Bu ara İstanbul’da hangi etkinlikler var?  Bu sorunun cevabını sizler için cevaplıyoruz! Etkinlik takvimi, kara kış İstanbul’da kendini hissettirirken ister şehrin melankolisine ister müziğin ritmine kendinizi bırakmanız için birçok seçenek sunuyor. Salon IKSV’de Thurston Moore ve Charlie Cunningham konserinden IF Performance Hall’de Büyük Ev Abluka’da konserine, müziğin farklı ezgilerine kulak verdiğimiz güncel İstanbul konser takvimi ve etkinlik önerilerimiz:

İstanbul Konserle
İstanbul Konser Takvimi| Fotoğraf: Unsplash / Marcela Laskoski

İstanbul Konserler – Şubat 2020

Çiçek Pasajı Yeniden, 7 Şubat, Çiçek Pasajı Konum

youtube play youtube play

İstiklal Caddesi’nin en sevdiğimiz mekanlarından biri olan Çiçek Pasajı’nda eğlence durmuyor! Eğlenmek, dans etmek ve birbirinden güzel şarkılara eşlik etmek isterseniz bu sene 5. kez düzenlenen Yeniden Çiçek Pasajı etkinlikleri tam size göre  diyebiliriz. Can Bonomo ve Güntaç Özdemir’in performanslarıyla 7 Şubat akşamı 19.30’da başlayacak olan etkinlik, gece yarısına kadar sürüyor. Bu muhteşem etkinliği bizce kaçırmayın! 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

English Chamber Orchestra, 13 Şubat, CRR Konser Salonu    Konum

youtube play youtube play

400’den fazla besteci, 1500’den fazla eser ve 860 bant kaydının dahil olduğu plak koleksiyonuyla, dünyanın en çok kayda sahip oda orkestrası English Chamber Orchestra’nın, 13 Şubat akşamı Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nun büyülü ortamında müzik severlere eşsiz bir konser deneyimi yaşatacağına eminiz. Bu harika programın ayrıntılarıysa şöyle: F. Schubert: 5 Alman Dansı, W. A. Mozart: Keman Konçertosu No. 4,  F. Schubert: Rondo, La Majör ve J. Hayd: Senfoni No. 43 “Merkür.” CRR Konser Salonu’nun keyifli atmosferinde kendinizi eşsiz müzik notalarına bırakmak isterseniz, bu etkinliği kaçırmayın deriz.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Büyük Ev Ablukada, 15 Şubat, IF Performance Hall Beşiktaş Konum

youtube play youtube play

15 Şubat akşamı için planlarınız varsa hemen iptal edin çünkü IF Performance Hall‘de Büyük Ev Ablukada konseri var! İsmini Turgut Uyar’ın bir şiirinden ödünç alan Büyük Ev Abluka’da, müzikleriyle ve sahnedeki performanslarıyla favori gruplarımızdan biri. Afordisman Salihins, Bas Bariton, Bentek Sizhepiniz, Omçelik, Canavar Banavar, Galvaniz Gelbiraz ve Gelicem Nerdesin gibi takma adlarla sahnenin tozunu attıran grup üyelerinin canlı performansına mutlaka tanık olmanızı öneririz. Küçük bir öneri; konsere gitmeden önce Full Faça albümünü dinleyebilirsiniz.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Thurston Moore & Konstrukt, 21 Şubat, Salon IKSV  Konum

youtube play youtube play

Bugüne kadar birbirinden ünlü isimlere ev sahipliği yapan Salon IKSV bu kez Sonic Youth grubunun kurucusu, şarkıcı, gitarist, şarkı yazarı ve şair Thurston  Moore‘un Solo performansını müzik severlerle buluşturuyor. Rock müzik tarihinin en iyilerinden olduğu bilinen Thurston  Moore’a sahnede eşlik decek isimse, 2008’de İstanbul’da kurulan grup Konstrukt olacak. Salon’da aynı sahneyi paylaşacak olan bu ikiliyi kaçırmayın deriz!

Etkinlik hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Birlikte Güzel: Charlie Cunningham, 23 Şubat, Salon IKSV Konum

youtube play youtube play

İngiliz şarkıcı ve şarkı yazarı Charlie Cunningham, şubat ayının son günlerinden kulaklarımızın pasını silmek için Salon IKSV‘ye geliyor! Salon’un çok sevdiğimiz konseptlerinden biri olan Peçeteye İstek’in en çok istenenlerinden biri olan, akustik gitara can veren Charlie Cunningham, indie-folk melodilerini flamenko tekniğiyle harmanlamasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. 22 Şubat’taki konserinin biletleri tükenen sanatçının 23 Şubat biletleri de tükenmeden elinizi çabuk tutun deriz!

Etkinlik hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Yüzyüzeyken Konuşuruz, 29 Şubat, DasDas Sahne       Konum

youtube play youtube play

2011 yılında tanıştığımız yerli grup Yüzyüzeyken Konuşuruz, Ataşehir’in sanatla dolup taşan mekanı DasDas‘ta dinleyicileriyle bir araya geliyor. Son albümleri Akustik Travma ve New York’ta analog olarak kaydettikleri son parçaları Kazılı Kuyum ile güzel müzikler sunmaya devam ediyor. Alternatif müzikler yapan, dinleyici kitlesini hızla genişleten Yüzyüzeyken Konuşuruz’un canlı performanslarını mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Pera Palace Cumartesi Konserleri, 18 Ocak – 9 Mayıs, Pera Palace Konum

youtube play youtube play

Pera Palace Cumartesi Konserleri, 9 Mayıs’a kadar her ay bir kez, cumartesi günleri düzenleniyor. Arptan piyanoya, viyolonselden kemana birçok müzik aletiyle farklı müzik deneyimleri sunan sanatçıları Grand Pera Balo Salonu’nun eşsiz mimarisi içinde dinlemek de oldukça hoş bir duygu. Cumartesinizi değerlendirmek en keyifli yollarından biri olacağına eminiz ve bir cumartesinizi Pera Palace ile kesiştirmenizi öneririz.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi tıklayın.

Kapak fotoğrafı: Unsplash / ActionVance

İlginizi çekebilir: MeloMagger’dan İstanbul Konser Mekanları