Bu hafta İstanbul’da dans ve metal rüzgarı esiyor. Bir yanda partiler sabaha kadar sürerken diğer tarafta da kuzey tarafından gelen konuklarımız metal müzikseverlere bir müzik ziyafeti çekmeye hazırlanıyor. Tercihinizi hangi taraftan yana kullanırsanız kullanın bu hafta müzikle geçecek!

22 Şubat Cuma

Nil Karaibrahimgil @ Refresh The Venue

Nil Karaibrahimgil’i ve de şarkılarını sevdiğimi sanırım daha önce de belirtmiştim. O nedenledir ki ne zaman bir konseri olsa ‘gidelim gidelim’ moduna geçmem saniyelik bir zaman alır. Konserin tanıtım metni de hayli eğlenceli, buyurun en sevdiğim bölüm: “Kendisi gibi kanatlı mahlukları, dans edip saçmalamaktan ve “sana kek yaaaaptım” diye bağırmaktan korkmayanları konserine bekliyormuş öyle dedi.” Bu teklif geri çevrilmez, tabii bence!

Delphic – Club Bangkok @ Salon İKSV

Dans etmeye hazır mısınız? O zaman sizi başka hiçbir tarafa yönlenmeden Salon İKSV’ye Club Bangkok ve İngiliz elektronik/indie topluluğu Delphic performanslarına alalım. İkinci albümleri “Collections”ın ardından konserlerine devam eden Delphic ve her an her şeyi yapabilen, şekilden şekle girmeleri an meselesi olan Club Bangkok ile dans dolu bir gece sizi bekliyor.

23 Şubat Cumartesi

Noisettes – Fred Falke @ Salon İKSV

‘Don’t Upset The Rhythm’ diyerek hayatımıza giren Noisettes, Cumartesi gecesi ilk albümleri “What’s The Time Mr. Wolf?”dan girip son albümleri “Contact”tan çıkacaklar. Bizim de payımıza bol bol dans etmek ve güzel şarkılar dinlemek düşecek. Sadece bu kadar mı? Tabii ki de değil! Noisettes, yanında Fransız DJ ve prodüktör Fred Falke’yi de getiriyor. Fransız house müziği meraklılarına Falke’nin performansı kaçmaz diyoruz.

Epica – Katatonia @ Refresh The Venue

Şubat ayı rock ve metal severleri sevindiren bir ay oldu! Bu hafta sonu konserimiz de Epica ve Katatonia’dan geliyor. Şahsen Katatonia nedeniyle her an bu konserdeki yerimi alabilirim. Zamanında ne kadar çok dinlediğimi hatırladıkça eski günleri yad etmek açısından güzel bir seçim olabilir. Hollanda ve İsveç’ten esen senfonik ve doom metal rüzgarına kapılıp kapılmamak sizin elinizde.

24 Şubat Pazar

Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz @ Metin Zakoğlu Cafe Theatre

Vizyon ve !f İstanbul filmlerinden ziyade tercihinizi tiyatrodan yana kullanmayı planlıyorsanız ve hala Aziz Nesin’in ‘Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz’ını izlemediyseniz Pazar günü için programınız burada! Metin Zakoğlu yönetmenliğinde sahnelenen ve sadece 30 şanslı izleyicinin yer bulabildiği bu tiyatrodaki yerinizi şimdiden ayırtın bence.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?