Kadıköy Moda civarında son bir aydır açılmak üzere olan birçok yer görüyordum. Sonunda hepsi bir bir ortaya çıktı. Aralarında güzel alternatifler var. Benden söylemesi!

Cosmos Konum

cosmos
Cosmos, Kadıköy

Bahariye Caddesi’nde, Caferağa Spor Salonu’nun hemen karşısı. Bir ay evvel açılan Cosmos, Kadıköy’ün en yenilerinden. Kocaman bir duvar resmi ile karşılanıyorsunuz. İyisi mi siz astronotun size doğru attığı kahveyi kapın, ön masalardan birine yerleşiverin. Cosmos, kahve çeşitleriyle iddialı olmanın yanı sıra, waffle’ı ve yemekleriyle de ön planda. Ben yalnızca kahve içtim; ancak bulunduğum süre boyunca gözümün önünden bir sürü yemek geçti. Özellikle mantı ve hamburger çeşitleri iştah açıcı görünüyordu. Kadıköy’ün en merkezi yerinde olması da mekanın en hoş özelliklerinden biriydi. Değişiklik adına gidilebilir.

Cosmos Adres: Caferağa Mah. Sakız Sok. No:10 Kadıköy / İstanbul

Venture Coffeeworks Konum

venture
Venture Coffeeworks

Venture, Walter’s Coffee’nin hemen karşısında. Kalabalık ortamlardan hoşlanmayalar için birebir. Kapısından bile anlaşılacağı üzere epey tarz bir mekan. Sade bir dekorasyon, sakin renkler ve taş duvar kısmıyla birlikte oldukça şık bir atmosfer yaratılmış. Ufak tefek bir mekan olmasına rağmen renklerin hakimiyeti karşısında ferah hissediyor insan.

venture 2
Venture Coffeeworks

Mekanın sahibi oldukça güleryüzlü ve samimi biri. Dolayısıyla mekan küçük olmasına rağmen burada uzun zamanlar geçirebilmeniz mümkün. Kahve çeşitleri leziz, üçüncü dalga kahve akımının başarılı temsilcilerinden olacakları besbelli. Kahvelerin yanında bulabileceğiniz atıştırmalıklar da oldukça heveslendiriyor insanı. Ben oradayken çok güzel tatlılar sergileniyordu dolapta. Siz de bu hoş mekanı ziyaret edin!

Venture Coffeeworks Adres: Caferağa Mah. Bademaltı Sok. No:34 Kadıköy / İstanbul

Fat Cat Moda Konum

fat cat
Fat Cat Moda

Moda’da Nero’nun yanıbaşında açıldı Fat Cat. İsmi bile ilginizi çekmeye yetecekken, ortamın sevimliliği buraya müdavim olmanız sonucunu doğurabilir bence. Bi kere mekanın yeri harika. Moda’nın tam ortası ve sokağın da keyfini çıkarabileceğiniz bir alan. Sarı ve siyahın hakim olduğu tatlı mı tatlı sunumları, lezzetli kahve ve tatlı seçenekleri ve konumuyla Fat Cat kısa sürede çok sevilecek gibi duruyor. Cumartesi gittiğimizde zar zor yer bulduğumuza bakılırsa bu öngörü değil, çoktan gerçek oldu bile!

Fat Cat Moda Adres: Caferağa Mah. Atifet Sok. Kadıköy / İstanbul

Pişi Breakfast and Burger Moda Konum

pisi
Pişi Breakfast&Burger

Beşiktaş’taki kahvaltıcılar sokağına yolu düşenlerin neredeyse hepsinin Pişi Breakfast’ı gördüğüne, tecrübe ettiğine eminim. Pişi, Beşiktaş’tan sonra Moda’daki gelişmeleri görmüş olacak ki ikinci şubesini Kadıköy’de açmayı tercih etmiş. Enfes burgerlerini mutlaka denemişsinizdir; ama asıl olarak kahvaltıları bir harika! Önce gözünüz doyuyor, sonrasında da mideler bayram ediyor. Koskoca pişileri, taze malzemeleri (özellikle acuka) , yumurta çeşitleri ve diğer kahvaltılıklarla beraber sabahlarınızı güzelleştirmeniz mümkün. Günü her saati kahvaltı edebiliyorsunuz bu arada yanıltıcı olmayayım. Üstelik Beşiktaş’taki gibi aşırı bir kalabalık olmadığından ortamın da ne kadar güzel olduğunu anlayabileceksiniz böylece.

Pişi Breakfast and Burger Adres: Caferağa Mah. Moda Cad. Ağabey Sok. No:3/A, Kadıköy / İstanbul