Kültür ve sanat hayatımızı dopdolu programlarıyla renklendiren İş Sanat ile müziğin ruhumuzu beslediği ve dinlendirdiği yeni bir sezona merhaba demenin heyecanını yaşıyoruz. İş Sanat her yıl olduğu gibi, İstanbullu sanatseverlerinin buluşma noktası olma niteliğinin altını fazlasıyla dolduruyor ve bu sezonda da 14 Kasım – 7 Nisan tarihleri arasında ağırlayacağı dünyaca ünlü müzisyen, orkestra ve toplulukları ile birlikte, bizlere benzersiz bir müzik şöleni sunmaya hazırlanıyor. Gelin, bu renkli programın detaylarına yakından bakalım.

Müzik Dolu Akşamlar: İş Sanat'ın Yeni Konser Sezonu Başlıyor!
Müzik Dolu Akşamlar: İş Sanat’ın Yeni Konser Sezonu Başlıyor!

Bizlerle buluşturduğu sıra dışı performanslar ve eşsiz melodiler ile her sezonunun hafızalarımıza kazındığı, sanat tutkunları olarak her yıl büyük bir heyecanla beklediğimiz İş Sanat konserleri, bu yıl da dünyaca ünlü usta sanatçı ve topluluklar ile ülkemizin önde gelen sanatçılarını ağırlıyor. Klasik müzik, caz ve dünya müziğinin en seçkin örnekleri ile bir araya geleceğimiz ve yedi ay boyunca devam edecek olan programda; dans gösterileri, yerli projelerden şiir dinletileri ve çocuk oyunlarına uzanan pek çok etkinlik yer alıyor.

İş Sanat‘ın yeni konser sezonu 14 Kasım Perşembe akşamı Thomas Rösner yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ve keman sanatçısı Demirhan Gökbudak konseri ile başlıyor. İş Kuleleri Salonu’nda gerçekleşecek olan konserler, dünyanın ilk kadın kora virtüözü olan, Gambia asıllı İngiliz müzisyen Sona Jobarteh‘in 21 Kasım Perşembe akşamı gerçekleşecek olan performansıyla devam ediyor. Akustik Batı Afrika müziği ile Manding tarzında şarkıların yer aldığı performansının Türkiye’deki dinleyicisi ile ilk kez buluşacağı Sona Joberteh, The Guardian tarafından “uluslararası bir yıldız” olarak anılmakla birlikte, 700 yıllık bir aile geleneği olan ve babadan oğula geçerek aktarılan kora çalma öğretisini gerçekleştiren tek kadın sanatçı.

Müzik Dolu Akşamlar: İş Sanat'ın Yeni Konser Sezonu Başlıyor!
Müzik Dolu Akşamlar: İş Sanat’ın Yeni Konser Sezonu Başlıyor!

27 Kasım Çarşamba akşamı ise “Pervane”, “İkinci Bahar” ve “Gurbet” gibi zamansız şarkıların mimarı; caz, türkü, Anadolu rock, blues derken her kitleye hitap eden repertuvarıyla yılların müzik ustası Özdemir Erdoğan bizlerle bir araya geliyor. Sonrasında konserler; 3 Aralık’ta piyanist ve senfonik müzik bestecisi Muhiddin Dürrüoğlu ve Fransız trompet sanatçısı Romain Leleu ile birlikte sahnede olacak olan Belçikalı oda orkestrası, Orchestre Royal De Chambre De Wallonie, 13 Aralık‘ta “Yaşa, çal ve hayal kur” felsefesi ile oda müziği konusunda fark yaratan, Berlin merkezli Mahler Chamber Orchestra, 17 Aralık‘ta ise latin ve caz müziğinin bir araya gelerek bizlere benzersiz bir müzik deneyimi yaşatacağı Omar Sosa performanslarıyla devam ediyor.

Müzik Dolu Akşamlar: İş Sanat'ın Yeni Konser Sezonu Başlıyor!
Müzik Dolu Akşamlar: İş Sanat’ın Yeni Konser Sezonu Başlıyor!

Arabesk, fantezi müziğinin öncülerinden Ümit Besen‘e Kalben, Melike Şahin ve Selin Sümbültepe‘nin eşlik edeceği 26 Aralık Perşembe akşamı, iki farklı jenerasyonun aynı sahneyi paylaşacağı unutulmaz bir konser gerçekleşiyor. Ve yeni yılı büyük besteci Johann Strauss’un 150. doğum yılı şerefine 1975’te kurulan topluluk, “The Strauss Gala” şovuyla karşılıyoruz. The Strauss Gala’nın hayranları için kötü haber, 3 Ocak‘ta gerçekleşecek olan şovun biletleri şimdiden tükendi, bize sorarsanız yine de bu kendilerini ilerleyen zamanlarda yeniden buluşmayı heyecanla beklemek için bir engel değil.

İş Sanat’ın dopdolu programıyla devam edelim; Anadolu ve analog müziğinin en önemli temsilcilerinden olan Cahit Berkay 22 Ocak‘ta, özgün performansıyla bizleri Portekiz müziğinin romantik tarafıyla tanıştırmaya hazırlanan Antonio Zambujo 24 Ocak‘ta, 30 yılı aşkın süredir dünyanın her yerinde konserler veren, Günümüzün en iyi barok müzik topluluklarından biri Europa Galante Barok Topluluğu 17 Şubat‘ta ve flamenko dansa getirdiği yenilikçi yorumu ile adından söz ettiren, 2018’de İspanya’nın en prestijli ödüllerinden biri olan Spanish National Dance ödülünü kazanan Olga Pericet 20 Şubat‘ta bizlerle buluşuyor.

Müzik Dolu Akşamlar: İş Sanat'ın Yeni Konser Sezonu Başlıyor!
Müzik Dolu Akşamlar: İş Sanat’ın Yeni Konser Sezonu Başlıyor!

Evet, baharı da İş Sanat’ın renkli konserleriyle karşılıyoruz! 10 Mart‘ta dünyanın en iyi orkestralarından biri olan Royal Concertgebouw Orkestrası üyelerinden kurulan Camerata Royal Concertgebouw ve 11 Mart‘ta Afrika müziği ile Latin müziğin kesiştiği noktaları keşfederek harikalar yaratan ünlü bas gitarist Richard Bona ve Kübalı piyanist Alfredo Rodriguez performanslarıyla ruhumuzu müzik ile dolduruyor.

İş Sanat yeni konser sezonu kapanışını, 7 Nisan‘da gerçekleşecek olan ve şimdilerde Vakhtang Kakhidze şefliğinde turnelere devam eden Tiflis Senfoni Orkestrası ile yapıyor. Müziğin sihrini yaşamınızın her anında üzerinizde hissedeceğiniz ve bu anları İş Sanat’ın renkli konserleriyle zenginleştireceğiniz yepyeni, harika bir sezon diliyoruz.

İş Sanat 2019-2020 Sezonu biletlerine buradan ulaşabilirsiniz. 

issanat.com.tr