Bu ara İstanbul’da hangi etkinlikler var?  Bu sorunun cevabını sizler için cevaplıyoruz! Bu ara Babylon, Salon ve Volkswagen Arena’da farklı türlerde sanatçı ve gruplarla buluşabilir, Sónar Istanbul’da sınırsız eğlenebilir, İstanbul Modern Sinema’da Agnès Varda filmleriyle buluşabilirsiniz. Karşınızda güncel etkinlik önerilerimiz!

İstanbul’da Konserler ve Etkinlikler

Charlie Winston, 7 Mart, Babylon

Indie folk-pop sever misiniz? Dinlerken yerinizde duramayacağınız bu türü, soul ve caz tınılarıyla birleştiren, kendi yazdığı şarkılarını gitarı ve güçlü vokaliyle yorumlayan Charlie Winston, 7 Mart‘ta bomontiada‘daki Babylon’a konuk oluyor. Charlie Winston and the Oxymorons adıyla sahne aldığı yıllarda, 2010’da, European Border Breakers Awards’da Avrupa’daki En İyi İngiliz Sanatçısı ödülünü kazanan Charlie Winston‘ın son albümünün yapımı 3 yıl sürmüş. Yaratıcılığının ve haraketliliğinin yanına kişisel, sosyal ve küresel konulara dair farkındalık ekleyen şarkıların yer aldığı Square 1daki şarkıları heyecanla dinleyeceksiniz!

Etkinlik hakkında detaylı bilgi burada

İlginizi çekebilir: İstanbul’daki Konser Mekanları: İyi Müzik, Eğlence, Dans!

 

Sónar Istanbul, 8-9 Mart, Zorlu PSM

Dünyanın heyecanla beklenen festivallerinden Sónar’ın ülkemizdeki ayağı Sónar Istanbul, bu yıl yine Zorlu PSM‘de saatler süren bir enerji patlamasına sebep olacağa benziyor. Sonik dans üreticisi Modeselektor, yüksek dozda house ve techno vadeden Bicep, maestro Laurent Garnier‘in de aralarında olduğu dünyaca ünlü elektronik dans müziği dj ve prodüktörlerini ağırlayacak festival, görsel ve işitsel şovlarıyla da unutulmayacak anılar biriktirmenizi sağlayacak.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi burada

 

Anna RF, 9 Mart, Salon

Anna RF‘in müziği fazlasıyla tanıdık, hiperaktif ve ruha dokunan türden… Elektronik, etnik ve reggae türlerinde müzik yapan İsrailli grup, Doğu ve Batı ezgilerini oryantal ve modern enstrümanlar, analog ve dijital seslerle birleştirip kendi özgün tarzlarını yaratmışlar. Grubun 2016 ve 2017’deki konserlerini izleyip o geceyi hala unutmayanlardansanız ya da bir an önce o deneyimi siz de yaşamak istiyorsanız, bu ayın kaçırmamanız gereken konserlerinden biri bu…

Etkinlik hakkında detaylı bilgi burada

 

Steve Aoki, 16 Mart, Volkswagen Arena

Dünyanın en ünlü djleri arasında üst sıralarda yer alan, en büyük müzik festivallerindeki performanslarıyla kendine hayran bırakan Steve Aoki, bir kez daha İstanbul’da! DJ Mag’in en iyi djler listesinde 5 yıldır ilk 10 içinde yer alan Aoki’nin, yüksek enerjili ve unutulmaz bir gece yaşatacağı kesin. DJ, geçen yıl başladığı Neon Future albüm serisinde fütürizme teknoloji üzerinden yaklaşarak biyoteknoloji, elektronik ölümsüzlük, insan ve makine arasındaki ortak yaşam ilişkisi gibi temaları işliyor.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi burada

 

Nilüfer Yanya, 28 Mart, Babylon

Babylon, müziğin gücünü güneşten alan, yaşama ve başkaldırıya dair hikayelerini özgün müzikleri ve güçlü duruşlarıyla anlatan kadın müzisyenlerden oluşan serisi Güneşin Kadınları‘na devam ediyor. Serinin Mart ayındaki konuklarından biri de Londra çıkışlı, Türk asıllı müzisyen Nilüfer Yanya. Small Crimes ve Keep on Calling şarkılarıyla tanımış olabileceğiniz sanatçı, bugünlerde hazırlıklarını sürdürdüğü yeni albümünden ilk teklisi Heavywieight Champion of the Year’ı da geçtiğimiz günlerde yayınlamıştı. Nilüfer Yanya’nın şarkılarını çok seveceksiniz.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi burada

 

Agnès Hakkında Her Şey, 9 – 30 Mart, Sinematek Sinemaevi & İstanbul Modern Sinema

Sinema tarihinin ve Avrupa sinemasının en özgür ve en özgün yaratıcılarından, feminist kimlik ve hareketinin sinemadaki temsilcilerinden, Fransız yeni dalga akımının öncülerinden. Evet, ilgili sinefiller kimden bahsettiğimizi anladı bile: En son 2017’de JR ile ortak çalışması, Visages villages / Faces Places belgeselini izlediğimiz yönetmen Agnès Varda‘nın kariyeri, Kadıköy Sinematek Sinemaevi ve İstanbul Modern Sinema‘nın ortak programıyla, Agnès Hakkında Her Şey programıyla kutlanıyor. 9-30 Mart’ta Sinematek Sinemaevi’nde, 7-24 Mart’ta ise İstanbul Modern Sinema’da yönetmenin 19 uzun metrajlı filmlerinin yanı sıra kısa filmleri de gösterilecek. Yeni başlayanlar için 1961 tarihli Cléo de 5 à 7 filmini ve 2008 tarihli Les plages d’Agnès ile 2017 tarihli Visages villages belgesellerini öneriyoruz!

Etkinlik hakkında detaylı bilgi burada

Schweppes Social Hour

Ay boyunca, hafta içi farklı günlerde İstanbul’daki kokteyl mekanlarını keşfetmek için de çok güzel bir bahaneniz olduğunu unutmayın! Schweppes Social Hour, şehirdeki farklı mekanlarda gerçekleşen bir buluşma ve sürprizlerle dolu bir deneyim. Size hem Schweppes lezzetlerini farklı kokteyl ve mokteyllerin içinde tatma fırsatı hem de şehirdeki en popüler mekanlara gitmek için bir bahane sunuyor. Şubat ayındaki ilk Social Hour için 1 Mart günü 20.00-03.00 saatleri arasında 360 İstanbul‘a uğrayabilir, ayın geri kalanındaki Social Hour etkinlik mekanları ve saatleri için Schweppes Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: İstanbul’un En İyi Kokteyl Mekanları Mercek Altında!

 

Kapak Fotoğrafı: M. Metri, Unsplash

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN