th4

Bunun için Kalamış Marina’nın karşısındaki Yelken Sokak’a girmiş, bir apartmanın giriş katını kafeye çevirmekle işe başlamış. Küçük bir bahçesi de olan mekanın önce içini döşemek istemiş. Gül desenli koltuklar, sandalyeler, perdeler seçmiş. İngiliz tarzı beyaz sehpalar ve masalar almış, çevresine bu sandalye ve koltukları dizmiş. Yetmemiş, yine pembe gül desenli zarif servis takımları, fincanlar ve peçeteler bulmuş ve gül bahçesi havasını yaratmış.

tatli huzur

Mekanın içi bittikten sonra bahçeye çıkmış. Önce duvarın kenarına rengarenk çiçekler ekmiş. Bu masalsı havayı devam ettirmek  için bahçenin çeşitli yerlerine yine beyaz masalar ve arka kısmında cupcake resimleri olan sandelyeler koymuş.

Dekorasyon işini bitirdiğine göre sıra ikramları hazırlamaya gelmiş. Hemen arkadaşlarına haber vermiş, hangisi en güzel pastayı, keki veya kurabiyeyi yapıyorsa getirmelerini istemiş, çeşitleri de az ve öz tutmuş. Tüm bunları da isimleriyle menüye koymuş: cheesecake by Melike, meyveli tartolet by Gamze gibi… Ve bunların her sabah taze yapılmasını sağlamış. En favorisi de cheesecake ve brownie olmuş. Diyet yapanlara da bitkisel şekerli dukan cheesecake ve tiramisu yapmış. Tuzlu sevenleri de unutmamış, özel tariflerle tuzlu kekler, kurabiyeler ve poğaçalar pişirmiş.

Tüm bunların yanına da en güzel çay ve kahve çeşitlerini hazır etmiş.  En özel masayı da Pazar kahvaltısı için hazırlamış. Tüm kahvaltılık çeşitlerini sıralamış, tabir yerindeyse bir tek kuş sütünü eksik etmiş. Bir de unutmadan tabelasını da asmış ve üstüne de “tatlı huzur” yazmış. Tüm işler bitince, kapılarını açmış ve dostlarını, misafilerini ve tabii ki pasta meraklılarını içeriye buyur etmiş. Artık her misafir “bir tatlı huzur” almış olarak mekandan ayrılmaya başlamış. Bu perinin kim olduğunu söylemeyi de unutmayalım: Kendisi, tiyatro ve dizi oyuncusu Esra Akkaya!

Tatlı Huzur

Onur Apartmanı No 1 (eskiden No 3 imiş), Yelken Sokak, Kalamış

0216.349 27 79

 themagger_foursquare_yemeicme