Son zamanlarda “Ofis” ve “Çalışma Ortamı” kavramlarının oldukça farklı yerlere gittiğine tanıklık ediyoruz. Artık insanlar mevcut ofislerinde çalışmak yerine, daha güçlü; sinerji, enerji, yaratıcılık elde etmek adına farklı yöntemler, farklı ortamlar denediklerini de görmemek mümkün değil.

Çalışma ortamları; yeri geliyor güzel bir kafe, yeri geliyor harika manzaraya sahip bir restaurant olabiliyor günümüzde. Kendi ofisinden, sürekli çalıştığı çalışma ortamından sıkılan insanların yanında işi gereği sürekli seyahate çıkan ve kendine gittiği şehirlerde çalışabileceği ortam arayan herkese güzel bir haberim var: Loosecubes

 

Şimdi bu sitenin tarihçesini verip, kim tarafından ne zaman nerede kurulduğunu anlatmayacağım sizlere tabii ki. Size bu sitenin isteyenin, ilgi duyanın hayatını nasıl kolaylaştıracak onu anlatacağım.

Varan1: Ofisinizde sıkıldınız ve daha yaratıcı olabileceğinize inandığınız başka bir mekanda çalışmak istiyorsunuz, o zaman adresiniz Loosecubes !

Varan2: İşiniz gereği gerek yurtiçinde gerek yurtdışında bir şehirdesiniz ve kendinize, interneti olan, çay kahve ikramı yapabilecek bir çalışma ortamına ihtiyacınız var, o zaman adresiniz yine Loosecubes !

Varan3: Kendi ofisinizde ve/veya mekanınızda başkalarını ağırlamak, onlara yardımcı olmak hatta ofisinizdeki belli bölümleri o insanlara kiralayıp ufak da olsa para kazanmak istiyorsanız, yine adresiniz belli; Loosecubes !

Elinizde mobil telefonunuz koca bir şehrin ortasında internete bağlanıp e-mail’lerinize bakabileceğiniz bir ortam arıyorsunuz. Her zaman güzel bir kafede boş bir koltuk sizi bekliyor olmayacaktır. Hemen Loosecubes ‘a bağlanıp civarınızda  müsait olan ve sizi ağırlamaktan memnuniyet duyabilecek mekanları listeleyebiliyorsunuz. Hem de tercih sizin oluyor, çünkü gideceğiniz mekanın özelliklerini yani internet bağlantısı, yeme-içme seçenekleri, daha önce orada sizin gibi kısa süre konaklamış insanların yorumlarını görebiliyor, ona göre seçim yapabiliyorsunuz. Seçiminizi yaptıktan sonra, mekana gideceğiniz tarih ve saati belirleyip önceden rezervasyon da yapabiliyorsunuz.

Uygulama henüz yeni olduğu için İstanbul’dan şu an sadece 3 gönüllü mekan/ofis bu sistemde yer alıyor. Çok yakın zamanda bunun sayısının artacağından eminim. Bu sayede mekanının kapılarını misafirlere açan mekan sahipleri belki yeni iş ilişkilerine sahip olacak, yeni fırsatlara yelken açacaktır.

Şu an için Loosecubes davetiye ile üyelik kabul etmekte. Ben, elimde bulunan davetiyelerden 3’ünü theMagger’ın değerli okuyucularına hediye ediyorum. Davetiye kazanmak isteyen ilk 3 kişinin [email protected] adresinden bana ulaşmaları yeterli olacaktır.

Bir sonraki trend avında görüşmek üzere!

Rıza KAYNAK

Magger-Trend Hunter-Life Hacker
SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?