Hepimizde en az bir tane vardır, her şeyle giyebildiğiniz ve bir türlü vazgeçemediğimiz o dümdüz, basit t-shirtler… Bu yazımızda size insanların bu ihtiyacını karşılamak için yola çıkmış çevre dostu bir markadan bahsedeceğim: Orkan Orgun ve Meriç Küçük tarafından kurulan Iamnotbasic.

 

foto1

Sık sık giydiğimiz için çabucak eskiyen bu t-shirtleri bulmak kolay gibi görünse de aslında istediğiniz model ve kumaşı bulmak o kadar da kolay olmuyor. Boyu uzun olsa, yakası istediğin gibi durmuyor, V kesim ise ya çok derin dekolte ya da çok kapalı oluyor, bunlar olsa bu sefer de kol boyu uzun veya kısa oluyor gibi… Yani aslında bu basit t-shirtleri bulmak çok da basit değil…

foto2

İşte ‘IAMNOTBASIC’ t-shirtlerinin yaratıcıları Meriç ve Orkan; “Bir t-shirt hayal ettik. Her gün giyebileceğimiz, giydikçe üzerimizden çıkarmak istemeyeceğimiz, eskidikçe yine aynısından almak isteyeceğimiz. Önce kumaşı çok yumuşak olmalıydı, sanki üzerimizde yokmuş gibi. Ve o kumaş öyle doğru dikilmeliydi ki yıkadıkça yamulmamalıydı. Kalıbı tam üzerimize göre olmalıydı; ne fazla bol, ne fazla dar. Kendi bedenimizi bulduğumuzda gözümüz kapalı aynı bedenin her modelini alabilmeliydik. Üzerinde ne bir baskı, ne bir logo ne de kaşındıracak etiketler olacaktı. O, spor yaparken, işe giderken, gece dışarı çıkarken kısacası her şeyle giyebileceğimiz basit, dümdüz, sade bir t-shirt olacaktı. Bir sınıfa, tarza ya da stile ait olmayacak, gizli kahramanımız olarak kalacaktı. Tüm bunların üzerine, ulaşılabilir bir fiyatta olmalıydı ki, istediğimiz model ve renklerinden, bazen eskidikçe, bazen elimizin altında bulunsun diye birkaç tane alabilelim…” diyerek çıkmışlar yola ve gerçekten tam da anlattıkları, hayal ettikleri gibi t-shirtler tasarlamışlar.

foto3

Kendileri yola çıkış hikayelerini o kadar güzel ifade ediyor ki, benim bu yazıyı yazma amacımı açıklamama bile gerek kalmıyor…

IAMNOTBASIC t-shirtlerinin kalitesi ve güzelliği kadar fiyatları da oldukça makul. Bayan t-shirtlerinin fiyatları 49,00 TL ve 89,00 TL arasında iken erkek koleksiyonu 49,00 TL – 59,00 TL olarak sabitlenmiş. Bilmem ne kadar tutar üstünde alışveriş yaparsanız da kargo ücretsiz gibi hikayeler yok, kargo hep ücretsiz; üstelik ertesi gün de kapınızda!

foto4

Bu markanın bir başka güzelliği de satın aldığın her bir t-shirt karşılığında, bir çocuk t-shirtünün üretim maliyetini, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar (Koruncuk) Vakfı’na senin adına bağışlıyorlar. Yani kendine bir t-shirt aldığın zaman hem sen, hem de yardıma muhtaç bir çocuk sevinmiş oluyor.

Gardrobunuzda bir kenarda durmayacak olan bu olmazsa olmaz t-shirtlerden sizler de birer tane edinin. Havalar da güzelleşiyorken tıklamanın tam zamanı!

İlginizi Çekebilir: Çevre Dostu Türk Markaları: SuCO, Epidotte, Restore Jeans, Iamnotbasic, Reflect

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN