Bu sene rekor sayıda tasarımcı katılım ile yarın IFW start veriyor! 34 moda tasarımcısı, 5 marka ve 2 IMA etkinliği ile moda severleri heyecanlı dakikalar bekliyor olacak… Programlar her gün saat 10:00’da başlayıp 21:30 defilesi ile sona erecek. Yoğun olan bu programda İstanbul’da tüm gözler modaya yönlenecek.

Yenilikler neler? MERAK!

* Bu sene 3 karma var bu demektir ki yeni moda tasarımcıları yer almakta… Karma defilelerde yer alan Ayhan Yetgin, Songül Cabacı, Selim Baklacı, Nil Kandemir, Selma State, Emre Erdemoğlu ve Ayşe Deniz Yeğin ilk defa görücüye çıkacak.

* Elif Cığızoğlu bu sene IFW kapsamında yer alıyor. Pera Palas’ta yaptığı muhteşem defilesinden sonra tabii merak edilenler içerisinde! Mimari kokan koleksiyonundan sonra 2013 ilkbahar-yaz koleksiyonu için kalbim küt küt!

* Sürpriz isimler ise; Dilek Hanif, Nihan Buruk ve son dönem televizyon programları ile tüm sempatiyi üstüne toplayan Hakan Akkaya. Sizce Hakan Akkaya jürisi olduğu En Büyük Show’daki performansını sergileyebilecek mi?

* London Fashion Week’in genç isimlerinden Zeynep Tosun’un renkli ve delidolu tasarımları da Istanbul Moda Haftası’nda boy gösterecek.

* Studio Kaprol by Coke Design, farklı disiplinlerde uzmanlaşmış genç tasarımcıları Arzu Kaprol mentorluğunda olan projede kim yer almak istemez ki? Projenin giyim koleksiyonunu Tolga Turan, Merve Uçar, Cansu Özsoy hazırlarken, ayakkabı tasarımını Ahmet Baytar, grafik tasarımı Zeynep Erdem, desen tasarımını Ercan Tenekecioğlu, video tasarımını Yalçın Birol gerçekleştirdi. Bu sezon toplam 14 tasarımcının yer aldığı Studio Kaprol by Coke Design projesinde aksesuarlar ise Halit Ekici, Nevruz Akdağ, Hazal Özdemir, Burak Ayazoğlu ve Emre Yazıcı imzalı. Defilenin müziklerini Melis Güven ve Eren Erdol hazırladı. Bu arada 2013 sonbahar-kış koleksiyonları Vakkorama’da satışa çıkacak.

* Erkek koleksiyonları ile hepimizi şaşırtan özellikle başı olmayan mankenlerle sansasyon yaratan Şafak Tokur’un bu sene nasıl bir gösteri ile karşımıza çıkacağı herkesin dilinde…

Bu yazıda haberlerde sona geldik ama her sonun bir başlangıca neden olduğunu unutmadan;  en anlamlı haberi de sona bıraktım… IFW’ye 2013’te yeni bir boyut kazanacağı haberi de İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi’den geldi. Bu çerçevede IFW Komitesi, tüm dünyanın büyük bir ilgi ile takip ettiği New York, Londra, Milano, Berlin, Moskova, Tokyo, Sidney ve Hindistan gibi dünyanın önde gelen  moda haftalarını düzenleyen IMG ile stratejik işbirliği yapma kararı aldı.

Yarın başlangıçla birlikte; yeni haberleri magger severler için paylaşıyor olacağım…

IFW Takvimi:


Görseller: ifw.com.tr

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?