Geçen hafta “Kapaktan Kapağa İlham Verici Bir Ekim Ayı” yazımı yayınlamıştım. Şimdi gelin Vol.2 ile, Ekim ayı dergilerinin incelemesine beraber devam edelim!

Vol.1’i okumak için…

VOGUE PARİS

Eylül sayısının kapak yıldızlarından biri yine Kate Moss olmasaydı, Vogue Paris’in Ekim sayısının kapağını beğenebilirdim. Ancak her ne kadar gündemimizden düşmeyen bir isim olsa da, Kate Moss’u yeterince ezberlediğimiz aşikar. George Micheal’in de ona kapakta eşlik etmesi , Vogue Paris’in tekrar düştüğü gerçeğini değiştirmiyor maalesef. Yabancı bir online mecrada da şöyle yazılmış: “Kate Moss, neredeyse Vogue kapağında doğdu.”.

Bir kırmızı halı pozunu andıran bu kapak, Mario Testino’nun imzasını taşıyor. Kate Moss’u da kırmızı ve hayli iddialı bir Elie Saab elbiseyle görüyoruz.

Kendi adıma konuşayım… Bir Carine’cı olarak, Vogue Paris’i artık koşa koşa gidip alanlardan değilim. Zira yaptıkları ve yarattıkları, artık nadiren ilgimi çekiyor. Emmanuelle Art ortalıklarda çok sevdiği Balmain siluetiyle salınadursun, ben Carine Roitfield’ın yeni eseri CR Fashion Book’u hatmetmeye kendimi adayacağım. Unutmadan, Anna Wintour “Modada geçmişe bakılmaz.” diyerek demeç verebilir ancak ben Vogue Paris’in eski sayılarına büyük bir zevkle,göz atmaya devam edeceğim!

ELLE UK

Edisyon anlayışını beğendiğim dergilerden biri olan İngiliz ELLE’inde, geçtiğimiz aylarda Harper’s Bazaar’ın Amerika edisyonuna kapak olan Gwen Stefani; Peter Pilotto üstle ve Alexander McQueen bir etekle (ki her ikisi de sezonun en özgün ve en mükemmel parçalarından) gerçek star görüntüsünü muhafaza ediyor. Bir araya gelmesi zor iki parçanın, müthiş uyumunu gördüğümüz bu kapak, ayın kare-as’larından biri olmaya aday.

İngiliz ELLE’inde kapak karesinin yanı sıra, içerik de ilgi çekiyor. Shirley Manson, Vivienne Westwood, Tracey Emin ve Chloe Sevigny gibi kendi alanlarında başarılarını ispatlamış olan isimlerin hayatlarını değiştiren kitaplar hakkında verdikleri röportajlar; “Kültür” sayfalarında ünlü yazar Jackie Collins’in Oliver Twist’ ten The Godfather’a favori kitaplarını paylaşması; “Behind The Scenes At Elle: Edited By The Interns” başlıklı kapak spot’undan da anlayacağınız üzere çok yetenekli ve aynı zamanda genç ELLE intern’leriyle tanışmamız bu sayının çarpıcı içeriğinden bazı detaylar. Dergi koleksiyonunuzun başköşesinde olmaması için hiçbir sebep yok!

Kısacası ELLE, bu ay hem stil sahibi; hem de entelektüel olmak isteyenlerin vazgeçilmez adresi olacak. Sayfalarının arasında kaybolmanız dileğimle!

HARPER’S BAZAAR İSPANYA

Harper’s Bazaar İspanya’nın Ekim sayısının kapağında “İşte bu!” dediğim 3 detay var: Giorgio Armani’nin vücudu saran elbisesi, kapak modeli Bette Franke’tan Fashion Gone Rogue’un deyimiyle baştan çıkaran bir bakış ve kapak spot’larının elle yazılmış izlenimi vermesi. Madame Figaro ve Harper’s Bazaar İspanya çekimlerinin vazgeçilmez ismi Nico’yu ise fotoğrafçı koltuğunda görüyoruz. Siyah ve beyazın doğru kullanımını anlatan bir kapak, özetle.

VOGUE HOLLANDA

Başarılı kapak çekimleriyle konuşulan ve giderek yıldız Vogue edisyonları arasında yer almaya aday olan Vogue Hollanda’da sıra. Bu ay Gucci’nin kış koleksiyonunun en özel tasarımlarından biriyle, yüz hatları ve duruşuyla dikkat çeken modellerden biri olan Saskia de Brauw’u görüyoruz kapakta. Paris, Alman ve Amerikan Vogue’ları; Fransız ve İngiliz Elle’indeki çalışmaları ve Carla Bruni, Laetitia Casta, Courtney Love, Kylie Minogue, Sophie Marceau, Emmanuelle Beart, Sienna Miller, Milla Jovovich, Lou Doillon, Freida Pinto, Marion Cotillard, Melanie Laurent, Monica Bellucci, Diane Kruger ve Kate Bosworth gibi ünlü isimleri fotoğraflamasıyla bilinen Jan Welters’ın objektifinden ve Jos van Heel’in styling’i ayrıcalığıyla üstelik!

MADAME FIGARO

Fransa’nın ünlü gazetelerinden Le Figaro’nun haftalık moda ve kadın dergisi olan Madame Figaro da, İngiliz Vogue’u gibi kapak için Kristen Stewart’ı tercih edenlerden. Jan Welters’ın karajından, Madame Figaro’nun kimliğine yakışır parizyen bir styling’le gördüğümüz Stewart, dergiden Richard Gianorio’ya Nicolas Ghesquière tarafından Balenciaga’nın Florabotanica parfümünün yüzü olarak seçildiğinden, Robert Pattinson’la olan ilişkisinin son durumundan, bu yılkı projelerine kadar pek çok şeyi anlatmış. Bir aralar, Türkiye edisyonu da bulunan Madame Figaro, Eylül 2009’da yayın hayatına son vermişti.

Geçen hafta yayımlanan “Kapaktan Kapağa İlham Verici Bir Ekim Ayı Vol.1″‘i okumak için burayı tıklayabilirsiniz.

 


SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?