IMG_2295
Beykoz Kundura Fabrikası

5-13 Ağustos tarihleri arasında Beykoz Kundura Fabrikası‘nda “Restore Film Günleri” başlıyor! Fabrikanın yaşadığı dönüşümü ilham alarak, dünya klasiklerinin restore edilmiş kopyaları ve fabrika konulu filmler gösterilecek. Hem film izlemek hem de Beykoz Kundura’nın atmosferini yaşamak için güzel bir fırsat olabilir. Biletler Mobilet’te, detaylar burada.

IMG_2301
Yazlık Sinemalar Geri Döndü!

Zorlu AVM‘nin Meydan Katı‘nda her salı ve perşembe 21.15’te ücretsiz film gösterimleri başladı bile, ağustos ayı sonuna kadar da devam edecek.

IMG_2303
Yazlık Sinemalar Geri Döndü!
IMG_2298
Yazlık Sinemalar Geri Döndü!

Zorlu PSM‘nin açık hava amfisinde ise iki ayrı ücretsiz etkinlik var. 19 Temmuz- 16 Ağustos tarihleri arasında “Aix-en-Provence Festivali” filmleri, 28 Ağustos’a kadar da “1960’lardan günümüze Fransız Filmleri” gösterilecek.

IMG_2296
Yazlık Sinemalar Geri Döndü!

Ücretsiz olarak sinema gösterimi yapan bir diğer AVM de Akasya! 25 Ağustos’a kadar her cuma saat 21’de filmler başlıyor.

IMG_2299
Yazlık Sinemalar Geri Döndü!

Kadıköy Belediyesi ise temmuz ayı sonuna kadar birçok parkta saat 21’de film gösterimi gerçekleştirecek.

IMG_2297
Yazlık Sinemalar Geri Döndü!

Bomontiada‘daki film gösterimlerini duymayan kalmadı herhalde! Her çarşamba 21.30’da başlayan gösterimlere erkenden gitmek gerekiyor, yoksa yer bulmak zor. Ayrıca 25-28 Temmuz tarihleri arasında da Kolombiya Filmleri Festivali olacak, dünya sineması meraklılarına duyurulur.

IMG_1682
Yazlık Sinemalar Geri Döndü!

Bir diğer meşhur açık hava sineması ise UNIQ tabi ki. Başka Sinema işbirliğiyle ile 1 Haziran-16 Eylül arası her salı, perşembe ve pazar film gösterimleri oluyor. Geniş alanı, orman havası ve rahat koltuklarıyla benim gönlümdeki yeri ayrı. Sıcak havaya aldanmayın, sıkı giyinmeyi unutmayın!