Bu ara İstanbul’da hangi etkinlikler var?  Bu sorunun cevabını sizler için cevaplıyoruz! Temmuz ayında etkinlikler de yaza adapte oluyor, festivaller, açık hava konserleri ve açık hava sinemalarıyla yaz akşamlarının keyfi bir başka oluyor. Bu ay İstanbul Caz Festivali, One Love Festival ve Festtogether gibi festivallerle müziğin farklı türlerine doyabilir, Açıkhava Film Festivali’nde sezon boyunca kaçırdığınız filmleri yakalayabilirsiniz. Schweppes’le yeni keşiflere diyoruz ve güncel etkinlik önerilerimizden bazılarını sıralıyoruz:

 

İstanbul Konserler ve Etkinlikler

Rey&Kjavik, 5 Temmuz, Zorlu PSM

Adının İzlandik gözüktüğüne bakmayın, bu elektronik müzik büyücüsü, Frankfurt’un ufuk açıcı müzik atmosferinden solumuş. Almanyalı Rey&Kjavik, spiritüel tınıları kattığı müziğini heyecan verici melodiler ve çoğunu kendisi yaptığı vokallerle zenginleştiriyor. Arap ezgilerinden mantralara uzanan, daha önce muhtemelen hiç yaşamadığınız bir house müzik deneyimi için bu partiyi kaçırmayın!

Etkinlik hakkında detaylı bilgi burada

 

Festtogether, 14 Temmuz, KüçükÇiftlik Park

Bilet alabileceğiniz en iyi niyetli festivalde eğlenmeye hazır olun! Festtogether‘a alacağınız biletle, Tider, İhtiyaç Haritası, Adım Adım, Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Çaba, TOG ve Tohum Otizm Vakfı gibi sivil toplum kuruluşlarına destek vermiş oluyorsunuz. Festival, müziğin birleştirici gücünü kullanarak ekolojik bilinci yükseltmeyi, atıklar, geri dönüşüm, küresel ısınma, karbon ayak izi, sürdürülebilirlik gibi konulara dair bilinci yükseltmeyi, farkındalık yaratmayı amaçlıyor. 14 Temmuz‘daki festivalin programında ise Bob Geldof, mor ve ötesi, UNKLE, Kimbra, Sophie Hunger ve Son Feci Bisiklet var.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi burada

 

Kevin Morby, 17 Temmuz, Salon

Teksaslı sanatçı Kevin Morby, çağımızın en yetenekli şarkıcı ve şarkı sözü yazarlarından biri olarak görülüyor. Indie rock ve folk rock’ı harmanladığı şarkılarını ilk kez Türkiye’de söyleyecek olan Kevin Morby, yeni sezona kadar ufak bir mola verecek Salon‘un eylül ayına kadar gerçekleşecek son etkinliği. İlham kaynakları arasında Lou Reed, Bob Dylan, Nina Simone ve Simon Joyner’ı gösteren sanatçının huzur veren, şairane sözlere sahip şarkılarını dinleyerek açık hava konserlerine bir mola verin!

Etkinlik hakkında detaylı bilgi burada

İlginizi çekebilir: İstanbul’daki Konser Mekanları: İyi Müzik, Eğlence, Dans!

 

One Love Festival 15, 20 Temmuz, Parkorman & Volkswagen Arena

Birkaç yıl ara vermek zorunda kalarak hepimizi üzen One Love Festival geri dönüyor! Üstelik yepyeni bir festival formatıyla: 20 Temmuz‘da önce Parkorman‘da alıştığınız festival ruhunu yakalayacak, ardından Volkswagen Arena‘ya geçerek sabaha kadar elektronik müziğin ve dans müziğinin tadına varacaksınız – yani festival modu, “tüm gün açık”. Üstelik festivalin beş ayrı sahnede ağırlayacağı konukları arasında Years & Years, The Blaze, Michael Kiwanuka, Ezhel, Büyük Ev Ablukada, The Black Madonna, Oh Land, Gaye Su Akyol, Art Department ve çok daha fazlası var!

Etkinlik hakkında detaylı bilgi burada

 

26. İstanbul Caz Festivali, 29 Haziran – 18 Temmuz

İstanbul’da yazı güzelleştiren İKSV festivallerinde sıra İstanbul Caz Festivali‘ne geldi! Bu yıl 26. kez düzenlenen festivalin programı caz ve farklı tür müziğin yıldızlarıyla, usta isimleriyle ve yeni keşifleriyle dolu. Festivalin UNIQ Açıkhava Sahnesi‘nden Beykoz Kundura‘ya, Zorlu PSM‘den SSM‘ye birçok mekandaki konserlerine, Kamasi Washington‘dan (10 Temmuz) Joss Stone‘a (11 Temmuz), Ömür Göksel‘den (16 Temmuz) Snarky Puppy‘e (9 Temmuz) merakla beklenen konuklarına zaten çoktan göz atmış olduğunuzu tahmin ediyoruz. Fakat festival programındaki, festival içinde festival tadı verecek iki özel etkinliği özellikle önerelim: Bu yıl 4 Temmuz‘da beşinci kez düzenlenecek Gece Gezmesi‘nde, Kadıköy ve Moda’nın sokaklarını ve mekanlarını arşınlayacak, her durakta yeni bir sürprizle karşılaşacaksınız. Mesela Ah! Kosmos, Ekin Fil, Gaye Su Akyol, Melis Danişmend, The Ringo Jets14 Temmuz‘da ise 11.00’de Kabataş – Anadolu Kavağı – Kabataş arasında gidip gelecek Caz Vapuru‘nun yolcularından biri olursanız da, güneşli İstanbul’un ve İstanbul Boğazı’nın tadını Brassist, Talking Horns ve The Busquitos‘un müziğiyle çıkarabileceksiniz.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi burada

 

5. Açıkhava Film Festivali, UNIQ Açık Hava Sahnesi

Yazlık sinemaların nostaljisi ve açık havada film izlemenin keyfi, son yıllarda açık hava sinemalarında yaşıyor. Açık hava gösterimlerini yazın bir vazgeçilmezi sayan ve düzenli bir etkinliğe dönüştürenlerden biri de UNIQ İstanbul. Başka Sinema işbirliğiyle bu yıl 5. kez düzenlenen Açıkhava Film Festivali, 12 Haziran’da başladı ve ta yazın sonuna, eylül ayına kadar sürecek. Amacınız ister sezon boyunca kaçırdığınız filmleri yakalamak, ister izleyip de çok beğendiğiniz filmleri bir de yıldızların altında izlemek, bu gösterimlerin sıkı bir takipçisi olacaksınız. Temmuz programının öne çıkanları arasında En İyi Yabancı Dilde Film dalında geçtiğimiz yılın Oscar adaylarından, Lübnan’dan Capernaum (4 Temmuz), Polonya’dan Cold War (11 Temmuz) ve Japonya’dan Shoplifters (19 Temmuz), Gaspar Noe’nin her filmi gibi olay yaratan ve gecenin gösterimin ardından gelecek bir partiyle devam edeceği Climax (12 Temmuz) ve. geçtiğimiz İstanbul Film Festivali’nin hit filmlerinden, Claire Denis imzalı High Life (7 Temmuz) var.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi burada

İlginizi çekebilir: İstanbul’un En İyi Kokteyl Mekanları Mercek Altında!

Kapak Fotoğrafı: M. Metri, Unsplash

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN