Kadıköy sokaklarını arşınlarsanız fark edeceksiniz, her köşe başında bir burger dükkanı var artık. Yalnızca Kadıköy de değil şehir burger etkisi altında! Ekmek ve etin harika uyumu, lezzetli soslar ve yan ürünlerle bütünlük sağlayan hamburger, sanırım damak zevkimize çokça uyuyor ki, her dükkan tıklım tıklım… İşte benim en çok sevdiklerim;

BOB – Best of Burger

BOB Burger, Moda Caddesi'ndeki Zeplin'i geçtiğinizde gireceğiniz ilk sokakta, hemen sağda. Minicik bir mekan; ama dışarıda oturmak büyük keyif. Önce kokular doluşuyor burnunuza, derken gayet sıcak bir ekiple karşı karşıya kalıyorsunuz. Hamburgeri rahatça yiyebilmeniz için düşünülen siyah eldivenleri de elinize taktınız mı, lezzet şölenine hazırsınız demektir. Açıkçası ben uzun süredir yediğim bir yemeğe ilk lokmada buraya yeniden gelinecek tepkisi vermemiştim. Biz 140 gram köfteli bob Burgeri tercih ettik. Eti, burger ekmeği yanında servis edilen patates, turşu ve minik haydari enfesti; ama burgerin asıl Harika yanı içerisine eklenen kaşkaval peyniriydi. Eldivenlerin de etkisiyle rahatça hamburgerimizi yedik ve gerçekten bayıldık diyebilirim. Tekrar tekrar geleceğime Emin olduğum Best of Burger'de 280 gram köfteli burger, hotdog gibi seçenekler de mevcut. Koşun koşun gelin!

BOB, Moda Caddesi’ndeki Zeplin’i geçtiğinizde gireceğiniz ilk sokakta, hemen sağda. Minicik bir mekan; ama dışarıda oturmak büyük keyif. Önce kokular doluşuyor burnunuza, derken gayet sıcak bir ekiple karşı karşıya kalıyorsunuz. Hamburgeri rahatça yiyebilmeniz için düşünülen siyah eldivenleri de elinize taktınız mı, lezzet şölenine hazırsınız demektir. Açıkçası ben uzun süredir yediğim bir yemeğe ilk lokmada buraya yeniden gelinecek tepkisi vermemiştim. Biz 140 gram köfteli bob Burgeri tercih ettik. Eti, burger ekmeği yanında servis edilen patates, turşu ve minik haydari enfesti; ama burgerin asıl Harika yanı içerisine eklenen kaşkaval peyniriydi. Eldivenlerin de etkisiyle rahatça hamburgerimizi yedik ve gerçekten bayıldık diyebilirim. Tekrar tekrar geleceğime Emin olduğum Best of Burger’de 280 gram köfteli burger, hotdog gibi seçenekler de mevcut. Koşun koşun gelin!

Bob – Best of Burger Adres: Kağnı Sok. No:2 Kadıköy / İstanbul

BroX Burger&More

Brox, barlar sokağının hemen sonunda yolun sol tarafında minik bir dükkan. Barlar sokağında zaman geçirdikten sonra buranın burgerlerini tatmak epey mantıklı bir fikir. Naan Bakeshop'un hazırladığı yumuşak burger ekmeği, leziz köfteleri ve el yapımı soslarıyla Brox da Burger dükkanları yarışında kendilerine güzel bir yer bulacak diye düşünmekteyim. Sarımsaklı ve trüflü patateslerini de muhakkak tadın, pişman olmayacaksınız:) Zapata Burger

Brox, Kadıköy Barlar Sokağın’ın hemen sonunda yolun sol tarafında minik bir dükkan. Barlar sokağında zaman geçirdikten sonra buranın burgerlerini tatmak epey mantıklı bir fikir. Naan Bakeshop’un hazırladığı yumuşak burger ekmeği, leziz köfteleri ve el yapımı soslarıyla Brox da Burger dükkanları yarışında kendilerine güzel bir yer bulacak diye düşünmekteyim. Sarımsaklı ve trüflü patateslerini de muhakkak tadın, pişman olmayacaksınız. :)

BroX Burger & More Adres: Caferağa Mah. Kadife Sok. Kadıköy / İstanbul

Zapata Burger

Zapata'yı çoğumuz yakından tanıyoruz. Minik bir dükkanda başladıkları kahvaltı macerası önce Kadıköy'de çok daha geniş bir alana taşındı, sonrasında da Moda Bomonti'de kurulan konteynırda da Zapata lezzetlerinin keyfini çıkarmaya başladık. Şimdi maceranın başladığı ilk dükkanda Zapata Burger var! Çoğu burger dükkanı benzer çeşitlerle karşımıza çıkarken, çok çok farklı seçeneklerle karşılaşabiliyorsunuz Zapata'da. Beğendi Burger, Bun Hot Dog, Fresh Burger, Tartar Burger, bunlardan yalnızca birkaçı:) Mutlaka denemelisiniz!

Zapata’yı çoğumuz yakından tanıyoruz. Minik bir dükkanda başladıkları kahvaltı macerası önce Kadıköy’de çok daha geniş bir alana taşındı, sonrasında da Moda Bomonti’de kurulan konteynırda da Zapata lezzetlerinin keyfini çıkarmaya başladık. Şimdi maceranın başladığı ilk dükkanda Zapata Burger var! Çoğu burger dükkanı benzer çeşitlerle karşımıza çıkarken, çok çok farklı seçeneklerle karşılaşabiliyorsunuz Zapata’da. Beğendi Burger, Bun Hot Dog, Fresh Burger, Tartar Burger, bunlardan yalnızca birkaçı :) Mutlaka denemelisiniz!

Zamata Adres: Caferağa Mah. Şevki Bey Sok. No: 31 Kadıköy / İstanbul 

Bu arada klasiklerden de vazgeçmiyoruz tabi ki, Mini eatery'nin minik burgerleri, soğan halkası ve o enfes sosları hala favorim! Basta'nın Kuzu Burger'i de en az dürümleri kadar lezzetli. Özellikle içine ekledikleri özel sosu, hamburgeri daha da leziz hale getiriyor. Kadıköy bu aralar yeme-içme konusunda pek hareketli. Rotanızı buraya çevirmenin tam vakti!

Bu arada klasiklerden de vazgeçmiyoruz tabi ki, Mini eatery’nin minik burgerleri, soğan halkası ve o enfes sosları hala favorim! Basta’nın Kuzu Burger’i de en az dürümleri kadar lezzetli. Özellikle içine ekledikleri özel sosu, hamburgeri daha da leziz hale getiriyor.

Kadıköy bu aralar yeme-içme konusunda pek hareketli. Rotanızı buraya çevirmenin tam vakti!

Mini eatery, Zapata Burger ve BOB fotoğrafları mekanların facebook sayfalarından alınmıştır.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?