Bu ara İstanbul’da hangi etkinlikler var?  Bu sorunun cevabını sizler için cevaplıyoruz! Etkinlik takvimi, kara kış henüz şehre uğramamışken kendinizi ister sonbaharın melankolisine ister müziğin ritmine bırakmanız için birçok seçenek sunuyor. Gezgin Salon Mac DeMarco’yla, Babylon Deerhunter’la, Zorlu PSM The Aristocrats’la buluşturuyor; tiyatroseverler için de İstanbul Tiyatro Festivali şehre uğruyor! İşte güncel konser ve etkinlik önerilerimiz:

 

İstanbul Konserler ve Etkinlikler

Deerhunter, 22-23 Kasım, Babylon

Deerhunter, indie rock, saykedelik rock ve dream-pop türlerinin önemli temsilcilerinden biri. Atlantalı bu grup, derinlikli ve içten sözlerini, yarı-otobiyorgrafik oluşlarına borçlu belki de… Helicopter, He Would Have Laughed, Revival ve Death in Midsummer gibi rüya etkisindeki şarkılar için 22 ya da 23 Kasım’da yolunuz Babylon‘a düşsün!

Etkinlik hakkında detaylı bilgi burada

Beyond Bollywood, 26 Kasım – 1 Aralık, Zorlu PSM

Bollywood filmleriyle aranız nasıl? Eğer iyiyse bu habere bayılacak, eğer kötüyse bunu aranızı düzeltmek için bir fırsat olarak göreceksiniz: 1000’den fazla kostüm, Hindistan’ın en yetenekli dansçılarından oluşan dev kadro ve ışıl ışıl dünyasıyla Beyond Bollywood gösterisi bir dizi performansla Zorlu PSM‘ye geliyor. Otantik bir coşkuyla dolmaya, olağanüstü renklere tanıklık etmeye hazır olun!

Etkinlik hakkında detaylı bilgi burada

MONO, 29 Kasım, Zorlu PSM

Orkestra düzenlemeleri ve shoegaze gitar tınılarını harmanlayan, çağımızın en önemli post-rock gruplarından MONO, Japonya’dan geliyor! Performanslarındaki yüksek enerji ve yoğunlukla gittikleri her ülkede dinleyiciyi kendilerine hayran bırakan grup, sizi de kendinizden geçirecek. Zorlu PSM‘deki konserde, grubun öncesinde de Jo Quail sahne alacak.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi burada

 

Mac DeMarco, 30 Kasım, Volkswagen Arena

Salon‘u doldurup taşıracağı öngörülen isimler için 2017’de başlayan Gezgin Salon konserleri, şehri gezmeye ve merakla beklenen isimleri ağırlamaya devam ediyor. Kanadalı müzisyen Mac DeMarco, başkalarının indie-rock, lo-fi, saykedelik pop ve soft rock gibi türlere yakın gördüğü tarzını “jizz jazz” olarak tanımlayan bir sanatçı. Rock’n Roll Night Club, 2, Salad Days, Another One, This Old Dog ve Here Comes the Cowboy albümlerinin her biri birbirinden derin şarkılarla doluydu. Sırada canlı performansını görmek var diyorsanız, Türkiye’deki ilk konserini kaçırmayın!

Etkinlik hakkında detaylı bilgi burada

Blanco White, 5 Aralık, Babylon

Josh Edwards‘ın Latin Amerika, İspanya ve Flamenko etkileri taşıyan folk-pop projesi Blanco White, sanatçının Endülüs’te ve And Dağları’nın eteklerindeki geleneksel gitar tekniklerini öğrenmesiyle ve bu bölgelere ait charango enstrümanını keşfetmesiyle ortaya çıkmış. Yayınladığı birçok teklinin ardından çıkış albümünün hazırlıklarını sürdüren Londralı sanatçıyı Babylon‘da dinleyip huzur dolabilir, hüzünlenebilirsiniz. Blanco White‘ın öncesinde ise Türkiye’den Can Güngör‘ün sahne alacağını hatırlatalım.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi burada

 

Hania Rani, 6 Aralık, Salon

Müzikal kimliğini doğup büyüdüğü Varşova’da ve okuyup çalıştığı Berlin’deki iki farklı hayatı arasında bulduğunu söyleyen Polonyalı piyanist ve besteci Hania Rani, dinlendirici ve büyülü bir müzik yapıyor. Başta Glass ve Eden olmak üzere parçaları sizi farklı diyarlara alıp götürecek bu resitalin, zarif olduğu kadar güçlü bir piyano gecesi olarak aklınızda kalacağı kesin.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi burada

 

The Aristocrats, 6-7 Aralık, Zorlu PSM

Rock virtüöz üçlüsü The Aristocrats da 2019’un sonuna gelmeden İstanbul’da unutulmaz bir performans verecek gruplar arasında. Dirty rock, folk ve cazı harmanlayan müzikleriyle 8 yıldır enstrümantal rock-füzyonun en iyi temsilcilerinden olmayı başaran üçlü yüksek enerjili şarkılarını Zorlu PSM‘de iki gece üst üste çalacak.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi burada

 

23. İstanbul Tiyatro Festivali, 13 Kasım – 1 Aralık

İKSV tarafından düzenlenen İstanbul Tiyatro Festivali, bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıldan beri ilkbaharda değil sonbaharda, üstelik artık her yıl düzenleniyor. Arter, SALT Galata, Caddebostan Kültür Merkezi, DasDas, ENKA Oditoryumu, Moda Sahnesi, Salon, UNIQ Hall ve Zorlu PSM gibi şehrin sevilen sahnelerinde perdelerini açacak oyunları heyecanla bekliyoruz! 23. İstanbul Tiyatro Festivali‘nin programında sadece tiyatro da yok, dans gösterileri ve sıra dışı performanslar da var. Seçim yapmakta zorlanıyorsanız, Eda’nın İstanbul Tiyatro Festivali önerileri yazısına göz atabilirsiniz.

Festival hakkında detaylı bilgi burada

Kapak Fotoğrafı: M. Metri, Unsplash

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN