Düşüncelerimizle baş başa kaldığımız ve sosyal hayattan uzaklaştığımız upuzun bir yıl geride kalırken, şimdi ruhumuzu dinleme zamanı! Başladığı günden beri sahneler arası bir müzik yolcuğuna dönüşerek bizi aktif ve hareketli kılan, sevdiğimiz sahnelerde sevdiğimiz müzisyenlerle buluşturan Jam Session konserleri, The Irish Spirit Youtube hesabındaki performanslarla geri dönüyor!

Konser salonlarının ve müzikli mekanların kapalı kaldığı dönemde en çok nerede bulunmayı özlediniz? Beyoğlu’nda bir konser çıkışı kalabalığın arasına karışmayı mı, Moda’nın samimi mekanlarındaki bir performansın ardından soluğu sokaklardaki ayak üstü bir sohbette almayı mı? Seçim yapmak zorunda değilsiniz. Çünkü artık hayatımızın önemli bir parçası hâline gelmiş çevrim içi konser ve etkinliklerin birçoğundan farklı olarak Jam Session konserlerindeki her bir performans farklı bir mekandan evimize konuk oluyor. “Müzik, sohbet ve eğlence yeniden bu civarlarda.” diyen Jam Session konserleri, sadece iki yakayı bir araya getiren performanslarıyla değil, samimi sohbetleriyle de dikkat çekiyor ve performansların yanı sıra Efe Tunçer‘in özel konuklarla gerçekleştireceği iki söyleşi de YouTube’dan yayınlanıyor.

Önemli not: Programın birçok detayını bu yazıdan öğrenebileceksiniz, ancak konserleri kaçırmamak, sanatçılarla ilgili daha çok bilgi edinmek için The Irish Spirit instagram hesabını takip etmeyi unutmayın!

Jam Session: Ruhunu Dinle

Jam Session

Jam Session‘ın alıştığımız ruhuna uygun olarak İstanbul’un iki yakasını bir araya getirecek serinin videoları Salon İKSV, Arka Oda, Bina, Kulp, Blok Mekan, Efendi ve Hunhar‘da kaydedilecek. 30 Mart’ta başlayacak ve 10 Nisan’a dek yeni videolarla devam edecek seri, her nerede olursanız olun sizi ruhunuzu dinlemeye davet ediyor.

Can Güngör

Jam Session dijital konserleri, 30 Mart‘ta Büyük Ev Ablukada performansı ile başlayacak. Sahnedeki enerjileriyle, farklı platformlarda dinleyicileriyle kurdukları samimi ilişkiyle, kendilerine özgü stilleri ve kimi zaman tuhaf ama daima içten şarkılarıyla yıllardır en sevdiğimiz gruplardan biri olan Büyük Ev Ablukada, evlerimize Salon İKSV‘den konuk olacak. Ardından, kendi hikayelerini ortak duygularla harmanlayan ve kendini sakin şarkılarla anlatan Nilipek’in (31 Mart) müziği bizlere Blok Mekan’dan ulaşacak. Sakin, coşkulu ve tekinsiz tınılarıyla dikkat çeken bir kent ozanı olan Can Güngör ise, 1 Nisan‘da bize kentin dışından, kendi dağ kulübesinden izole atmosferinden seslenecek.

Barış Demirel & Da Poet

Nisan ayında Jam Session konserleri, müziğin farklı sularında gezinirken trompet odaklı rock müziğini merkezde tutan Barış Demirel ve konuğu Da Poet (2 Nisan, Bina) ile devam edecek. 3 Nisan‘da ise Birkan Nasuhoğlu, Nova Norda, Canozan ve Sedef Sebüktekin‘den oluşan Evde ekibi, Efe Tunçer ile söyleşiler kapsamında hem performans hem de söyleşileriyle gecemizi renklendirip, bize Arka Oda‘da başlayıp Bina‘da devam eden Kadıköy gecelerini hatırlatacak.

İnsanlar

4 Nisan‘da, adeta bir ritüel havasında geçen konserleri ve hipnotik müzikleriyle bize Arka Oda‘dan seslenecek İnsanlar‘ın ardından ambient ve elektroniği bir araya getiren Kerem Sedef ve Suat Yılmaz ikilisinin projesi KeuS (6 Nisan, Kulp) karşımızda olacak.

Lara Di Lara

Hayatımıza ve çalma listelerimize uzun yıllar önce 123’ün solisti olarak girmiş Dilara Sakpınar‘ın solo projesi Lara Di Lara, zarif vokallerini ve yepyeni hikayelerini 9 Nisan‘da Blok Mekan‘dan aktaracak ve konser serisi, Lalalar‘ın (10 Nisan, Salon İKSV) saykedelik ve Anadolu referanslı melodileri ve elektronik beat’leri sayesinde evinizde de olsanız dans etmeden duramayacağınız müzikleriyle son bulacak.

Jam Session konserleri, iki hafta boyunca sanal da olsa bizi sevdiğimiz mekanlara yeniden sokacağı, ekranlarımızdan da olsa bizi sevdiğimiz sanatçılarla buluşturacağı için heyecanlıyız. Üstelik bu proje, bir yıldır kapalı olan mekanları ve bir yıldır dinleyicileriyle buluşmakta zorlanan sanatçıları destekleyeceği için de çok mutluyuz. Siz de ruhunuzu dinleyin, bu mekanlar arası yolculuğa katılın ve 30 Mart’tan itibaren her gün The Irish Spirit YouTube hesabında farklı seslere, farklı yorumlara ve farklı ruhlara kulak verin!