Heyecan dorukta! İş Sanat’ın 23. sezonu başlıyor. Hayatın içindeki sanattan aldığı ilhamla hazırlanan program her zamanki gibi dopdolu. Sonbaharı özel bir seçkiyle karşılamaya hazırlanan İş Sanat, 27 Ekim Perşembe günü, salonunun kapılarını seyircilerine açıyor!

23. sezonda da İş Sanat’a özel hazırlanmış içerikleriyle antik kent tiyatrolarında sergilenen oyunlarından çıkıp Atatürk Kültür Merkezi Opera Salonu’nda soluklanıp, İş Kuleleri Salonu’ndan Kibele Çeşmesi Heykeli’nin önünde hep bir ağızdan şarkılar mırıldanacağız. Eğer siz de hazırsanız programa birlikte göz atalım.

‘Ben Anadolu’

Yıldız Kenter’in güçlü performansıyla hatırlanan “Ben Anadolu” başlıklı tek kişilik tiyatro oyunu, yıllar sonra Ayça Bingöl tarafından yeniden sahneye taşındı. 8 Ekim Cumartesi, saat 19.00’da Teos Antik Kenti Tiyatro Binası’nda izleyici ile buluştu. “Ben Anadolu” binlerce yıldır Anadolu’yu var eden kadınlar, koca bir tarihe yayılan hikâyeleriyle Güngör Dilmen’in klasikleşmiş eserinde buluştu.

İstanbul’daki Programdan Heyecanlandıklarımız

27 Ekim’de Orkestra şefi Patrick Hahn yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, piyanist Olga Scheps ile sahnede olacak. İşte bu konserlerle 23. sezonun kapıları açılacak! İş Kuleleri Salonu’nda gerçekleşecek konserde, ECHO Klassik ödülünün sahibi Olga Scheps, Piyotr Ilyich Tchaikovsky’nin birinci piyano konçertosunu seslendirecek. Konser, Dmitri Shostakovich’in on numaralı senfonisi ile devam edecek.

Dünyanın en önemli senfoni orkestraları arasında gösterilen Tiflis Senfoni Orkestrası, 7 Aralık’ta İş Kuleleri Salonu’nda eşsiz bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. Besteci ve orkestra şefi Vakhtang Kakhidze yönetimindeki Tiflis Senfoni Orkestrası, flüt sanatçısı Şefika Kutluer ile birlikte bizi Mozart’tan Tchaikovsky’e uzanan bir zaman yolculuğuna davet ediyor.

Bu sene yeni yılın ilk konseri olan English Chamber Orchestra, 3 Ocak’ta Atatürk Kültür Merkezi Opera Salonu’nda gerçekleşecek. Müzik ve dansın bir araya geldiği Viyana Gala Konseri’nde Johann Strauss valsleri ve polkalar ile yeni yılı kutlamaya ne dersiniz?

İş Sanat’ın uluslararası konukları arasında Grammy ödülllü Estonyalı orkestra şefi Tõnu Kaljuste yönetimindeki Tallinn Oda Orkestrası var. 8 Şubat’ta İş Sanat İş Kuleleri Salonu’nda gerçekleşecek olan konseri kaçırmayın.

25 Ocak’ta ise kendine has müziğiyle Norveçli deneysel caz topluluğu Jaga Jazzist, ritmik, melodik ve aynı zamanda hipnotize edici tarzıyla İş Sanat Kuleleri Salonu’nda sahnede olacak.

İş Sanat’ın 23. sezon konser biletlerine tüm Biletix‘ten ve İş Sanat İş Kuleleri Salonu ana gişeden ulaşabilirsiniz. 2023 yılının geri kalanında da farklı müzik türlerinde, daha fazla konser ve etkinlikle zenginleşecek İş Sanat programı için hazırız; İş Sanat’la #hayatıniçindesanat var!