Çapa imzası taşıyan diğer mekanların ortak özelliği sanırım bu. Hepsi orjinal, türdeşlerinden epey farklı atmosferleri oluyor. Fotoğraflardan görüp çoktandır yakından bakmak istediğim için Nişantaşı’na yolumun düştüğü ilk gün gidip görmek istiyorum.

fairuz

Çapa’nın diğer markaları gibi oldukça farklı bir mekan daha açıldı Nişantaşı’nda. Limonata’nın yerine açılan Kahwet Fairuz, kıyas yapacak olursak sanki daha bi geniş ferah ve lezzetler bana kalırsa çok daha yerinde. Gerçi birbirinden o kadar ayrılar ki elmayla armutu kıyaslamak gibi oldu. Son zamanlarda gördüğüm en orijinal tasarıma sahip dükkan diyebilirim. Geniş bi alana kurulmuş yüksek tavanı, farklı farklı karolardan oluşan yer kısmı, rengarenk sandalyeler ve resimlerle süslenmiş duvarlar, her yanı saran uzun şık avizeler ve …. Koltuklarda bile karşımıza çıkan Fes Detayı. Her yer fes takmış insan resimleri ve fes şeklindeki avize ve koltuklarla dolu. Peçeteler bile! Lübnan yemeklerine ağırlık veren bu mekanda cumartesi pazar 16:00’ya dek genişçe bir kahvaltı da yapabiliyoruz. Ana yemeklerde ise Patlıcan yatağında kumpir, habibi kebap, kibba minnak gibi farklı seçenekler var ki hepsi denenesi. Ben gittiğimde yaz ve düğün mevsimi yaklaştığından yine yine diyetteydim ve falafel salatayı tercih ettim. Gönül rahatlığıyla çok çok lezzetli olduğunu söyleyebilirim, böyle mutlu eden salatalar her yerde bulunmuyor biliyorsunuz.

 Bir sürü çeşit kokteyl ve içeceklerini de unutmamak lazım. Tatlılarsa Limonata'dan da bildiğimiz gibi lezzetli ve çokça çeşit var. Özellikle oreolu çeşitlerini seviyorum; ancak bir sonraki gelişimde fes başımda isimli tatlıyı tercih edeceğim, fes şekli verilmiş bu tatlı çok hoş görünüyordu. Diyorum ya mekanda bi fes cümbüşü var, her yanda görebiliyoruz. Burada bir de design store var, Kahwet Fairuz'daki tasarımla ilgili detayların var olduğu bazı ürünleri satın alabiliyoruz. Buralara geldiğinizde siz de bi uğrayın derim!:)

Bir sürü çeşit kokteyl ve içeceklerini de unutmamak lazım. Tatlılarsa Limonata’dan da bildiğimiz gibi lezzetli ve çokça çeşit var. Özellikle oreolu çeşitlerini seviyorum; ancak bir sonraki gelişimde fes başımda isimli tatlıyı tercih edeceğim, fes şekli verilmiş bu tatlı çok hoş görünüyordu. Diyorum ya mekanda bi fes cümbüşü var, her yanda görebiliyoruz. Burada bir de design store var, Kahwet Fairuz’daki tasarımla ilgili detayların var olduğu bazı ürünleri satın alabiliyoruz. Buralara geldiğinizde siz de bi uğrayın derim!:)

fairuz 1

 

Kahwet Fairuz Adres: Harbiye Mah. Karakol Bostan Sok. No:13 Şişli/İstanbul

fairuz 2

 

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN