552_1_John-Williams-Gala

Kimi zaman bir filmin müziği o filmi sevmemiz için başlı başına bir neden oluşturacak kadar güzel olabilir. Kimi filmler ise müzikleri ile öyle bir özdeşleşmiştir ki konusunu hatırlayamasak da müziğini anımsarız. İşte böyle hafızamıza müziği ile beraber kazınan filmlerin bestekarı John Williams’ın en önemli eserleri, 21 Aralık akşamı Zorlu Center PSM’de London Concert Orchestra tarafından ışık, lazer ve havai fişek şovlarının da eşlik edeceği bir konserle yorumlanacak.

Çoğumuzun yakından tanıdığı ABD’li yönetmen Steven Spielberg’in E.T., Jaws, Indiana Jones, Jurassic Park, Saving Private Ryan, Schindler’s List, A.I. Artificial Intelligence, Memoirs of a Geisha gibi unutulmaz filmlerinin müziklerine imza atan Williams, George Lucas’ın kült film serisi Star Wars’ın müziklerini de bestelemiştir. Kısacası Oscar’ın yanı sıra 17 Grammy, 3 Altın Küre, 2 Emmy ve 5 BAFTA ödülü sahibi olan Williams için Hollywood’un Mozart’ı desek yalan olmaz. Bugün 81 yaşında olan besteci, kariyerine hız kesmeden devam ediyor. Umarız daha nice seneler akıllardan çıkmayacak filmlere akıllardan çıkmayacak besteler yapmaya devam eder.

john williams

Konserin program akışının aşağıdaki gibi olacağı açıklanmış: E.T., Jaws, Star Wars, Superman, Harry Potter, Jurassic Park, Schindler’s List, Memoirs of a Geisha, Raiders of the Lost Ark, Close Encounters of the Third Kind. Benim favorim Schindler’s List. Aralarından biri sizin de favoriniz olabilir.

Adres: Zorlu Center PSM, Ana Tiyatro, Zorlu Center, Zinicirlikuyu, Beşiktaş / İstanbul