Kapsül gardrop trendini biliyorsunuz. Az, öz, kolay kombinlenebilen ve dayanıklı parçalarla dolabımızı rafine hale getirip bize zaman ve şıklık kazandıran bu trendin yeni bir versiyonu ile tanıştırmak istiyoruz sizi: Kapsül Sofralar! Malum, bir sofra takımını aldığımızda yıllarca kullanabilmek niyetiyle seçimler yapıyoruz. Sevdiklerimiz için heyecanla hazırladığımız sofralarda kullandığımız her bir parçanın ilk aldığımız günkü gibi ışıldaması ve kusursuz görünmesi olmazsa olmazımız. Sofranın kurulum süreci ise başlı başına bir terapi gibi değil mi? Fakat itiraf edelim, bir noktada bu kusursuz masayı kurabilmek için günlük kullanıma ayrı, misafire ayrı takımlar alırken buluyoruz kendimizi.

Zaman, ekonomi ve alan kaybından bizi kurtaracak çözüm ise kapsül bir sofra koleksiyonu oluşturmakta gizli. Defalarca makineye girmesine rağmen çizilmeyecek, aldığımız günkü ışıltısından hiçbir şey kaybetmeyecek parçalar seçerek tek takımla her okazyona ayak uydurabilecek güçte parçaların peşine düşmüşken nokta atışı bir koleksiyonla karşılaştık.

Karşınızda Karaca 316+ Feel Steel Koleksiyonu!

Adımları takip edip, kendi kapsül sofranızı kolayca oluşturabilirsiniz.

Hem Dayanıklı Hem Şık

Öncelikle soframız için seçim yaparken dayanıklılık elbette ön planda olmalı ama senelerce kullanmaya hevesli olacağımız kadar da zamansız ve şık bir tasarım arıyoruz. Bu iki kriteri bir arada bulmak gerçekten hiç kolay olmadı ama bulduk! Karaca 316+ Feel Steel koleksiyonundan Visal, Mild, Stark modelleri ilk gözümüze çarpanlardan.

Mild

Her biri yıllarca sıkılmadan her gün kullansak da yıpranmayacak ve davetlerimizde masanın bir mücevheri gibi kullanılmaya çok uygun. Üstelik Karaca, bu koleksiyonunda dayanıklılığı ile Türkiye’de bir ilk olma iddiası taşıyor. Peki ama nasıl? Bu kısmı teknoloji ve doğanın gücüyle çözmüşler!

Karaca 316+ çatal, kaşık, bıçak takımlarına dayanıklılığını veren Molibden elementi, okyanusları aşan gemilerde, uzay araçlarında ve benzeri endüstrilerde pas ve korozyonu önleyici olarak yüksek dayanıklılık sağlayan özel bir madde. Doğada kendiliğinden bulunan Molibden, gıdayla temasta da sağlığı vadediyor. İsmini de 316+ çelikten oluşması ile sahipleniyor. Bu resmen bir buluş!

“Sofranın En Değerli Takısı”

Kapsül soframızın en önemli adımlarından birine geldik. Tarzımızı yansıtması! Kıyafetlerimizi, takılarımızı seçerken sorduğumuz önemli soruları, sofra takımımızı seçerken de sormalıyız.

Beni yansıtıyor mu? Stilime katkıda bulunacak mı? Yaşam tarzıma ayak uydurabilecek mi?

Biz bu koleksiyona, üç evetin üçünü de verdik.

Visal

Örneğin davetlerin vazgeçilmez ev sahibi ünvanının sahibiyseniz, hiç düşünmeden Karaca 316+ Dora setine bakmalısınız.

Az bulunan parçaların peşinde bir romantikseniz “Mantilla” tam size göre!

Fütüristik çizgilerden ve maceradan hoşlanıyorsanız “Way” modeli sizi geleceğe doğru yola çıkardı bile.

Her gün taktığımız ve uğur getirdiğine, bizi tamamen yansıttığına inandığımız için hiç çıkarmadığımız takılar, saatler var ya? Soframızın takısı da kesinlikle iyi bir çatal bıçak takımıdır. Bardak seçiminin, çayın tadını değiştirmesi gibi, çatal bıçak seçimi de gözden başlayarak tüm lezzeti etkiler.

Karaca’nın yeni koleksiyonunda dünyaca ünlü saat markalarının kullandığı 316+ çelik teknolojisini kullanması da sofranın en değerli takısını üretiyor olmalarında büyük rol oynuyor.

Hem Davete Hem Kahvaltıya

Kapsül soframızı oluşturmak için son adımdayız. Biz bu adıma “tek set ile tüm gün”diyoruz. Öyle bir seçim yapmalıyız ki, günün her saatine ayak uydurabilsin. Artık eski zamanlardaki gibi devasa büfelerin, mutfak takımlarını sergilemelik vitrinlerin pek revaçta olmadığını düşünürsek; tatlıya, misafire, günlük kullanıma ve davetlere ayrı ayrı çatal bıçak takımı almamız mantıklı gelmiyor.

Nil

Bu adımda, Karaca 316+ Feel Steel koleksiyonunun Influx modeli gibi sade, zarif ve çok kullanışlı tasarımlarından ilham alabilirsiniz!

Bu sene, iyi günde kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta, kutlamalarda ve dertleşmelerde bizi her daim en sıcak şekilde ağırlayan sofralarımıza bir takı hediye edelim diyoruz. Sizin de sofranızla ilişkiniz bizimki kadar derinse Karaca’nın yeni koleksiyonuna mutlaka göz atın.