Yeni KONA Elektrik’in farkını ortaya koyuyor.

Tabii ki söz konusu konfor olduğunda Yeni KONA Elektrik modelinin sundukları burada bitmiyor! Yeni nesle kıyasla daha uzun dingil & bacak mesafesi ve ikinci sıra koltuklardaki daha yüksek baş mesafesi ile sınıfının en büyük modellerinden biri! Yeni KONA Elektrik, ön tarafta bu alanı sunarken, bagaj alanını da %30 arttırıyor! Ayrıca, pilin sağlığını ön plana alarak, özellikle soğuk havalarda güvenli şarj için ısı pompası kullanılan modellerde kayıpsız bir performans elde eden Yeni KONA Elektrik modeli, kullanıcıların eksi 30 derecelik bir ortamda dahi şarj kapağını rahatlıkla açmasına olanak tanıyor. Yeni şarj portu bölmesindeki aydınlatma ise karanlıkta bile daha fazla görünürlük sağlıyor.

Önce Güvenlik!

Yeni KONA Elektrik, B-SUV’ların çoğunda bulunmayan ileri seviyedeki Hyundai Smart Sense ADAS özellikleri ile yolda en yüksek düzeyde güvenlik ve rahatlık sağlıyor. Kabin İçi Kamera (ICC), sürücünün dikkatini analiz ederek uykusuzluk veya dikkatsizlik gibi tehlikeli durumlarda görsel ve sesli uyarılarda bulunuyor. Kaçınma manevrası, kavşak geçişi, güvenli şerit değişimi sağlayan İleri Çarpışma Önleme Yardımı (FCA 1.5) ise ek güvenlik özellikleri sunuyor. İleri ve Geri Park Mesafesi Uyarısı (PDW) gibi çeşitli gelişmiş teknolojilere sahip Yeni KONA Elektrik modellerinde Şeritte Kalma Yardımcısı (LKA), Akıllı Hız Sınırı Yardımı (ISLA), Sürücü Dikkat Uyarısı (DAW), Uzun Far Yardımı (HBA) gibi gelişmiş sürücü destek sistemlerine paralel Akıllı Hız Sabitleyici (SCC), Şerit Takip Asistanı (LFA) gibi çeşitli sürüş konforu destekleyicileri bulunuyor.

Hyundai Yeni KONA Elektrik

Sağlam, Sportif ve Şık.

Tasarımdan ödün vermeden aerodinamik performansı ön plana çıkaran Yeni KONA Elektrik modelinde aerodinamik ön bölüm ve bagaj kapağı arasında dikkat çeken çamurluk kemerleri ve bağlantılı parametrik yüzey tasarım, entegre spor lambası (HMSL) ile birleşiyor ve saten krom spoylere doğru heyecan uyandıran bir tasarım ortaya koyuyor. Sağlam ve sportif karakteri bir arada sunan bu otomobil modeli, özel tasarıma sahip 17 inç jantlarıyla dinamikliği ön plana alıyor. Yeni KONA Elektrik, pikselleştirilmiş gündüz farları ve farlardaki piksel grafikleriyle yepyeni bir görünüm sunuyor. Canlı gövde renkleri ile otomobilin tasarımını ikonikleştiren detayları da unutmayalım!

Beklentilerimize tek bir model ile yanıt veren Hyundai’nin Yeni KONA Elektrik modelleri hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Yolda görüşmek üzere!