Bu ara İstanbul’da hangi etkinlikler var?  Bu sorunun cevabını sizler için cevaplıyoruz! Etkinlik takvimi, kara kış İstanbul’daki son yaprakları da dökerken ister şehrin melankolisine ister müziğin ritmine kendinizi bırakmanız için birçok seçenek sunuyor. Moda Kayıkhane’de Balkan türküleriyle, Şerefiye Sarnıcı’nda İspanyol-Fransız gitarist Thibaut Garcia ile, Volkswagen Arena’da Fazıl Say ile kışı karşılamaya hazırız! İşte güncel konser ve etkinlik önerilerimiz:

İstanbul Konserler ve Etkinlikler

Gaye Su Akyol, 19 Aralık, Babylon/Bomontiada Konum

youtube play youtube play

Şehrin çok amaçlı etkinlik alanlarından biri olan Bomontiada’da yer alan Babylon’un 19 Aralık akşamı konuğu; sözleriyle ve müziğiyle Türk sanat müziğini anımsatan, uluslararası başarılara imza atmış sanatçı Gaye Su Akyol! İstikrarlı hayallerinin hakikate ulaştırdığını düşündüğümüz Gaye Su Akyol’un müziklerini Babylon’un keyifli atmosferinde dinlemenizi tavsiye ediyoruz.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi burada

İlginizi çekebilir: İstanbul Flaneur’den Bomontiada

Pera’da Camerata: Rezonans, 21 Aralık, Pera Müzesi Konum

youtube play youtube play

Burak Onur Erdem’in sanat yönetmenliğinde Pera Müzesi’nde gerçekleşecek konser, aslında ‘’Pera’da Camerata’’ serisinin üçüncü konseri. Diğer konserlerden farklı olarak akşam değil gündüz, 17.00’da başlayacak konsere büyük küçük herkesle gidebilirsiniz. Barok’tan çağdaş dönem eserlerine uzanan melodileriyle Devlet Çoksesli Korosu’nu dinlerken onların ışıltılı seslerine kapılıp İstanbul’un gürültüsünden uzaklaşabilirsiniz.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi burada

2020’den Önce Son Çıkış, 20 Aralık, DasDas  Konum

youtube play youtube play

Tiyatro, müzik, atölye gibi birçok etkinliğe ev sahipliği yapan DasDas, yılın en büyük partilerinden birine de kapılarını açıyor. 20 Aralık akşamı  ‘’2020’den Önce Son Çıkış’’ adıyla düzenlenen etkinlik, eski yılın her anını üzerimizden atıp yenilerini karşılamamız için hazırlanmış güzel bir etkinlik. R&B ve Pop çizgisindeki müzikleriyle Daddy-E&Dear darling ve Yunan asıllı müzisyen Vasil Vingas’ın danslarınıza eşlik edeceği etkinliği kaçırırsanız bizce çok üzülürsünüz. Böyle etkinlik senede sadece bir kez olur, bizden söylemesi!

Etkinlik hakkında detaylı bilgi burada

Fazıl Say: Su ve Umut, 21 Aralık, Volkswagen Arena Konum

Türkiye’nin en iyi piyano virtüözlerinden biri olan ve son dönemde Kaz Dağları’nda verdiği konserle kendine hayran bırakan Fazıl Say, klasik parçaları kendine özgü yorumlarıyla sahneye taşıyor. Şef Murat Cem Orhan yönetimindeki Fazıl Say Festival Orkestrası, dünya prömiyerini 25 Ağustos’ta Dresden Filarmoni Orkestrası ile gerçekleştiren Su Piyano Konçertosu ve son eserlerinden biri olan Umut Senfonisi ile 21 Aralık’ta Volkswagen Arena’da müziğiyle direnişe destek olmaya devam edecek.

youtube play youtube play

Etkinlik hakkında detaylı bilgi burada

Jakuzi, 26 Aralık, Babylon/Bomontiada Konum

youtube play youtube play

Eski Bomonti Bira Fabrikası’nın içinde bulunan Babylon’da, 80’ler müziği konseptiyle Jakuzi, 26 Aralık akşamı müzik severlerle buluşacak. 2019’un bitmesine birkaç gün kala gerçekleşecek olan konsere gidip senenin tüm stresini atabilirsiniz. Retro-elektronik müzik diyebileceğimiz synthwave türünün temsilcilerinden olan Jakuzi, şarkılarıyla tüm duygularınıza dokunup danslarıyla da sizi hayrete düşürebilir. Biz şimdilik en çok ‘’Koca Bir Saçmalık’’ şarkısını çok seviyoruz. Favori şarkınıza karar vermeden önce konsere gidip her şarkıyı canlı dinlemenizi tavsiye ederiz.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi burada

Christmas Market, 20-29 Aralık, Four Seasons Hotel Bosphorus/Beşiktaş Konum

Aralık ayı başından itibaren etrafımızı saran yeni yıl ruhuna Four Seasons Hotel Bosphorus da katıldı. 20-29 Aralık tarihleri arasında her gün bir konsere ev sahipliği yapan Four Seans’ta aynı zamanda dünyanın çeşitli ülkelerinden lezzetlere ulaşabileceğiniz yeni yıl pazarları da var!  Sahneye çıkacak isimlerin her birine hayranız. Fatma Turgut’tan Birsen Tezer’e, Can Bonomo’dan Yalın’a… Etkinliğin ayrıntılı takvimine bakmayı aman kaçırmayın!

Etkinlik hakkında detaylı bilgi burada

Taps Yeni Yıl Balosu, 31 Aralık, Bebek Konum

Birbirinden özel içecekleriyle, dünya mutfağından lezzetleriyle Bebek kıyılarında hizmet veren Taps, 2020 için büyük bir yeni yıl partisi düzenliyor. Üç katlı yalıda, eşsiz Boğaz manzarasıyla, dünya mutfağından çeşitli yemekleriyle ve Dj performanslarıyla 2019’u uğurlamanın güzel bir yolu… Gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam edecek olan partinin yemek kısmı 19.30 ile 03.00 arasında, yeni yıl partisiyse 22.45 ile 03.00 arasında olacak. Taps bu sene yılbaşına özel menüsüyle de oldukça iddialı görünüyor.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi burada