theMagger olarak, “Be bold or italic, never regular” mottosundan yola çıkarak yaşamın farklı alanlarını basit dokunuşlarla güzelleştirmekten keyif alıyoruz. Bizleri farklı kılan da aslında bakım ritüellerimizden kültür sanat takvimlerimize, gardıroplarımızdan sofralarımıza yaşamın her bir yapı taşında detaylara gösterdiğimiz bu özen. Bugün de sizleri bu anlayışı paylaşan bir marka ve bir sanatçının iş birliğinin sofralardaki yansımasıyla tanıştırmak istedik: Karaca Hussein Chalayan koleksiyonu.

Hayatın her alanında dikkat çeken; uzun soluklu ve sade tasarım trendi, sofralarda da kendini gösteriyor. Bu dönüşümü merkezine alan ve sanatı ve kültürel mirası sahiplenen dikkat çekici projelerini takipte olduğumuz Karaca da Hüseyin Çağlayan ile bir işbirliği gerçekleştirdi. Sanatçı ve tasarımcı kimliğiyle global başarılara imza atan Hüseyin Çağlayan’ı ayrıca Time Dergisi tarafından seçilmiş “tüm zamanların 100 moda ikonu”ndan biri olarak tanıyoruz. Onun modadaki minimal ve fütüristik bakış açısı Karaca için tasarladığı özel koleksiyonlarda da kendini gösteriyor.

Çağlayan’ın tasarladığı özel koleksiyon, günümüz yaşam tarzının fütüristik bakış açısı ile birleşimini yansıtıyor. Hüseyin Çağlayan’ın sanat dehasını ve zarif dokunuşlarını ortaya koyan, tek kişilik Digital Pearl yemek takımında yer alan parçalar iç içe geçerek piramit görünümü oluşturuyor. Böylece fonksiyonelliğin yanı sıra geleceğin yansımaları da sofralara taşınıyor.

Koleksiyonun diğer üyesi Poly kahvaltı takımı ise kahvaltının bir öğünden çok daha fazlası olduğunu düşünenlere hitap ediyor. Sofranın başından ayrılamayıp saatlerce sohbet etmek gibi gerçek keyif anlarına eşlik edecek bu takım, yuvarlak hatları ve naturel renkleri ile sade sofraların değişmez parçası olmaya aday. Üstelik Hüseyin Çağlayan’ın modern çizgilerini taşıyan tasarımın parçaları adeta bir yapboz gibi iç içe geçerek farklı sunum tasarımları hazırlama imkanı da sunuyor.

O halde multidisipliner bir anlayışı evinizde de benimseyip moda ve tasarımın gastronomi dünyasıyla buluştuğu bir koleksiyona daha detaylı göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Kapak Fotoğrafı: Karaca