Nola, Galata Kulesi’nin birkaç adım ötesinde, bir yanı sur duvarına dayanan, hem dışı hem içi ile tarihsel dokuyu hissetmenize fırsat veren şık bir restoran. İkinci katındaki salonunda bar ve küçük bir sahne var. İşte bu güzel atmosfer, Kadın ve Adam oyununa ev sahipliği yapıyor. Yaklaşan sevgililer günü için, en keyifli etkinlikler arasına listenize alın!

Oyundanbirkare

Tiyatro oyununu, tiyatro salonunda seyretmeye alışığız. Oyun seyretmeyi bu kez bambaşka bir deneyim olarak böyle alternatif bir mekanda çok keyifli kılan komedi türünde bir oyun metni ve  yetenekli iki oyuncu ile karşı karşıyayız. Sedef Akalın ve Tevfik Urgancıoğlu, oyunculuğun yanı sıra iki büyük işin altına imza atmışlar. Urgancıoğlu, gözlemlerini ve yaratıcılığını konuşturduğu oyun metnini yazmış ve yazdığı erkek rolünde oynuyor, Akalın ise rejisör koltuğuna oturmuş ve hem yönetmiş hem de kadın rolünü üstleniyor.

Genç oyuncular, iki perde ve kısa bir aradan oluşan zaman dilimi içerisinde yaklaşık otuz-kırk tip kadın ve adam karşımıza çıkarıyor. Performansları uzun alkışlara gebe. Keyif alarak oynadıkları o kadar belli ki, o güzel enerjileri en başından seyriciye de geçiyor. Çeşitli ses efektleri, müzik ve sahnenin dışındaki alanın yaratıcı kullanımıyla komedi tadı iyice pekişmiş. Skeçler ile akan oyun, doğaçlamalar ve interaktif anlar da içeriyor. Başlangıçta masaların üzerinde bırakılmış ankete benzer sorulara, seyircinin kendine has cevaplarını verip ara ara oyuna düşünceleriyle katılmış olması gibi güzel bir fikir var.  Kadın ve Adam başlığı klişe hissiyatı verebilir fakat bu kadın ve adam sonuçta biziz, hepimiziz. Bir kadın ve erkek birbirlerini sevdiler mi tabiatları sarsılır çünkü tabiatları bambaşkadır!  Evet işte ben de tam böyle düşünüyorum diyebileceğiniz çeşitli durumlar, skeçler ile yaklaşık bir buçuk saat içinde ardı ardına sıralanır…

KadınveAdamOyunu

Urgancıoğlu ve Akalın’ın oyunları için mekan seçimi bu deneyime akşam yemeği eklemeniz olanağını da sunuyor diye hatırlatmak istiyorum. Biz öyle yaptık ve çok memnun ayrıldık. Menüde balık ve et seçenekleri mevcut. Sekiz buçukta oyun başladığı için, vakitlice yemeğimizi bitirip, yerlerimizi almaya ikinci kata çıktık. Oyun başlamadan önce ve ara esnasında atıştırmalık ve içki isterseniz servis devam ediyor. Nasıl bittiğini anlamadan dakikalar çok hızlı geçiyor. Yemekleri denemek isterseniz şimdiden afiyet olsun. İyi eğlenceler ve iyi seyirler!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN