14 Nisan‘a kadar süren İstanbul Film Festivali yine soluk soluğa izleyicileri düşündüren sahnelere tanık oluyor… 32.si düzenlenen Film Festivali’nde 200’ü aşkın film gösterime girdi. Türkiye’nin en büyük sinema etkinliğinde bizde modaseverler olarak sizin için kombinler seçtik. Bu arada bir kıyak da organizasyondan geldi! Unutmayın: Kullanılmış biletleriniz ile sinema mekanlarının etrafında bulunan restoranlarda indiriminiz oluyor.

Festivalde filmlerin yanı sıra söyleşiler, sinemacılık dersleri gibi birçok kültürel etkinliğe de katılma fırsatı buluyorsunuz. Bu senenin en çok konuşulan ismi de Mike Figgis! Oscar adayı sinemacı, senarist ve besteci Figgis, festival kapsamında iki film ve bir sinema dersiyle sinemaseverlerle buluşacak. 2007 yılında çektiği ve İstanbul’da geçen Çok Yaşa Aşk’ın Pera Müzesi’nde… Gösterimine Figgis de katılacak. Figgis’in, 2007’deki Gumball Ralli’sini izlemek üzere İstanbul’a geldiğinde yaptığı yedi günlük çekimlerin ardından ortaya çıkardığı film, kalbi kırık bir kadınla bir ralli pilotu arasındaki aşkı anlatıyor.

Bu Aşkı Uyumsuz Bırakma

Figgis’ten ilham alarak hazırladığımız kombinler için zaman kaybetmeden shop.bilstore.com’a gelin…

Urban Style Sinemaseverler

American Retro Ceket, yaz renklerini oluşturan pastel pembe Morine Comte Maran Isıs elbise, Superga Cartoon koleksiyonundan senelerin unutturamadığı Mickey’ye tamamlayıcı minimalist aksesuar markası Violette bilezik ile spor-şık tarzı tamamlayan bir alternatif oluşturmakta sizin bağımsız tarzınıza sözcü olabilirler.

Yaza özel renkli American Vintage tişörtünüz, Superga’nın deri şıklığını yansıtan sneaker, Quayeyewa Güneş Gözlüğü ve Fred Perry çanta ile erkeğin marjinal yüzü olabilirsiniz.

Peki çantanızda neler olacak?

Sinema mekanlarının Beyoğlu Bölgesi’nde olması ile filmlerin yanı sıra İstanbul’un tarihini anılarınızda Lomography La Sardina ile sonsuz kılabilirsiniz.

Yeni mekanlar ve güçlü sanatçıları not almak için ise Happily Ever Paper Defterler’e sahip olun!

 

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?