Bahsedeceğim mekanların her biri keşfetmeye değer, mutlaka uğranması gereken yerler. Koşa koşa gidilesi olduklarından, ofisten çıkıp çıkıp keşfettim her birini. Kadıköy’den devam! 🙂

Gangon Mutfak                                   Konum

Gangon Mutfak

Yeldeğirmeni’nin yenisi Gangon, esasında birçok kişinin bildiği bir lezzet üssü. Bugüne kadar seyyar bir mutfak şeklinde birçok kişiye ulaşan Gangon, artık lezzetli ve içeriğindeki neredeyse her şeyin el yapımı olduğu bun’ları, el yapımı limonatası ve samimi ortamı ile “Gangon Piknik” adıyla Yel Değirmeni Mahallesi’nde. ‘Sunumu basit, içeriği zengin ve lezzetli yiyecekler’ hedefi ve sloganıyla yola çıkan Gangon’da Pembe Vorig, Deli Oğlan, Vegi Yenge gibi bun çeşitleri mevcut. Her biri inanılmaz lezzetli. Bu güzellikleri tatmak için mutlaka Yel Değirmeni’nin yollarını arşınlayın!

Not: Buralara gelmişken Coffee Manifesto’nun yeni açılan Yel değirmeni şubesinde leziz kahvelerini içmeyi unutmayın!

Instagram

Gluk Coffee                                         Konum

Gluk Coffee

Kadıköy Anadolu Lisesi’nden kendinizi aşağıya doğru bıraktığınızda yokuşun hemen başında yepyeni bir kahve dükkanı göreceksiniz. İçeri girdiğiniz andan itibaren samimiyet ve güleryüz eşliğinde, mis gibi kahve ve tatlı çeşitlerini tadın. Sahile yakın konumu itibariyle, take away kahvelerinizi alıp sahilde keyif de yapabilirsiniz. Gluk Coffee’nin bahçesinde de etrafı seyredebilirsiniz. Limonlu haşhaşlı muffinler, sandviçler, Antakya kurabiyeleri de denenesi! Benden söylemesi 🙂

Not: Yolunuz buralara düştü madem, belki Brekkie Moda’den birer kruvasan da alırsınız. Öyle lezizler ki, kaçırmayın!

Instagram

W Venüsü                                            Konum

W Venüsü

Oldukça ilginç bir isme sahip olan mekan henüz iki üç günlük; ama kısa sürede keşfedilip sevilecek eminim. Su yeşili girişten içeriye girdiğiniz an, soft renklerin şık ve zevkli bir elden çıktığı belli olan tasarımın etkisine bırakın kendinizi. Güzel müzikler de cabası. Hacı Şükrü Sokak’ta bulunan W Venüsü’nde kahvaltı çeşitlerinden, ekmeküstü seçeneklerine, öğlen yemeği için pratik bazı zeytinyağlılara kadar epey geniş bir menüsü var. Kahveleri ve tatlıları ise apayrı bir mesele ki, gerçekten her biri inanılmaz iştah açıcı görünüyor. Son olarak belirteyim, lezzetler kadar sunumlar da bir harika! Salı’dan Pazar’a kadar 09.00 – 23.00 saatleri arasında açık olan mekanı mutlaka ziyaret edin.

Not: Hazır bu sokağa kadar yürümüşken, yine çok yeni açılan mekanlardan Poppin Bubble Tea & Coffee’nin farklı isimleri olan bubble tea çeşitlerini deneyebilirsiniz.

Instagram