Yaşadığımız bu şehrin en önemli kültür ve sanat duraklarından biri. Dopdolu sezon takvimleriyle yıllardır klasik müzikten caza, rock müzikten flamenkoya kadar farklı müzik türlerinde dünyaca ünlü sanatçıları bizimle buluşturan İş Sanat, bu yıl da #birlikteyiz diyor ve 22. yaşını kutluyor. 12 Kasım’daki Açılış Konseri’yle başlayacak yeni sezonda, yine sevilen sanatçılar, dopdolu geceler ve İş Sanat’a özel olarak hazırlanmış ilgi çekici projeler var.

Sezonun ilk yarısında Maximum Uniq Hall’da gerçekleşecek İş Sanat konserleri 12 Kasım‘da başlıyor. Bu ilk konserde, Rengim Gökmen yönetimindeki İstanbul Ensemble dünyaca ünlü Macar çellist István Várdai’e eşlik edecek. Sanatçı, 1985 yılında aramızdan ayrılan ünlü çellist Jacqueline du Pré’nin dünyaya tanıttığı, Elgar’ın çello konçertosunu seslendirecek.

İş Sanat’ta önümüzdeki aylarda da bizi birbirinden heyecan verici konserler bekliyor. 10 Aralık’taki konserde, konsere de adını veren “Sözlerimi Geri Alamam”ın yanı sıra “Rüzgar” ve “Güneye Giderken” gibi şarkılarıyla da tanıdığımız Bulutsuzluk Özlemi, tüm o şarkılarını senfonik düzenlemeleri ve Symphonista Oda Orkestrası yorumuyla seslendirecek.

29 Aralık tarihinde ise İş Sanat’ın gelenekselleşmiş etkinliklerinden biri geri dönüyor: Yeni Yıl Konseri. Yıllardır her yeni yılı klasik müzikle, aryalar ve danslarla karşılamamızı sağlayan bu konserle, İş Sanat’ın yirmi ikinci yılında sahne Murat Cem Orhan yönetimindeki Gedik Filarmoni Orkestrası’na ayrılıyor. Soprano Olga Peretyatko ve tenor Mert Süngü büyüleyici sesleri ve zengin repertuvarlarıyla adeta kendinizi Viyana’da zannetmenizi sağlayacak. 

Cazın sezondaki kalbi de İş Sanat’ta atıyor. 6 Ocak’taki, yeni yılın ilk İş Sanat konserinde caz ve pop müziğin sevilen ismi Fatih Erkoç, Aycan Teztel yönetimindeki İstanbul Superband ile buluşuyor ve Amerikan caz müziğinin sevilen şarkılarının seslendirileceği bu konserde Erkoç’a, caz vokali Selen Beytekin eşlik ediyor.  

İş Sanat’ın 22. sezon konserleri, pandemi koşullarına uygun bir şekilde, salon kapasitenin %50’siyle, Maximum Uniq Hall’da gerçekleşiyor; biletler ise Biletix‘ten satın alınabiliyor. 2022 yılının geri kalanında da farklı müzik türlerinde, daha fazla konser ve etkinlikle zenginleşecek İş Sanat programı için oldukça heyecanlıyız; #birlikteyiz ve takipteyiz!