Kadıköy sokaklarını arşınlarsanız fark edeceksiniz, her köşe başında bir burger dükkanı var artık. Yalnızca Kadıköy de değil, şehir burger etkisi altında! Ekmek ve etin harika uyumu, lezzetli soslar ve yan ürünlerle bütünlük sağlayan hamburger, sanırım damak zevkimize çokça uyuyor ki, her dükkan tıklım tıklım. Kadıköy Burger Postası’nda ile işte benim en çok sevdiklerim:

BOB – Best of Burger Konum

bob
BOB – Best of Burger

Best of Burger (BOB), Moda Caddesi’nde Zeplin’i geçtiğinizde gireceğiniz ilk sokakta, hemen sağda yer alıyor. Minicik bir mekan ama dışarıda oturmak büyük keyif. Önce kokular geliyor burnunuza, derken gayet sıcak bir ekiple karşı karşıya kalıyorsunuz. Hamburgeri rahatça yiyebilmeniz için düşünüp getirdikleri siyah eldivenleri de elinize taktınız mı, lezzet şölenine hazırsınız demektir. Açıkçası ben uzun süredir, yediğim bir yemeğin ilk lokmasında ‘buraya yeniden gelinecek’ tepkisi vermemiştim. Biz 140 gram köfteli Bob Burger’i tercih ettik. Eti, burger ekmeği, yanında servis edilen patates, turşu ve minik haydari enfesti; ama burgerin asıl harika yanı içerisine eklenen kaşkaval peyniriydi. Eldivenlerin de yardımıyla rahatça hamburgerimizi yedik ve gerçekten bayıldık diyebilirim. Tekrar tekrar geleceğime emin olduğum Best of Burger’da 280 gram köfteli burger ve hotdog gibi seçenekler de mevcut. Koşun koşun gelin!

Bob – Best of Burger Adres: Kağnı Sok. No:2 Kadıköy / İstanbul

Instagram: @bob_bestofburger

BroX Burger&More Konum

brox
BroX Burger&More

Brox, Kadıköy Barlar Sokağı’nın hemen sonunda, yolun sol tarafında bulunan minik bir dükkan. Barlar Sokağı’nda zaman geçirdikten sonra buranın burgerlerini tatmak epey mantıklı bir fikir. Naan Bakeshop’un hazırladığı yumuşak burger ekmeği, leziz köfteleri ve el yapımı soslarıyla Brox da burger dükkanları yarışında kendisine güzel bir yer bulacak diye düşünüyorum. Sarımsaklı ve trüflü patateslerini de muhakkak tadın, pişman olmayacaksınız 🙂

BroX Burger & More Adres: Caferağa Mah. Kadife Sok. Kadıköy / İstanbul

Instagram: @broxburger

Zapata Burger Konum

zapata
Zapata Burger

Zapata‘yı çoğumuz yakından tanıyoruz. Minik bir dükkanda başladıkları kahvaltı macerası önce Kadıköy’de çok daha geniş bir alana taşındı, sonrasında da Moda Bomonti’de kurulan konteynırda da Zapata lezzetlerinin keyfini çıkarmaya başladık. Şimdi maceranın başladığı ilk dükkanda Zapata Burger var! Çoğu burger dükkanı benzer çeşitlerle karşımıza çıkarken, Zapata’da çok çok farklı seçeneklerle karşılaşabiliyorsunuz. Beğendi Burger, Bun Hot Dog, Fresh Burger veTartar Burger bunlardan yalnızca birkaçı 🙂 Mutlaka denemelisiniz!

Zamata Adres: Caferağa Mah. Şevki Bey Sok. No: 31 Kadıköy / İstanbul

Instagram: @zapata_burger 

mini eatery
Kadıköy Burger Postası: BOB, BroX ve Zapata

Bu arada klasiklerden de vazgeçmiyoruz tabi ki. Kadıköy burger mekanları denince ilk akla gelenlerden Mini Eatery‘nin minik burgerleri, soğan halkası ve enfes sosları hala favorim! Basta‘nın Kuzu Burger’i de en az dürümleri kadar lezzetli. Özellikle içine ekledikleri özel sosu, hamburgeri daha da leziz hale getiriyor.

Kadıköy burger mekanları bu aralar pek hareketli, rotanızı buraya çevirmenin tam vakti!

İlginizi çekebilir: Naz Kacas’tan “Kadıköy’de Güzel Hamburger, Hoş Atmosfer: Hollywood Burger”

İlginizi çekebilir: Eda Geven’den Suşiden Makarnaya: Cadde’de Bi’ Dünya Mutfak