Yaz aylarında İstanbul kabus gibi oluyor, bunu kabul edelim. Güneş, nem ve rüzgarsızlık yüzünden gündüz saatlerinde dışarda olmamayı tercih ediyorum. Bu yüzden de yaz akşamlarını hem esen hem de İstanbul’da olmanın tadına varabileceğim, terası olan mekanlarda değerlendirmeyi seviyorum. Gelelim Beyoğlu Terasları favorilerime:

Firuzende, Galata  Beyoğlu Terasları

Ah Galata! Aşağıdaki kalabalığı görmeden, sadece sana karşı oturup muhabbet etmek veya sessizce bir şeyler içmek o kadar güzel ki… Eğer ki şehre misafirleriniz geliyorsa mutlaka Firuzende’de bir masa ayırtın ve gün batışını burada izleyin.

Firuzende Galata: Instagram – Konum

Firuzende Adres: Bereketzade Mahallesi No:5 Büyük Hendek Cd. Beyoğlu/İstanbul

İlginizi çekebilir: Gizem Dereci’den Firuze Beyoğlu 

 

Los Altos İstanbul, Beyoğlu Terasları

Manzaraya karşı bir kokteyl mi içersiniz yoksa Meksika mutfağının güzel bir özeti olan menüsünde kendinizi mi kaybedersiniz bilemem ama paprikalı beşamel sosta eritilmiş peynir “Queso Fundido” ortaya gelmezse olmaz! Gerisi ise sizin zevkinize kalmış.

Los Altos İstanbul: Instagram – Konum

Los Altos Adres: Firuzağa Mahallesi, Yeni Çarşı Cd. No:38 Beyoğlu/İstanbul

İlginizi çekebilir: Şehrin Yeni Latini: El Sabor Gastroteka

Georges Hotel, Galata Beyoğlu Terasları

Serdar-ı Ekrem Sokak’ına olan aşkımız bambaşka! Güzel mekanları, dükkanları ve butikleri var evet, pek ya müthiş manzaralı bir terası da var desem? Georges Hotel’in terası Boğaz ve Haliç manzarasına karşı keyif yapmak için ideal.

Georges Hotel Teras: InstagramKonum

Georges Hotel Adres: Müeyyedzade Mahallesi, 24, Serdar-ı Ekrem Cd. 34421 Beyoğlu/İstanbul

İlginizi çekebilir: Naz Kavas’tan Son Günlerde Keşfettiğim Mekanlar 

 

Mentha, Beyoğlu Terasları

Birkaç yer değiştirdikten sonra en son Meşrutiyet Caddesi’ndeki Occidental Pera’nın terasında sabitlendiler. Manzara konusunda çok iddialı olmasa da her akşam 18:00’de yanan barbeküden lezzetli tabakları, gün batımına renk katacak kokteylleri ve sohbetinizin arka planında sizi rahatsız etmeyecek DJ performansları var.

Mentha İstanbul: InstagramKonum

Mentha Istanbul Adres: Kamer Hatun Mah, Meşrutiyet Cd. No:36, 34430 Beyoğlu/İstanbul

Vault Karaköy

Bankalar Caddesi’nde bulunan Vault Karaköy, The House Hotel’in minik terasında yer alıyor. Tarihi yarımada ve Karaköy İskelesi’ne karşı, şarap-peynir keyfi yapmak isterseniz burası tam size göre!

Vault Karaköy: InstagramKonum

Vault Karaköy Adres: Arap Cami Mahallesi, Bankalar Cd. No:5, 34421 Beyoğlu/İstanbul

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN