Yaz aylarında İstanbul kabus gibi oluyor, bunu kabul edelim. Güneş, nem ve rüzgarsızlık yüzünden gündüz saatlerinde dışarda olmamayı tercih ediyorum. Bu yüzden de yaz akşamlarını hem esen hem de İstanbul’da olmanın tadına varabileceğim bir terasta değerlendirmeyi seviyorum. Gelelim favorilerime:

Firuzende Galata @Anemon Galata Otel, Kuledibi 

Ah Galata! Aşağıdaki kalabalığı görmeden, sadece sana karşı oturup muhabbet etmek veya sessizce bir şeyler içmek o kadar güzel ki… Eğer ki şehre misafirleriniz geliyorsa mutlaka Firuzende’de bir masa ayırtın ve gün batışını burada izleyin.

 

Los Altos @Yeni Çarşı Cad. No.38 Beyoğlu

Manzaraya karşı bir kokteyl mi içersiniz yoksa Meksika mutfağının güzel bir özeti olan menüsünde kendinizi mi kaybedersiniz bilemem ama paprikalı beşamel sosta eritilmiş peynir “Queso Fundido” ortaya gelmezse olmaz! Gerisi ise sizin zevkinize kalmış.

 

Georges Hotel Teras @Serdar-ı Ekrem Sok. No:24 Galata 

Serdar-ı Ekrem Sokak’ına olan aşkımız bambaşka! Güzel mekanları, dükkanları ve butikleri var evet, pek ya müthiş manzaralı bir terası da var desem? Georges Hotel’in terası Boğaz ve Haliç manzarasına karşı keyif yapmak için ideal.

Serdar-ı Ekrem Sokak’a gelmişken Doğan Apartmanı‘nı da ziyaret etmeyi unutmayın. 

 

Mentha @Meşrutiyet Cad. No.36 Beyoğlu

Birkaç yer değiştirdikten sonra en son Meşrutiyet Caddesi’ndeki Occidental Pera’nın terasında sabitlendiler. Manzara konusunda çok iddialı olmasa da her akşam 18:00’de yanan barbeküden lezzetli tabakları, gün batımına renk katacak kokteylleri ve sohbetinizin arka planında sizi rahatsız etmeyecek DJ performansları var.

 

Vault Karaköy @Bankalar Cad. No.5 Karaköy

Bankalar Caddesi’nde bulunan Vault Karaköy, The House Hotel’in minik terasında yer alıyor. Tarihi yarımada ve Karaköy İskelesi’ne karşı, şarap-peynir keyfi yapmak isterseniz burası tam size göre!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?