Hatırlarsınız, İstanbul’un kokteyl mekanlarından lezzetli ve özgün kokteylleriyle diğer mekanlardan ayrılanları yani bizce en iyilerini yazmıştık. Şimdiyse İstanbul’un gece hayatında bir aşama daha atlıyoruz ve rotamızı tam da gecenin ruhuna yakışır müzikleriyle dans pistinden inmenize izin vermeyecek gece kulüplerine çeviriyoruz. Hem de İstanbul’un en yeni gece kulüplerine. Gelin; iyi müzik, dans ve durmayan bir eğlenceye doğru yolculuğumuz başlasın!

Chicki Boom, Levent

Ve karşınızda İstanbul’un kokteyl mekanları arasında en çiçeği burnunda olanı: Chicki Boom! La Boom, La Boucherie gibi mekanları bünyesinde bulunduran Emirgan Group’un yeni projesi olan mekan, özel kokteylleri ile size yeni ve farklı lezzetler vaadederken, dinamik atmosferiyle de gecenizin enerjisini de bir hayli yükseltmeye de aday. Mekanın dekorasyonu, Charles Dicksens’ın aynı adlı romanından ve 1998 tarihli Great Expectations (Büyük Umutlar) filminden ilham alınarak yapılmış. O kadar ki, mekanın isminin hikayesi bile filmdeki Ms. Dinsmoor karakterinin ağzından düşmeyen “Chicka-boom!” ifadesinden geliyor. En kısa zamanda, yolunuzu Etiler’e düşürün ve Chicki Boom’un kapısından içeriye atın kendinizi!

Instagram

Fırın at the Cemetery, Zincirlikuyu

Leziz kokteyller eşliğinde dans pistinin tozunu attırmak isteyenler Fırın at the Cemetery’ye! Zincirlikuyu Mezarlığı’nın karşısında boş bir binanın en üst katında yer alan gece kulübünün sokakta tabelası yok, bu sizi şaşırtmasın. Konumu itibariyle de fazlasıyla farklı bir konsepte sahip olan mekan; iyi müzik, yüksek enerji ve dinamik bir atmosfer arayanlar için en doğru adreslerden biri olma yolunda. Dünya elektronik müzik sahnesinde çokça bilinen David Mayer, Adam Port ve Tunnelvisions gibi isimlerin DJ performanslarının yer aldığı mekanı Cumartesi günleri dışında her gün özel etkinlikler için kiralamak da mümkün.

Websitesi Instagram

Mu İstanbul, 4.Levent

4. Levent Sanayi Sitesi’nde bulunan Mu İstanbul, içinde gerçekleşen müzik etkinlikleri ve yaratıcı dekorasyonuyla çevreye renk katıyor! Sanayi metro durağına yakınlığıyla ulaşım konusunda büyük bir avantaja sahip olan mekan, minimal bir tasarıma ve kusursuza yakın bir ses sistemine sahip. Sanatsal ışıklandırmaları, yüksek duvarları ve tahtadan yapılmış farklı dans pistiyle Mu İstanbul’da benzersiz bir müzik deneyimi yaşayabilirsiniz.

Instagram: @muistanbulmu

Bedevi, Ulus

Bedevi
Bedevi, Ulus

Fotoğraf: mudavim.net/

Bir sonraki durak Ulus! Etnik elektronik – deep house tarzı müzikleri ve bohem dekoruyla Alaçatı’nın sık tercih edilen mekanlarından Bedevi’ye gitmek için artık yazı beklemenize gerek yok. Bedevi’nin kapısından içeri girdiğinizde Ulus’ta olsanız bile kendinizi çölün ortasında gibi hissediyorsunuz! Etnik müziği, duvarındaki etnik desenlerle süslü sanat eseri ile tüm mekanın ruhuna yansıtan Bedevi’de bambaşka bir eğlence deneyimi yaşamaya hazır olun. Sabaha karşı 04.00’ten itibaren Türkçe müziğe geçiş yapan mekan, sizi farklı bir dünyaya doğru yolculuğa çıkaracak.

Beyond, Akaretler

Sınırsız eğlence için tercih edebileceğiniz bir diğer adres de Beyond Akaretler! Saat 23.00’den sonra tam bir gece kulübüne dönüşen mekanda ağırlıklı olarak house çalıyor. Mekanın içerisindeki renkli ışıklar ve süs olarak konulmuş top havuzu da Beyond’u diğer mekanlardan farklı kılıyor. Şimdiden top havuzunun içinde fotoğraf çektirmek için sıraya girenler çok 😉 Aytek Torken, Digitolia gibi isimlerin müthiş DJ performanslarıyla dansa ve eğlenceye doyamayacaksınız.

Raphael, Harbiye

Tam bir gece kulübü olmasa da, başlarda cafe olan ancak geçtiğimiz aylarda yenilenen tasarımıyla şimdilerde bistro-bar olarak hizmet vermeye başlayan Raphael‘den de bahsetmeden geçmeyelim. Mekanın girişinin hemen sol tarafında yer alan küçük ama renkli barda lezzetli kokteyller deneyebilirsiniz.

Instagram: @raphaelistanbul

Klein, Harbiye

Gece hayatı denince ilk akla gelen mekanlardan biri olan Klein‘i da unutmayalım tabi! Hala Klein’ı keşfetmemiş olanlar için, özgün dekorasyonu ve birbirinden başarılı DJ performanslarıyla olmazsa olmazlarınızdan biri olmaya aday diyebiliriz.

İlginizi çekebilir: İstanbul’un En İyi Kokteyl Mekanları Mercek Altında!