Kahve, mis gibi kokusu ve tadıyla güne daha güzel başlamamıza yardımcı olan, muhabbetlere tat katan benzersiz bir içecek, hatta bir içecekten çok daha fazlası… İnsanları bir araya getiren kahve, bu kez Arçelik’in iyilik teması ve Starbucks Reserve™️’ün anın kahvesi mottosunun birlikteliğinden doğan İyilik Anı projesi ile karşımıza çıkıyor. Gelin, hem bu projeden, hem de bu proje kapsamında geçtiğimiz hafta katıldığımız kahve tadımı atölyesinden bahsedelim ve İyilik Anı’nı hep beraber deneyimleyelim.

İyilik Anı

Arçelik’in benimsediği “iyiliği aşk ile tasarlar” teması ve Starbucks Reserve™️’ün “anın kahvesi” mottosu İyilik Anı projesinde buluştu. Her iki markanın da dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için yaptıkları girişimler, İyilik Anı projesi kapsamında bir araya geldi ve her gün tükettiğimiz ama üzerinde çok da düşünmediğimiz kahveye odaklanarak insanları kahvenin etrafında bir araya getirmeyi amaçladı. İyilik Anı, 11 Şubat Cuma günü keyifli bir atölyeye dönüşerek bizleri kahvenin etrafında bir araya getirdi. Tadım öncesi İstinyePark’taki Arçelik Mağaza’da buluştuk ve bu deneyim odaklı mağazayı gezdik.

İyilik Anı

Gelelim Starbucks Reserve™️ İstinyePark’taki kahve tadımına… 2015 Starbucks Reserve™️ Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Barista Şampiyonu Gürkan Kumak kahvenin buluşu, çekirdek türleri ve farklı çeşitlerdeki demleme yöntemlerinden bahsederek önce bizi bilgi dolu bir yolculuğa çıkardı. Ardından sıra merakla beklediğimiz tadım aşamasına geldi. İlk olarak Syphon kullanılarak demlenen aromatik ve berrak bir kahve ile başlangıç yaptık. Ardından Chemex ile demlenen, daha pürüzsüz ve yoğun olan bir kahveye geçtik. Final tadımını ise atölyenin ve İyilik Anı projesinin yıldızı, Arçelik Telve Pro Kahve Makinesi ile hazırlanan Türk kahvesi ile yaptık.

İyilik Anı

Karton bardaklara çizim yaparak dünyayı gezen “seyyahart” adıyla tanıdığımız Berk Armağan da bize İyilik Anı atölyesinde eşlik etti. Kahve tadımı sonrasında Berk’in Starbucks Reserve™️ bardakları üzerine çizdiği Türk kahvesi fincanı illüstrasyonunu hep birlikte boyadık.

Atölye boyunca arka planda çalan, Türk kahvesine eşlik etmesi amacıyla hazırlanan playlistten de bahsetmesek olmaz. Okan Bayülgen’in kahveseverlere özel olarak hazırladığı 23 şarkılık playlist kahvelerinizi yudumlarken sizlere de keyifli anlar yaşatabilir. Bu playlisti ve ayrıca Tuncer Tunceli’nin bu projeye özel bestelediği şarkılardan oluşan “İyilik Anı” albümünü buradan dinleyebilirsiniz.