İş Sanat ile müziğin ruhunuzun beslenmesine ve dinlenmesine hazır mısınız? İş Sanat her yıl olduğu gibi, İstanbullu sanat severlerinin buluşma noktası olma niteliğinin altını fazlasıyla dolduruyor ve 20. sezonunda da 15 Şubat – 14 Mayıs tarihleri arasında ağırlayacağı dünyaca ünlü müzisyen, orkestra ve toplulukları ile birlikte, bizlere benzersiz bir müzik şöleni sunuyor. Gelin, bu renkli programın detaylarına yakından bakalım.

Olga Pericet
Olga Pericet | Fotoğraf: issanat

Bizlerle buluşturduğu sıra dışı performanslar ve eşsiz melodiler ile her sezonunun hafızalarımıza kazındığı, sanat tutkunları olarak her yıl büyük bir heyecanla beklediğimiz İş Sanat konserleri, bu yıl da dünyaca ünlü usta sanatçı ve topluluklar ile ülkemizin önde gelen sanatçılarını ağırlıyor. Klasik müzik, caz ve dünya müziğinin en seçkin örnekleri ile bir araya geleceğimiz ve iki ay boyunca devam edecek olan programda; dans gösterileri ve konserlerden çocuk oyunlarına uzanan pek çok etkinlik yer alıyor.

Camerata Royal Concertgebouw
Camerata Royal Concertgebouw | Fotoğraf: issanat

15 Şubat’ta gerçekleşen açılış konserinin ardından, gelin, önümüzdeki programın detaylarını ve birbirinden harika isimleri birlikte inceleyip konser biletlerimizi almak için tarihleri not edelim!

Richard Bona - Alfredo Rodríguez
Richard Bona – Alfredo Rodríguez | Fotoğraf: issanat

Müziğe babasının kendisine 3 yaşındayken hediye ettiği keman ile başlayıp daha sonra konservatuarda trombon, piyano ve kontrbas gibi müzik aletleri eğitimi alan Fatih Erkoç, Frank Sinatra’dan Ella Fitzgerald’a uzanan repertuarıyla 4 Mart Çarşamba günü caz müzik hayranlarını İş Kuleleri Salonu’nda bekliyor. 19 kişilik big band orkestrasıyla Fatih Erkoç ile Caz Rüzgarı‘na Sibel Köse ve Su İdil de sahnede eşlik ediyor olacak. Yalnız, bu konserin biletlerinin tükendiğini üzülerek belirtmek zorundayız.

10 Mart Salı akşamı her biri Royal Concertgebouw Orkestrası’nın üyesi olduğu eşsiz müzik topluluğu Camerata Royal Concertgebouw, muazzam bir müzikal derinliği ve nefes kesici bir tekniği olan Behzod Abduraimov yönetiminde İş Sanat’ta performansını sergileyecek. 11 Mart Çarşamba akşamıysa bass virtüözü Richard Bona ile Küba’nın en iyi piyanistlerinden Alfredo Rodríguez müzik severlere unutulmaz bir gece yaşatacak. Afrika ezgileriyle Küba melodilerinin buluşacağı gecenin efsanevi olacağına eminiz!

Robot Pinokyo, İş Sanat
Robot Pinokyo, İş Sanat | Fotoğraf: issanat

15 Mart Pazar günü öğle saatlerindeyse Carlo Collod’un tüm dünyaya tanıttığı tahtadan yapılan çocuk Pinokyo hikayesi, bu kez tahtadan bir çocuk olarak değil robot çocuk olarak sahneleniyor olacak. Ferzan Pamir’in yönettiği Robot Pinokyo’nun müzikle dansın uyum içinde olduğu keyifli bir gösteri olacağına eminiz.

Bahar geliyor ama İş Sanat’ın etkinleri bitmiyor! 7 Nisan akşamı, Gürcistan’da “Gürcü Karajan” olarak da anılan ünlü Şef Jansung Kakhidze’nin kurduğu Tiflis Senfoni Orkestrası, Jansung Kakhidze’nin  vefatından sonra orkestra Vakthang Kakhidze önderliğinde yönetilmeye devam ediyor. İş Kuleleri Salonu’nun harikulade atmosferinde Vkahtang Kakhidze yönetiminde gerçekleşecek olan Tiflis Senfoni Orkestrası’nı ve Şefika Kutluer’in performansını kaçırmayın!

15 Nisan‘da ise Cenk Erdoğan ve Mehmet İkizin ortak projesi “Lahza” Türkiye’nin en önemli besteci, söz yazarı ve şarkıcılarından Kenan Doğulu ile buluşuyor. Bu eşsiz gece için şimdiden heyecanlıyız!

Kafkasya’dan Anadolu’ya Çerkesler | Fotoğraf: issanat

Gürsel Koçak’ın projesi Kafkasya’dan Anadolu’ya Çerkesler, 4 Mayıs Pazartesi akşamı İş Sanat’ta olacak. Çerkeslerin Anadolu’ya ayak bastıktan sonraki kültürel yaşamlarını sergileyen bu müzikli gösteriyi takviminize not edin.

İş Sanat, 20. Sezon kapanışını 14 Mayıs‘ta Tango Buenos Aires ile yapıyor. Arjantin’in tango geleneğini yaşatan ve göz alıcı performanslarla genç kuşaklara aktaran dansçı, koreograf ve sanat direktörü Marcos Ayala’nın dans topluluğu, Tango Buenos Aires isimli gösterisiyle Türkiye’de ilk kez İş Kuleleri Salonu’nda olacak.

Müziğin sihrini yaşamınızın her anında üzerinizde hissedeceğiniz ve bu anları İş Sanat’ın renkli konserleriyle zenginleştireceğiniz bir sezon devamı diliyoruz!

İş Sanat 2019-2020 Sezonu biletlerine buradan ulaşabilirsiniz. 

issanat.com.tr