İstanbul’da gerçekten iyi bir kokteyl içmek istiyorsanız gidebileceğiniz mekanlar bir elin parmakları kadar. Kokteylin gecenin ilerleyen saatlerinde de aynı standartta sunulması bir mekan için belirleyici özelliklerden. Bana en sık sorulan sorular arasında “Nerede iyi bir kokteyl içebiliriz?” var. Benim deneyimlerime göre bu işi hakkıyla yapan mekanlar pek az. Aşağıda yazacağım mekanlarda içeceğiniz kokteyllerin pek çoğu, mekanın kendine has kokteylleri. Dolayısıyla başka bir yerde içemeyeceğiniz türden tatlar. İyi bir kokteyl içmek istiyorsanız, ziyarete bu mekanlardan başlamanız önerilir…

Alancha

Kendine has mevsimsel kokteylleri, tüm zorluklara rağmen yerel malzeme ısrarı ile Alancha, İstanbul’da içebileceğiniz en iyi kokteylleri sunan üst sınıf bir restoran. Genellikle cuma ve cumartesi günleri düzenlenen DJ partileri ile birbirinden lezzetli kokteylleri denemek için kendinize fırsat verebilirsiniz. Benim bu sezondan tavsiyem, tahinli ve kavrulmuş susamlı Gi Fizz.

alancha kokteyl

Gi Fizz Fotoğrafı: Seren Dal

Ravouna 1906

Kendileri fermente ettikleri votka ve viskiler ile yaptıkları kokteyller, mekanın inanılmaz manzarası ile birleştiğinde baş döndürücü.

ravouna 1906

Fotoğraf : Ravouna

On10 Teras

Karaköy‘e tepeden bakarken iyi bir kokteyl içmek isteyenler için 1o Karaköy‘ün terasına konuşlanmış bir kokteyl üssü. Burada On10’un kendi özel kokteyllerini iyi bir manzara eşliğinde tatma fırsatınız var.

on10 teras

Funky Munky İst

Teşvikiye’nin, Topağacı’nın yeni gözdesi. Daha önce Black Shot isimli bir kahveci olarak hizmet veren mekan şimdilerde Ministry Of Coffee (MOC) dokunuşu ile bir coctail & coffee barına dönüştü. Yaratıcı kokteyller için tercih edilesi.

funky munky ist

Zelda Zonk

Tam arkasındaki Galata Kulesi manzarası ve müthiş bir görüş açısı ile Eminönü ve Sirkeci’ye tepeden bakmanızı sağlarken bir yandan da birinci sınıf ürünler ile hazırlanan seçkin kokteyller manzaranıza eşlik ediyor.

zelda zonk kokteyl

Finn Karaköy

Gaspar’ın sönmesinin ardından sokağa taze kan getiren Finn Karaköy’ün kokteylleri, Lucca’ya destek veren Yiğit Can ve Onur Can kardeşlerin elinden çıkma.

finn karaköy

Spago

St. Regis Otel’in terasındaki Spago Restoran, daha önce hiç deneyimlemediğiniz kokyteylleri barındıran kendine has menüsü ile son derece lezzetli kokteyller sunuyor.

Spago kokteyl

Fotoğraf : Raffles Global

Raffles

Neredeyse Kapalı Çarşı’yı andıran baharat odası ile bilindik kokteyller hiç bilinmedik sunum ve şekillerde çıkıyor karşınıza. Bazen kapalı bir sandık geliyor önünüze, kapağını açtığınızda her yeri is basan, bazen de çok aromalı bir koku geçiyor yanınızdan…

long bar raffles

Lucca

İstanbul’daki 10 yıldan fazla süredir aynı yerde istikrar ile devam eden nadir mekanlardan. Bu başarısında kokteyllerin yeri yadsınamaz tabii.

lucca

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?