Bugün size Kandilli Suna’nın Yeri’nden bahsedeceğim. Burası yeni açılmış bir yer değil, ancak önceden bu şirin, şalaş balık restoranını keşfetmemiş olabilirsiniz. Hazır bu cumartesi yeni gitmişken taze yorumlarımla Kandilli İskelesi’nde bulunan bu sempatik yeri anlatmak istiyorum.

Suna’nın Yeri, Kandilli Konum

Kandilli Suna’nın Yeri – @duruzeynepgok
Suna’nın Yeri, Kandilli

Biz cumartesi günü farklı bir yerde rakı-balık  keyfi yapmak istedik. Ve aklımıza bir anda geçen sene gittiğimizde, güzel ortamına ve servisine hayran kaldığımız Kandilli Suna’nın Yeri geldi. 8′de Arnavutköy’den aldığımız deniz taksiyle 8.10 gece Kandilli İskelesi’ne yanaşmıştık. Suna’nın Yeri’nin güler yüzlü garsonları sanki her gün oraya gidiyormuşuz gibi bir samimiyetle karşıladı bizi. Suna’nın Yeri tam Kandilli İskelesi’nin orada kurulmuş, Boğaz’ın keyfini tüm gece boyunca yaşayabileceğiniz bir restoran. Normalde iskelenin sağ ve soluna koydukları masalar ve sandalyeler dolunca, kimseyi ayakta bırakmamak için İskele’nin çıkışına da masalar koymaya başlıyorlar. Oturunca dikkat ediyorsunuz, saatler güneş batımına yaklaştıkça iskele etrafındaki masalar ve kalabalık gittikçe artıyor.

Suna’nın Yeri’nde diğer şık restoranlar gibi çok fazla meze çeşidi beklemeyin. Burası meze-rakı yeri değil çünkü; tam bir balık restoranı. Önden soğuk olarak patlıcan közleme, çok lezzetli bir salata, karides (o da güveçten kalırsa), kavun ve peynir isteyebiliyorsunuz. Ara sıcak olarak da kalamar, karides güveç var mekanda. İskeleye yakın bir camii nedeniyle içkiler ulu orta servis edilmiyor, mavi bardaklarda servis edilen şişenin görünmemesi açısından rakınızı kadeh olarak alabiliyorsunuz.

Kandilli Suna’nın Yeri – @ozlemturan
Suna’nın Yeri, Kandilli

Soğuk ve sıcak mezelerimizi yedikten sonra bütün masa ortaya 2 porsiyon tekir söyledik. Suna’nın tekirine tek kelimeyle bayıldım, gerçekten çok lezzetliydi. Bize servis yapan sempatik garson Nurettin bey, tekir gibi küçük balıkların “kendi bahçelerinden” olduğunu ve özenle yetiştirildiğini, bu yüzden de çok lezzetli olduğunu söyledi. Gerçekten de öyleydi…

Balıktan sonra fırında helva seviyorsanız Suna’nın Yeri’nde en güzelinden yiyebilirsiniz aklınızda bulunsun. Tüm yemek bittikten sonra orada geçirdiğiniz son 3 saate bakıyorsunuz ve ortamın güzelliğiyle ne kadar keyifli bir sohbet ettiğinizi, İstanbul’u yaşadığınızı ve oradan ne kadar mutlu kalkacağınızı düşünüyorsunuz.

Kandilli Suna’nın Yeri @tuvanakolcuoglu

Kandilli Suna’nın Yeri’ni İstanbul’u yaşamayı seven, balık keyfi yapmak isteyen, farklı ve salaş ortamlardan zevk alan herkese öneriyorum.

Suna’nın Yeri’nden birkaç iç açıcı fotoğraf görmek isterseniz…

GALERİ

6 fotoğraf

Herkese sevgiler!

Suna’nın Yeri Adres: Kandilli Mh. Kandilli İskelesi. 34684 Üsküdar/İstanbul
Suna’nın Yeri Tel: (0216) 332 3241

Not: Rezervasyon almıyorlar.