İstanbul’un video rehberi notonlyistanbul, bundan böyle her ay şehrin en güzel köşelerinden bir seçkiyi theMagger ile paylaşıyor!

İşte restoranlarından mağazalarına videolarla İstanbul:

*Yazıda geçen Giolitti Restoran ve Düğme isimli dükkan kapandı.*

Bir Yöresel Restoran: Antiochia

“Antakya’nın özgün mutfağı burada. Ürünlerin yüzde sekseni direkt Antakya’dan geliyor ve ağız tadı aynı. Asmalımescit’te bu ufak restoranda Antakya usulü mezeler ve kebabın lezzetine doyamıyoruz. ”

Antiochia Adres: Minare Sok. No:21 Asmalımescit, Beyoğlu, İstanbul

Bir Cafe: Zencefil

“Taze sebzelerin ve baharatların bir araya geldiği Zencefil’de, Beyoğlu’nun kargaşasından uzak, sakin bir yemek yiyebilirsiniz. Özellikle vegan ve vejetaryen mutfağın İstanbul’daki ilk temsilcilerinden, özel tarifleriyle müdavimlerinin vazgeçemediği kişleri, tartları, salatalarıyla hemen İstiklal’in girişinden sağa kıvrılan, yaz ve kış bahçesinde soluklanabileceğiniz mükemmel bir durak.”

Zencefil Adres: Kurabiye Sok. No:8-10 Beyoğlu, İstanbul

Bir Dondurmacı: Giolitti

“Roma dondurmasını İstanbul’da yiyebileceğiniz ve aynı zamanda lezzetli kahvelerini tadabileceğiniz Giolitti, Tünel’i İstiklal Caddesi’ne bağlayan noktada yerini alıyor. Lezzetli dondurmaların tadına bakmadan geçmeyin.”

Giolitti Adres: Tünel Meydanı No:186 Beyoğlu, İstanbul

Bir Mağaza: Düğme

“Teşvikiye renkli ufak dükkanlar ve butiklerle dolu. Bu mağazaların arasında Düğme’ye giriyoruz. Sahibinin bir hobi olarak başladığı bez bebek yapımı şimdilerde Teşvikiye’de bir butik olarak hizmet veriyor. El yapımı bez bebekler sipariş üzerine de üretiliyor. Hikayesini dinleyin…”

Düğme Adres: Osman Seden Sok. No:14/A Teşvikiye, İstanbul

Bir Mağaza: Amorf Odun

“Amorf Odun zeytin ağacını yeniden hayal ediyor. Bu özel zanaat, mobilya, kırtasiyelik, masa eşyası ve mutfak eşyası gibi geniş bir yelpazede… ”

Amorf Odun Adres: Ağahamamı Sok. No:11/A Çukurcuma, Beyoğlu, İstanbul

Video ve Metinler: http://notonlyistanbul.com/

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN