Evden çalışanların sayısı ve kurumsal dünyanın esnekliği arttıkça, ev ve ofis dışında rahatça çalışabilecek yerlere olan talep de artıyor. Aradığınız ister sizin gibilerle bir araya gelebileceğiniz bir ortak çalışma alanı, ister bir yandan kahvenizi yudumlayabileceğiniz bir kafe olsun, listemizde size göre bir mekan mutlaka bulacaksınız!

İstanbul: En İyi 5 Ortak Çalışma Alanı

Kolektif House, Şişhane / Levent

calisma mekanlari - kolektif house

Paylaşımlı ofis kültürünün İstanbul’daki ilk temsilcilerinden olan Kolektif House, Levent ve Şişhane’deki mekanlarıyla üyelik modelleri üzerinden hizmet sağlıyor. Sabit Masa ve Özel Ofis daha çok kendi işini yapan ama ofis hayatından da vazgeçemeyenlere yönelik olsa da Gezgin modeli biraz daha özgür olanlar için.

kolektifhouse.co/

Workinton, Çeşitli Semtler

calisma mekanlari - workinton

Şu an İstanbul’un en çok şubeye sahip çalışma alanı olan Workinton; Levent, Maçka, Esentepe, Maslak, Galata, Kozyatağı, Kavacık ve Ümraniye’nin yanı sıra İzmir ve Ankara’da da hizmet veriyor. Birçok üyelik modeli bulunan Workinton’ın saatlik, günlük, kontörlü ve aylık üyeliklerle faydalanabileceğiniz co-working modeli ortak ve özgür çalışma kültürüne en uygun olanı.

workinton.com/

Atölye İstanbul, Bomonti

calisma mekanlari - atolye istanbul

Atölye İstanbul, listemizdeki diğer ortak çalışma alanı ve mekanlardan biraz ayrışıyor. Disiplinlerötesi bir inovasyon platformu olan Atölye İstanbul, farklı ekipleri, projeleri ve ilham verdiği kadar ilham arayışındaki insanları bir araya getiriyor, kolektif bir yaratıcılık ve işbirlikleriyle birbirine bağlanan bu komüniteyi besliyor. Tüm bunların yanında geçici komşulara da kapılarını açmışlar ve her türlü donanıma sahip bir ortak çalışma alanını da bize sunuyorlar. Açıldığından beri şehrin ortasında bir vaha gibi gördüğümüz bomontiada’daki bu geniş çalışma alanında ilham bulacağınıza eminiz.

atolye.io/

Çalıştay, Teşvikiye

calima mekanlari - calistay

İstanbul’un kendine özgü bir tarzı olan ortak çalışma alanlarından Çalıştay, kendi anlatımlarıyla şu vaatlerde bulunuyor: Anne yemeği, iyi kahve, güzel çay, hızlı internet, toplantı odası, etkinlik, şömine, iyi kitap, ev koltuğu, bira, şarap, vodka, viski, plak, çiçek, tost. Kısacası çalışırken evinizde hissetmemenizin imkanı yok.

Habita, 4. Levent

calisma mekanlari - habita

İstanbul’daki ortak çalışma alanları arasında en yenilerinden habita, kendilerini “Paylaşan, konuşan, tartışan, üreten herkese açık bir komünitenin ortak yaşam ve çalışma alanı…” olarak tanımlıyor. Kullanıcılarına sabit masalar, kapalı ofisler, esnek çalışma alanları gibi farklı seçenekler sunan habita’yı aynı zamanda özel etkinlikler ve toplantılar için de kullanabiliyorsunuz.

habita.com.tr/

***

İstanbul: En İyi 5 Çalışma Mekanı

Walter’s Coffee Roastery, Moda

calisma mekanlari - walters

Breaking Bad’den ilham alan konseptiyle ünü Türkiye sınırlarını aşan, hatta Brooklyn ve Dubai’de birer şubesi bulunan Walter’s Coffee Roastery’nin Moda’daki ilk mekanı, özellikle hafta sonları dolup taşıyor. Hafta içinde daha sakin bir ortama dönüşen mekanda rahat rahat çalışabilirsiniz.

walterscoffeeroastery.com/

SALT Araştırma, Galata

calisma mekanlari - salt arastirma

İstanbul’un en değerli sanat kurumlarından olan SALT Galata’da yer alan, geniş bir kütüphaneye ve çalışma alanlarına sahip olan SALT Araştırma, çalışmak için en sessiz, huzurlu ve ideal alanlardan birini vadediyor.

saltonline.org/

İlginizi çekebilir: Rana Kelleci’den “Galata’nın En Güzeli: SALT”

İlginizi çekebilir: Emre Eminoğlu’dan “SALT’ı Anlatmak: Derya Açar Ergüç Röportajı”

 

Petra Roasting Co., Gayrettepe

calisma mekanlari - petra

İstanbul’un en büyük kahve sağlayıcılarından ve en sevilen kahvecilerinden biri olan Petra Roasting Co.’nun farklı mekanlardaki pop-up kahve barları bir yana, Gayrettepe’deki mekanları çok daha fazlasını vadediyor. Ev ya da ofisin dışında çalışmak isteyenler için geniş bir alanı, birçok masası ve prizi bulunan mekanı mutlaka ziyaret edin.

petracoffee.com/

Story Coffee, Moda

calisma mekanlari - story

Geçtiğimiz aylarda Kadıköy’ün en kahve kokan ve en işlek sokaklarından birinde açılan Story Coffee, geniş salonları, kaliteli kahvesi ve güzel tatlılarıyla, kendinizi evinizde hissedeceğiniz bir çalışma ortamı sunuyor.

storyroasters.com/

Gravité, Teşvikiye

calisma mekanlari - gravite

Teşvikiye’nin en sevilen üçüncü dalga kahvecilerinden Gravité, özellikle Teşvikiye, Şişli ve Nişantaşı civarında oturanlar için küçük ve sakin bir mekan. İyi kahve ve lezzetli olduğu kadar sağlıklı tatlıların yanı sıra, aynı anda birçok kişinin çalışmasına imkan veren o uzun ahşap masalardan birine de sahip.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?