Sanat eseri niteliğindeki tasarımlarıyla Jaguar’ın tüm modelleri, dinamik duruşları ve sundukları sürüş keyfi ile bize her seferinde kendilerine hayran bırakıyor.

Jaguar, dört çeker teknolojisine sahip All Wheel Drive(AWD) modelleri ile mevsim normallerinin üstünde performans sergiliyor.

 

f

Performans otomobili kullanma deneyimi her türlü hava koşulunda ve her türlü zeminde güçlendirilmek üzere geliştiriliyor. Kumda araba sürmeyi hepimiz deneyimlemesek de, zorluğunu tahmin edebiliyoruz. Jaguar’ın dört çeker teknolojisi sayesinde kumda sürüşü F-TYPE ile bile rahatça gerçekleştirebiliyoruz.

Akıllı Güç Aktarım Dinamiğine sahip AWD sistemi Jaguar’ın karakteristik/efsanevi yol tutuşunun anahtarı olan dinamik arkadan itiş hissini daha güçlü bir arkadan itiş eğilimiyle koruyor. Normal sürüş koşulları altında gücün %90′ı arka tekerleklere aktarılıyor, kuru bir zeminde tam hızlanma sırasında ise bu değer %100′e kadar  da çıkabiliyor.

 

fpace

 

Akıllı Güç Aktarım Dinamiğine sahip AWD, çekiş kaybına tepki vermek yerine bu kaybı öngörüyor. Sistem, böyle bir kaybı öngördüğünde, kesintisiz bir sürüş keyfi sağlamak üzere torku daha iyi tutuş sağlayacak olan ön tekerleklere önceden yönlendiriyor.

 

xf

 

Konfor ve kontrolü, zarafet ve gücü aynı anda yaşamak isteyenlerin #ArtOfWinter etkinliklerine gitmelerini ve araçları yakından incelemelerini öneriyoruz. Detaylı bilgiye buradan sahip olabilirsiniz.

Unutmayın! Alışılagelmiş yolları geride bıraktığınızda, performansı deneyimlemek tutkuya dönüşecek.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN