Bize veda edeli tam 35 yıl oldu. Şarkıları ve hayata bakışıyla tüm sevenlerini etkileyen, ”hayal et” diyerek hepimizi güzel şeylere yönlendiren John Lennon, seni asla unutmayacağız!

_1940 yılında Liverpool’da dünyaya gelen John, zor bir çocukluk geçirir. 18 yaşındayken annesini kaybedince onun için hayat daha da zor hale gelir.

_Çocukluğundan beri müziğe ve sanata olan ilgisinden dolayı Liverpool Art College’a gider. 1960 yılında Paul McCart­ney ile tanışır ve böylece The Beatles grubu kurulur.

_1964 yılında ”Kendi Yazdıkları” ve 1965 yılında “A Spaniard in the Works”adlı kitaplarını yazar. ”Hayat, sen başka planlar yapmakla meşgulken sana olandır.” derken ne kadar çok haklıydı!

_Kurulduğu andan itibaren hayran sayılarını gittikçe artıran ve tüm dünyaya kendilerini tanıtan iki lider John ve Paul bir süre sonra aralarında çatışmaya başlar. 1970 yılında ise John gruptan ayrılır.

_Gruptan ayrıldıktan sonra herkesin ezbere bildiği ve asla unutulmayacak olan şarkısı ”Imagine”ı yazar. Eminim ki benim torunlarım bile bu şarkıyı ezbere bilecek!

_Kraliyet ailesinin de bulunduğu bir konserde “Ucuz koltuklarda oturanlar alkışlayabilir, diğerleri mücevherlerini şıkırdatsın” diyen canım abimiz, dönemin ünlü sanatçısı Yoko Ono ile tanışır.

_Parası olmasına rağmen sıkıntılı olduğu bir dönemde Yoko Ono ile tanışan John, hayatının aşkını bulduğunu düşünmüş ve mutluluğu bulduğuna ikna olmuştur. Birlikte bir ömre ”evet” demek için asla beklemezler. Ne de iyi etmişler!

_John ve Yoko Ono’nun Sean adında bir erkek çocukları olur. Mutlu ve huzurlu bir hayat sürdüren, savaşa ve kötülüklere hayır diyen çift, yaşama karşı hep dik durmaya devam eder.

_8 Aralık’ta evinin önünde ”bir hayranı” tarafından vurulan, benim ve milyonlarca kişinin sevgili abisi, arkadaşı John Lennon yaşama veda eder.

_“Uçurduğun beyaz güvercinin kanatları simsiyah şimdi..” diyen kaç tane hayran kitlesi tanıyorsunuz? Bu kadar sevilen bir sanatçı dünyaya bir daha gelir mi? Bilinmez…