Pazar sabah kahvaltıları hepimiz gibi benim için de önemlidir. Çeşitli ve keyifli bir sofrada Pazar sabahına başlamak geçmiş haftayı güzel kapatmamı ve yeni haftaya da güzel başlamamı sağlıyor. Geçtiğimiz haftalarda eşim Tuna’ya kendimizi şımartalım dedik ve Shangri La Bosphorus’taki IST TOO’daki brunch’a gittik. İyi ki de gittik!

Öncelikle şunu söylemeliyim IST TOO manzarası ve şıklığıyla beni girdiğim anda büyüledi. İçeride çalan canlı müziği de duyunca çok keyifli bir brunch yaşayacağımızı ilk andan anladım.

IST TOO Restaurant

Ben neler yedim? Hepsini anlatacağım. Hazır olun :)

Öncelikle günü klasik bir peynir tabağı ile başladım ve peynirlerin olduğu bölüme gittim. Neredeyse her çeşit peynirin bulunduğu büfedeki peynirlerin kalitesi gerçekten çok başarılıydı.

Shangri La Brunch

Bir ön büfede bulunan sushiler, jumbo karidesler, midyeler ve sashimiler beni benden aldı. Onlar için özel bir tabak yaptım :) Açık büfelerde bazen kalite sorunu yaşayabiliyorsunuz; IST TOO bunu sorunu tamamen ortadan kaldırmış. Büfeye koyduğu her ürün ciddi anlamda çok lezzetliydi. Özellikle sushi’ler bir Japon restoranındaki kadar kaliteliydi.

SHANGRI LA BOSHORUS ISTANBUL ŞEF Olivier Pistre İLE ISTAKOZLU BRUNCH

Brunch’ın belki de en çekici çeşidi ise Kanada’dan gelen ıstakozlar. Ödüllü Executive Şef Olivier Pistre’in brunch için özel hazırladığı ıstakozların görüntüsü ve lezzeti gerçekten mükemmel. Gittiğiniz zaman sıcak büfesinde bulunan ıstakoz çorbasını da denemenizi öneririm. İstanbul’da bu lezzeti bulmak gerçekten zor ve IST TOO, brunch’ında bunu en iyi şekilde başarmış. Bu arada o anda gözünüzün önünde hazırlanan ev yapımı noodle’ın da tadına bakmayı unutmayın.

Screen Shot 2017-01-02 at 15.55.25

Brunch’ta geleneksellikten vazgeçemeyenler de düşünülmüş; geleneksel kahvaltı lezzetlerini de barındıran brunch’ta aynı zamanda kebap çeşitleri, kömür ateşinde pişirilen ekmek ve pide seçenekleri de bulunuyordu. Ancak ben seçimimi yukarıda belirttiğim gibi hayatımda belki de yemekten en çok zevk aldığım deniz ürünlerinden yana kullandım. Her detay şahaneydi; pişman değilim!

Bir Pazar gününe mevsimin taze ve organik ürünleriyle başlamak, sonrasında birbirinden enfes deniz ürünleri yemek, kusursuz bir servis almak ve tatlı büfesinde kendini kaybetmek kendinize verebileceğiniz en doğru ödüllerden bir tanesi. Mekanda çalan canlı müzik de brunch’ın cabası.

Screen Shot 2017-01-02 at 15.56.38

IST TOO’daki brunch, her pazar 12.00 – 15.00 saatleri arasında gerçekleşiyor. Fiyatlar her sene değiştiğinden onu telefonla arayıp sormanın daha sağlıklı olacağına inanıyorum. Dediğim gibi özel bir gününüzde veya bir pazar sabahı kendimize ödül yapalım dediğinizde şık bir akşam yemeği yerine böyle bir brunch’ı tercih edin. Pişman olmayacaksınız.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN