Oldum olası ahşabın sıcaklığını her zaman sevmişimdir… Belki de doğallığı yansıttığı için… Ne zaman ahşap bir yapı görsem, doğada bozulmayan bir şeyler de kalmış diyerek kendi kendime mutlu olurum… İstanbul’da bu mutluğu yaşatacak o kadar az sayıda yapı var ki, işte onlardan biri de Swissôtel’in klasikleşen mekanı Chalet Restaurant… Kış boyunca şömine etrafında nefis İsviçre lezzetleri ve sıcak şarapla bulunmaz bir keyif!

chalet

100 yıllık ahşap bir dağ evi olan Chalet’de İsviçre Alpleri’nde bir gezintiye çıkmış gibi hissediyor insan.. Sıcak şarapla karşılama, Raklet ve fondü ile nefis bir ziyafete başlangıç ve ardından diğer lezzetler… Chalet, sadece menüsü ile değil, gerçekten sıcacık atmosferi – çünkü sürekli şömine var- ile de şehrin ortasında bir dağ gezisi yaşatıyor. Otantik objeler ve sıcak renklerle dekore edilen 100 yıllık Chalet karşısında büyülenmemek elde değil… Şömine ateşinin romantikliği, İsviçre geleneği olan fondü’nün paylaşımcılığı ve zengin şarap çeşitleri ile çok keyifli bir deneyim yaşayacağınızı garanti ediyorum.

chalet

18.yüzyılda İsviçre’de ortaya çıkan fondü geleneğini günümüz tatları ile harmanlıyor Chalet… Menüde gezinmeye devam edersek; Vacherin Fribourgeois ve Gruyere peynir çeşitleri ve sek şarap ile servis edilen “Peynir Fondü” veya salsa, tartar gibi soğuk soslarla ikram edilen et fondü “Fondue Chinoise” çeşitleri ile bir yemek şöleni yaşamak isterseniz mutlaka Chalet’e uğramanızı tavsiye ediyorum… Tatlı olarak hazırlanan çikolata fondü’nün tadına doyamayacağınızı da eklemek isterim…

themagger_foursquare_yemeicme

Yemek bitip de dışarı çıktığınızda dize kadar karla karşılaşmayı bekliyorsunuz ama kar yerine muhteşem bir buz pisti bekliyor sizi…

Winter Wonderland…

winter wonderland

Her yıl kış aylarında sevimli Chalet’nin bahçesine kuruluyor Winter Wonderland, İsviçre Alplerini İstanbul’a taşıyor gibi… Ne zaman gitsem kendimi büyülü bir kış masalının içinde hissediyorum. Winter Wonderland’de; dev bir buz pisti bulunuyor. Büyük – küçük her yaştan insanlar ayağına pateni  geçirip açık havada buz pateni yapabiliyor.. En eğlencelisi de tabii ki düşmeler ve düşenlere gülmeler oluyor 🙂 Buz pateninin etrafında ise birbirinden sevimli ahşap kulübeler yemyeşil çam ağaçları ve ışıl ışıl süslemeler arasında kendine yer ediniyor… Winter Wonderland’de özel buz pateni dersleri de alınabiliyor, benden söylemesi.. Çocuklu aileler için de sömestr döneminde ideal bir eğlence rotası olabilir.

Swissôtel’in bahçesinde konumlanan Chalet, Salı günleri hariç haftanın 6 günü, 19.00 – 23.30 saatleri arasında açık, kış bitmeden mutlaka uğrayın!

Telefon:  0212 326 3305