Birgün bir mekan açarsam başrolde bol resimli tasarım kitapları, yardımcı rollerde taze kahve ve pastane ürünleri, yerden tavana kadar kitaplıklar ve şaraplar olurdu. Biri hayalimi (şaraplar olmadan) Kadıköy’de gerçekleştirmiş zaten.

tasarim bookshop 1

Tasarım Bookshop’ı herkese anlatma derdindeyim. Kadıköy Bahariye’ye gidiyorsunuz, devasa Mango’nun yanındaki minik ve sevimli sokağa giriyorsunuz, hemen sağda. Tasarım / Mimari / Sanat kitapları almak için bir cennet. (Kitapları online da alabiliyorsunuz.) Ayrıca türlü kahve, çay, atıştırmalık ve tatlı çeşitleri ve wifi var. İster bilgisayarda iş halledin, ister bazıları ufak servet değerinde sanat/tasarım/mimari kitaplarına gömülün.

tasarim bookshop 3

Yaseminli yeşil çay ve 1960 ve 70’lerin tasarım olayları kitapları eşliğinde çok keyifli iki saat geçirdim nasıl olduğunu anlamadan. En kısa zamanda geri gideceğim, hem filtre kahve içmek hem de gözüme kestirdiğim birkaç New York mimarisi kitabını karıştırmak için.

tasarim bookshop 4

Tasarım  Bookshop & Cafe Adres: Osmanağa Mah. Bahariye Cad.Nevzemin Sok. No:6/A Kadıköy / İstanbul – http://www.tasarimbookshop.com/