Geçtiğimiz hafta sonu müziğin sesi Kanyon’da yükseldi!

4

Bir AVM olmasından çok yaptığı yeniliklerle ve etkinliklerle sıkça uğradığım yerlerden biri Kanyon. Bu hafta sonu da  “Cumadan Pazara” alternatif bir mini müzik festivali tadını yaşadık. Yok Öyle Kararlı Şeyler, Son Feci Bisiklet, 123, Şirin Soysal, Yüzyüzeyken Konuşuruz ve daha birçok grup ve müzisyenin katılımıyla gerçeklesen, oldukça keyifli bir hafta sonuydu.

3

Cuma günü D&R’da kitapları karıştırırken birden yükselen sesler elbette ki Yok Öyle Kararlı Şeyler grubuna aitti.1 saatten uzun süren performanslarında Nefret Söylemi, Keyif Düğümü, Bir Sherlock Değilsin gibi severek dinlediğim parçalarını seslendirdiler. Ayrıca grubun yeni çıkan Ah Lunapark şarkısının da hikayesini dinleme fırsatı buldum. Bahadır Cüneyt Yalçın’ın yeni çıkan kitabı Hep Lunapark için uzun emekler sonucunda bestelenen şarkıyı dinlemeden önce kitabı da okumanızı öneririm. Şarkı aralarındaki mütevazı ve sempatik sohbetleriyle, cuma gününün yorgunluğunu üzerimizden attıran grubu sizin yakın plana almanızı öneririm!

Processed with VSCOcam with c1 preset

Cumartesi günü programda Son Feci Bisiklet’i görünce çok mutlu olmuştum. Çünkü bir türlü konserlerine gitme fırsatı bulamıyordum.

1

Bu Kız ile başlayan performansları Pazar ve Ertesi, Rahatsız Vals, Modern Zamanlar ile devam etti. Ayrıca MFÖ’nün Uç Oldum şarkısını da seslendirdiler. Ben, hemen bir sonraki konser tarihlerini not ettim bile!

2

Dinlediğim bir diğer grup olan ve çokça konserlerine de gittiğim Yüzyüzeyken Konuşuruz Ana Sahne’de yerini almıştı.

5

Kanyon’da yürürken aniden önümde beliren Brass Solist ise, peşinde dans eden insanlarla eğlenceli bir gün yaşatıyordu.

Kanyon’da yakın zamanda yapılacak olan bir diğer etkinliğin 16-19 Mayıs’taki Kanyon Urban Freestyle Fest olduğunu da haber vereyim.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN