Yıllardır müziğin gücünü The Irish Spirit’le birleştirerek eğlence hayatımıza renk katan ve yaratıcılığımıza ilham veren Jam Session etkinlikleri, pandeminin gölgesinde geçen bir yılda bile tam gaz sürmüş, bizi çevrim içi de olsa sevdiğimiz sanatçı ve gruplarla buluşturmaya devam etmişti hatırlarsanız. İşte bu yüzden, hayatın olabildiğince normale döndüğü bu dönemde de Jam Session’sız geceler düşünülemezdi. Jam Session konserleri, ocak ayında Goose İstanbul’daki etkinlik serisiyle başlamıştı, şimdi Blok Mekan’a taşındı ve mart ayında İstanbul, Ankara ve İzmir’deki performanslarla devam edecek. Gelin, bize ruhumuzu dinlememizi öğütleyen Jam Session konserlerinde neler oluyor, birlikte göz atalım.

Jam Session Konserleri: Al’York

Jam Session konserleri, 2021’in son günlerinden birinde, 29 Aralık’ta Goose İstanbul’da başlamıştı. Fuzuli Sound, ocak boyunca mekanda on performans sergiledi. Bunlardan bazılarında gruba muhteşem sesiyle O Ses Türkiye’den hatırladığımız Solanch De La Rosa, bazılarında ise akapella cover topluluğu Patron Çıldırdı’dan, solisti olduğu Purple Hand Band’den ya da Can Kazaz ile söylediği Sürekli Dert şarkısından tanıdığımız Deniz Özdoğru eşlik etti. 

Jam Session Konserleri: Kozmos

Jam Session konserlerinin bir sonraki durağı ise Blok Mekan oldu. 26 Ocak’taki Kozmos konserinde iyi müzik ve bol eğlenceyle ruhumuzu besleyen bir konserin ardından, Hedonutopia dream pop, downtempo ve ambient gibi müzik türlerini aynı potada eriten müzikleriyle yine Blok Mekan’daki yerlerini aldı. Kendilerini “Elektronik ritimler, uçuşan melodiler ve uzaktan geliyormuş gibi duyulan derin vokaller ile deneyselliğin çorak topraklarından, melankolinin derin sularına kadar geniş bir coğrafyada geziniyor.” şeklinde tarif eden Hedonutopia’nın büyülü müziğini uzun zamandır takip ediyor ve özellikle yeni albümleri Nergist’ten şarkıları canlı dinlemek için sabırsızlanıyorduk. Ve şimdi, 23 Şubat’ta Al’York konserini iple çekiyoruz. Ankara çıkışlı grup, punk rock, alternative rock, rock’n roll gibi türlerden beslenen müziklerinin yanı sıra enerjik sahne performanslarıyla da merak ve heyecan uyandırıyor. 

Jam Session Konserleri: Hedonutopia

İstanbul, Ankara ve İzmir’de mart ayın boyunca sürecek ve ruhumuzu besleyecek Jam Session konserlerini The Irish Spirit Instagram hesabından takip edebilirsiniz.