Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kahve Festivali’ne, geçen yıllarda tarihler uyuşmadığından dolayı katılamadığım için bayağı üzgünüm. Kahveseverler için kaçırılmayacak fırsat; düşünsenize her yol kahveye çıkıyor! Bu sene geçti ama seneye mutlaka ajandanızda bunu için ek bir yer ayırın.

kahve 1

Aklınıza gelebilecek her global ve üçüncü nesil kahve dükkanı, stantların başında. Festivale özel hazırladıkları özel kahveler ise festivalin en güzellerinden. Etrafınızda olan her insan zaten kahvesever, tüm stantlar kahveyle alakalı. Bir kahve düşkünü için daha ne olsun!

kahve 2

Sadece kahve çeşitleri değil, kahve ile ilgili her şeyi de bulabileceğiniz bir festival bu. Mesela değişik kupalar, üzerinde kahve deseni bulunan defterler, kahve yazılı yastıklar… Diyelim ki kupa alacaksınız ama üzerindeki yazıyı beğenmediniz. Bu festival ona da başka bir fırsat tanıyor. Mesela kendi tercihlerinize göre Edding Türkiye ile, kupanızı tasarlayabilirsiniz. Ayrıca çok güzel seramik ürünler de var. R&C Tasarım’ı standına bakmanızı öneririm. Saku Handmade’i de es geçmek olmaz.

kahve 3

Alışveriş konusunda ideal seçeneklerden biridir festivaller. Aynı ürünleri mağaza fiyatlarından daha uyguna bulabilirsiniz. Sadece alışveriş ile de sınırlı değil, çok keyifli atölye çalışmaları ve seminerler var. Gönül isterdi ki hepsine gidip birbirinden farklı bilgiler öğreneyim. Ama, maalesef, zaman kısıtlı olunca mecburen sadece Teoman Hünal’ın seminerine katılabildim. Eğer bir gün başka bir yerde denk gelirseniz, değişik bilgiler öğrenmek adına gitmenizi öneririm.

kahve 4

Son olarak bu yılki festivalde hafızamdan silinmeyecek olanlar şunlar oldu:

_ Zihni Sinir’in harika özel kahvesi ve Kahve Ortamı Projesi,
_ Montag’ın illustrasyon bardağı,
_ Starbucks’ın Türk Kahve hikayesi,
_ Kronotrop’un kahve demleme yöntemleri,
_ Taş Kahve’nin Anadolu’nun topraklarıyla yapılan yöresel kahvesi,
_ Espresso Perfetto’nun renkli bardakları ile özel kahvesi,
_ Gloria Jeans’in lattesi, keyifli standı,
_ R&C Tasarım, Saku’nun orjinal kupaları,
_ Gösterilen yoğun ilgiye rağmen, stand başında duran her görevlinin güler yüzlülüğü,
_ Fonda çalan müzik,
_ Hakkında tek bildiğim kahve sevgileri olan insanların ilgisi.

kahve 5

Daha üçüncüsünden ayrılmadan, 4. Coffee Festivali merakla bekler oldum; önümüzdeki yıl gidecek olan herkese şimdiden keyifli zamanlar…

Kahveniz bol, sohbetiniz güzel olsun!

kahve 6