Kadıköy’ün bitmek bilmeyen değişimi ve gelişiminin bizzat şahidi olduğum günlerden bir gün, baleye doğru yola çıkmışken gözüme yan yana açılmış kapı komşusu iki güzel yeri kestiriyorum. Keşfetmek şart oluyor tabii…

Kev Cafe Konum

kev 1
Kev Cafe, Kadıköy

Kadıköy’de geniş, rahatça oturabileceğimiz bir yandan güzel yemekler yiyip bi yandan da sokağı izleyebileceğimiz bir yer bulmak kolay değildi. En azından tüm bu özellikleri içinde barındıran bi yer yoktu diyebilirim. Bademaltı Sokak’ta köşeyi tutmuş olan Kev Cafe sanırım bu ihtiyacı karşılayacak nitelikte.

kev 2
Kev Cafe, Kadıköy

Hem geniş bi alana kurulu, ferah bi atmosferi var, hem şık hem de yemekleri lezzetli. Açık mutfağından yapılanları görebilmek mümkün. Kahvaltılar, makarnalar, salatalar, ana yemekler derken birçok lezzeti burada bulabileceğimizi görmüş oluyoruz. Üstelik oldukça doyurucu porsiyonlarla… Ben gittiğimde köri soslu tavuğu tercih ettim, tıka basa doydum diyebilirim, bir sonraki gidişimde ise tepsi mantısını muhakkak denemeye karar verdim.

kev 4
Kev Cafe, Kadıköy

Tüm bunlarla beraber kahve, içecek seçenekleri de çok fazla, geniş bir menüsü var. Beyaz çikolatalı profiterol ve nutellalı fıstıklı muzlu pizzası da tatlılar arasında öne çıkanlar. Denemeye değer bir mekan. Yolunuz düşerse atlamayın!

kev 3
Kev Cafe, Kadıköy

Kev Cafe Adres: Caferağa Mah. Bademaltı Sok. No:36/A Moda, Kadıköy / İstanbul

Ben Coffee Roasters Konum

ben 1
Ben Coffee Roasters

Hemen Kev Cafe’nin yanındaki bu yepyeni kahve dükkanı gri sandalyelerden, ilginç masalardan oluşan dış kısmı, geniş iç kısmı, grilerin hakimiyeti ve kahveleriyle kısa sürede herkesin zaman geçirmek isteyeceği bir yer olacak gibi görünüyordu. Espressodan mochaya, latteden americanoya aklımıza gelebilecek tüm kahve çeşitleri lezzetli kurabiyeler eşliğinde sunuluyor. Filtre kahveleri ve limonatasını da unutmamak gerek tabii. Moda İlkokulu’na çıkan sokağı seyretmek de keyifli. Burası oldukça serin bi sokak. Sıcak yaz günlerini püfür püfür esen dış kısmında güzel bi kahve eşliğinde geçirmek hoş olabilir. Deneyin! 🙂

ben 2
Ben Coffee Roasters

Ben Coffee Roasters Adres: Caferağa Mah. Bademaltı Sok. No:36/B Moda, Kadıköy / İstanbul