Heyecan dorukta! İş Sanat’ın yeni konser sezonu başlıyor. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamanın coşkusuyla başlayan program her zamanki gibi dopdolu. Orkestra şefi Tolga Atalay Ün yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile dünyaca ünlü tenor Murat Karahan’ın eşlik ettiği 100. Yıl Gala konseriyle 2 Kasım Perşembe günü sezon açılıyor. Yeni programda bizleri, İş Sanat sahnesinin klasik konserlerine konuk olacak Kronos Quartet’ten Luz Casal’a, Giuliano Carmignola’dan Timothy Chooi’ye çok önemli isimler karşılıyor! Eğer siz de hazırsanız programa birlikte göz atalım.

Cumhuriyet’in 100. Yılına Özel Konser

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası

2 Kasım günü İş Sanat, ülkemizin yetiştirdiği, dünyanın önde gelen opera sanatçıları arasında yer alan, dünyaca ünlü tenör Murat Karahan ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası birlikteliğindeki, Cumhuriyet’in 100. Yılına özel bir konserle salonunun kapılarını açıyor. Orkestra şefi Tolga Atalay Ün’ün yöneteceği konser, sevilen opera aryalarından hep birlikte söylediğimiz türkülere uzanan zengin bir repertuvar vadediyor!

İstanbul’daki Programdan Heyecanlandıklarımız

Cécile Mclorin Salvant

Billie Holliday, Ella Fitzgerald gibi caz müziğin dünyaca ünlü kadın sanatçılarının izinden giden ve üst üste üç kez Grammy ödülü kazanan Cécile Mclorin Salvant, 7 Kasım‘da, İş Kuleleri Salonu’nda caz rüzgârı estirecek. İsim tanıdık geliyor ama tam anlamıyla anımsayamıyorsanız hafınızı tazeleyelim; Thelonious Monk Enstitü’nün 2010 yılında düzenlediği caz yarışmasında birinci olan Salvant, “For One To Love” albümü ile Grammy Ödülleri’nde “En İyi Caz Vokal Albümü Ödülü”nün sahibi olan o isim. 7 Kasım’da kendisine eşlik edecek müzisyenler arasındaysa Sullivan Fortner (piyano), Yasushi Nakamura (bass), Savannah Harris (davul) yer alıyor.

Coşkun Karademir – Dost Meclisi

15 Kasım‘da, halk müziğinin usta sanatçılarından Coşkun Karademir, konuk sanatçıları Buray ve Ceylan Ertem’i “Dost Meclisi” başlıklı Türk halk müziği konserinde İş Sanat sahnesinde ağırlayacak. İş Sanat’ın kariyerlerinin başındaki müzisyenlere sahne deneyimi sunarak destek olmak amacıyla sürdürdüğü Parlayan Yıldızlar konserleriyse bu kez 16 genç müzisyenin katılımlarıyla 20 Kasım‘da başlayacak.

Luz Casal

30 Kasım’da, İspanyol yönetmen Pedro Almodovar’ın Oscar ödüllü “Yüksek Topuklar” filminde seslendirdiği “Piensa en mi” şarkısıyla adını dünyaya duyuran pop-rock sanatçısı Luz Casal sevilen şarkılarını seslendirecek.

Concerto Köln & Giuliano Carmignola

15 Aralık‘ta, 2004 yılında Wolfgang Amadeus Mozart’ın eseri “La nozze di Figaro” (Figaro’nun Düğünü) kaydıyla Grammy ödülünün sahibi olan dünyaca ünlü topluluk Concerto Köln, klasik müzik sahnesinin önemli virtüözlerinden Giuliano Carmignola ile bir araya gelecek.

Karsu – Dünya’nın Sesleri

Yılın son konseri, (28 Aralık) caz, blues, pop, funk ve elektronik müziği modern yorumlarla buluşturan piyanist, besteci, söz yazarı ve şarkıcı Karsu’nun, İş Sanat’a özel hazırladığı “Dünya’nın Sesleri” olacak! İş Sanat, 5 Ocak‘taysa English Chamber Orchestra, Viyana Gala konseriyle 2024’e merhaba diyecek. Yeni yılı vals ve polkaların eşlik ettiği rengârenk bir gecede karşılamaya ne dersiniz?

Kronos Quartet – Five Decades

Yılın ilk ayı Darren Aronofsky’nin Oscar ödüllü “Requiem For A Dream” filminin müziği başta olmak üzere birçok filmin müziğiyle adını tarihe altın harflerle yazdıran Kronos Quartet, bir araya gelişlerinin 50’inci yılını kutladıkları dünya turnesi kapsamında 16 Ocak‘ta İş Sanat izleyicisiyle buluşmaları sayesinde zenginlik kazanacak.

Ardından, Viyana Senfoni Orkestrası müzisyenleri tarafından kurulan, bağımsız oda orkestrası Wiener Concert-Verein, 7 Şubat‘ta klasik ve romantik dönemin eserlerinin seslendirecek. 2019 yılı Queen Elisabeth Keman Yarışması birincilik ödülünün sahibi Timothy Chooi ise konseri yönetmenin yanı sıra solistliği de üstlenecek! Orkestra şefi Rengim Gökmen yönetimindeki Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ise piyano sanatçısı Rüya Taner’in solist olarak yer alacağı konser ile 5 Mart‘ta izleyiciyle buluşacak.

Son olarak; İş Sanat’ın yeni sezonda edebiyat tutkunlarını da unutmadığının altını çizelim! Atilla Birkiye’nin düzenlediği, Serdar Yalçın’ın müzik direktörlüğünü üstlendiği ve Mehmet Birkiye’nin sahneye uyarladığı dinleti programının öne çıkanları şöyle: 27 Kasım’da Nâzım Hikmet, 11 Aralık’ta Âşık Veysel, 22 Ocak’ta Ahmet Muhip Dıranas, 19 Şubat’ta Nezihe Meriç eserlerinden derlemeler.

İş Sanat’ın yeni programı sizi de bizim kadar heyecanlandırdıysa biletlere buradan veya tüm Biletix’lerden ve İş Kuleleri Salonu ana gişeden ulaşabileceğinizi hatırlatalım. Yeni sezonda, farklı müzik türlerinde, daha fazla konser ve etkinlikle zenginleşecek İş Sanat programı için hazırız!

Kapak Fotoğrafı: İş Sanat