Anashim Shehem Lo Ani / People That Are Not Me / Kimse Benzemez Bana

as2

Festivalin biletlerini alırken beni en heyecanlandıran film Anashim Shehem Lo Ani‘ydi. Çünkü İsrail sinemasıyla daha önce tanışmamıştım. Filmde bizi eski sevgilisini unutamayan, hayatında ne yapacağına karar verememiş kafası karışık Joy karşılıyor. Tek isteği çok üzdüğü eski sevgilisine son bir kez kendini anlatabilmek. Ancak eski sevgilisinin ona bu şansı vermek gibi bir niyeti olmadığı için alternatif yöntemler arıyor.

as

Bir yandan eski sevgilisinin yasını tutan Joy, bir yandan Nir ile taze bir ilişkiye adım atmaya çalışır. Ancak Nir ile de işler umduğu gibi gitmez. Yarı zamanlı çalışıp hayatının ne yöne gideceği hakkında hala kararsız olan Joy için hayat nasıl olacaktır?

Son dönemlerde sık sık denk geldiğimiz bir kendini bulma hikayesi anlatıyor film. Başrolünde hayatında taze bir yıkım yaşamış, hayatta bir türlü ne istediğine karar verememiş birinin hikayesi var. Filmin yönetmenini aynı zamanda başrolde de izliyoruz. Hikayesini bizzat kendi yazıp, kendi yönetmiş ve oynamış. Ortaya da izlemesi keyifli ve gerçekten sürpriz bir sonu olan bir film çıkmış.

people-that-are-not-me-1485058694