Pazar sabah kahvaltılarının yeri çok ayrıdır. Çeşitli ve keyifli bir sofrada Pazar sabahına başlamak geçmiş haftayı güzel kapatmamızı ve yeni haftaya da güzel başlamamızı sağlar. Bu kahvaltıların en iyi alternatiflerinden biri de Shangri La Bosphorus’taki IST TOO’daki brunch!

Öncelikle şunu söylemeliyiz I,ST TOO manzarası ve şıklığıyla içeri girdiğiniz anda sizi büyüleyecek. İçeride çalan canlı müziği de duyunca çok keyifli bir brunch yaşayacağınız ilk andan anlayacaksınız.

IST TOO Restaurant

Biz neler yedik?

Öncelikle günü klasik bir peynir tabağı ile başladık ve peynirlerin olduğu bölüme gittik. Neredeyse her çeşit peynirin bulunduğu büfedeki peynirlerin kalitesi gerçekten çok başarılıydı.

Shangri La Brunch

Bir ön büfede bulunan sushiler, jumbo karidesler, midyeler ve sashimiler bizi bizden aldı. Açık büfelerde bazen kalite sorunu yaşayabiliyorsunuz; IST TOO bunu sorunu tamamen ortadan kaldırmış. Büfeye koyulan her ürün ciddi anlamda çok lezzetli. Özellikle sushi’ler bir Japon restoranındaki kadar kaliteli.

Brunch’ın belki de en çekici çeşidi ise Kanada’dan gelen ıstakozlar. Ödüllü Executive Şef Olivier Pistre’in brunch için özel hazırladığı ıstakozların lezzeti gerçekten mükemmel. Gittiğiniz zaman sıcak büfesinde bulunan ıstakoz çorbasını da denemenizi öneririz. İstanbul’da bu lezzeti bulmak gerçekten zor ve IST TOO, brunch’ında bunu en iyi şekilde başarmış. Bu arada o anda gözünüzün önünde hazırlanan ev yapımı noodle’ın da tadına bakmayı unutmayın.

Screen Shot 2017-01-02 at 15.55.25

Brunch’ta geleneksellikten vazgeçemeyenler de düşünülmüş; geleneksel kahvaltı lezzetlerini de barındıran büfede aynı zamanda kebap çeşitleri, kömür ateşinde pişirilen ekmek ve pide seçenekleri de bulunuyor.

Bir Pazar gününe mevsimin taze ve organik ürünleriyle başlamak, sonrasında birbirinden enfes deniz ürünleri yemek, kusursuz bir servis almak ve tatlı büfesinde kendini kaybetmek kendinize verebileceğiniz en doğru ödüllerden bir tanesi. Mekanda çalan canlı müzik de brunch’ın cabası.

Screen Shot 2017-01-02 at 15.56.38

IST TOO’daki brunch, her pazar 12.00 – 15.00 saatleri arasında gerçekleşiyor. Fiyatlar her sene değiştiğinden onu telefonla arayıp sormanın daha sağlıklı olacağına inanıyoruz. Dediğim gibi özel bir gününüzde veya bir pazar sabahı kendimize ödül yapalım dediğinizde şık bir akşam yemeği yerine böyle bir brunch’ı tercih edin. Pişman olmayacaksınız.