Kadınlara özel bir Johnnie Walker mı geliyor?

Son günlerde Johnnie Walker’ın kadınlara özel bir ekspresyon çıkaracağı ile alakalı birçok haber dolaşıyor: Johnnie Walker Black Label Jane Walker Edition!

Jane Walker
Kadınlara Özel Bir Johnnie Walker: Jane Walker

Haberlerin sebebi, Johnnie Walker markasını bünyesinde barındıran Diageo firmasının Amerika’da alkol ticaretini ve regülasyonlarını kontrol eden Alcohol and Tobacco Tax and Trade Bureau (TTB) kurumuna yeni çıkaracağı bir ekspresyon için ilginç bir etiket başvurusunda bulunması.

Başvuruda dikkat çeken detay, etikette Johnnie Walker’ın hafızalara kazınan logosu “Yürüyen Adam” (Striding Man) yerine yürüyen bir kadın olması…

Jane-Walker
Kadınlara Özel Bir Johnnie Walker: Jane Walker

Etiketten anlaşıldığı kadarıyla Johnnie Walker, kadınlar için özel bir Black Label ekspresyonu çıkarmayı planlıyor: Johnnie Walker Black Label The Jane Walker Edition.

Ekspresyonun ne zaman çıkacağı, hangi pazarlar için üretileceği ya da sınırlı sayıda mı olacağı henüz belli olmasa da, tasarımın kendisi bile birçok viskiseveri heyecanlandırmaya yetti. Zamanlamaya bakıldığında ekspresyonun 8 Mart Kadınlar Gününe özel bir şişe olduğu yorumunu yapanlar oldukça fazla olsa da Diageo’nun bu konuda resmî bir açıklaması bulunmuyor.

Sadece dünyada değil, ülkemizde de en çok satan viski markalarından biri olan Johnnie Walker’ı portföyünde bulunduran Diageo, cinsiyet eşitliğine verdiği önem ve bu konuda yer aldığı projeler ile de biliniyor. Diageo bu ekspresyon ile cinsiyet eşitliğine bir kez daha dikkat çekme niyetinde gibi görünüyor.

Johnnie Walker Jane Walker Edition
Kadınlara Özel Bir Johnnie Walker: Jane Walker

Viski ve Kadınlar konusunda çok daha fazlasını okumak için Yarcan’ın bu yazısına, viski hakkında bilgi alanınız genişletmek için Barış’ın “Viski Hakkında Yanlış Bilinenler” yazısına tıklayın.