Çarşamba günü, #themaggerda sanat günü!

Bu hafta Çarşamba Portresi’nde desen, fotoğraf ve video çalışmalarıyla tanıdığımız sanatçımız İnci Eviner’in eserlerine yer veriyoruz.

inci eviner by hakan aydogan1956, Polatlı, Ankara doğumlu sanatçı İnci Eviner; desen, fotoğraf ve video çalışmaları ile tanınıyor. Geniş mekanları ve duvarları kullanan yerleştirmeleri ya da performansları aracılığıyla politik, kültürel ve tarihi perspektiflerle kadın kimliği ve genel olarak kimlik sorununu irdeleyen Eviner’in eserleri Londra, Berlin, Selanik ve İstanbul gibi kentlerdeki grup sergilerinde ve bienallerde sergilenmiş; sanatçının Paris, Tokyo ve İstanbul’daki kişisel sergileri de dikkat çekmiştir. Yaşamını ve çalışmalarını İstanbul’da sürdüren sanatçı, Galeri Nev tarafından temsil ediliyor.

İnci Eviner'in figürleri ve el yazısı, geçtiğimiz ay düzenlenen 33. İstanbul Film Festivali'nin afişinde, Bülent Erkemen tarafından yapılan tasarımda kullanılmıştı.

İnci Eviner’in figürleri ve el yazısı, geçtiğimiz ay düzenlenen 33. İstanbul Film Festivali’nin afişinde, Bülent Erkemen tarafından yapılan tasarımda kullanılmıştı.

Tüm görseller sanatçının websitesinden alınmıştır:

http://incieviner.net/

Sanatçı Portresi: Hakan Aydoğan

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?