Kadıköy’de vakit geçirenlerdenseniz Bademaltı Sokak’ı farketmeyeniniz yoktur sanırım. Boş bir tek dükkan bile kalmadı burada. Galata’dan sonra ikinci şubesiyle Old Java da bu sokaktaki yerini almışken, geçtiğimiz günlerde sokağın başında bir yer gözüme çarptı. Sokağın yıldızı olmaya aday: Story Coffee…

Konum

STORY-4

Story Coffee, koskoca eski bir binanın içinde. Kapısından içeriye baktığınızda hemen dikkatinizi çeken bir tasarımı var. Sokak kalabalık, şık mekanlar da var  ancak Story Coffee’nin iç tasarımı, buranın yıldızı olacağını gösteriyor bize. Hem çok şık hem de başka bir şehirde hissettiriyor insana kendisini. Tuğla duvarlar, kahverenginin hakimiyeti ve diğer dekoratif öğeler epey keyifli. Hangi tarafta durup fotoğraf çekeceğinize karar vermek oldukça zor.

STORY3

Harika müzikler ve güleryüzle karşılandığınız mekanda self servis sistemi geçerli. Burada bulunduğum o sabah, flat white içip, sokağı görebileceğim bir masaya yerleştim ve buranın keyfini epey çıkardım diyebilirim. Kahveleri çok çok lezzetli ve çeşitli olduğu gibi, mekan fazlasıyla huzur vericiydi. Kalkmak istemedim, öyle söyleyeyim. Menüdeki yiyecek çeşitlerini bu seferde denemedim; fakat bir sonraki gidişimde harika görünen atıştırmalıklarını, pancake ve burritoları mutlaka deneyeceğim!

STORY1

Story Coffee Adres: Caferağa Mah. Dalga Sok. No:22 Kadıköy / İstanbul