Ne demiş ünlü şair Cemal Süreya: “Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem / Ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı.” Ben de sizin için Karaköy’de kahvaltı yapmaktan zevk aldığım, ve sizin de zevk alacağınızı düşündüğüm mekanların minik bir listesini yaptım. İşte Karaköy Kahvaltı Mekanları …

Bu yazı Kasım 2018’de güncellenmiştir.-

Bu Kez Kahvaltısıyla Karşınızda: Dem Karaköy Karaköy Kahvaltı Mekanları

dem karaköy

Dem Karaköy’ü hep 60 çeşit çayıyla duymuşuzdur şu güne dek. Ama size kahvaltısıyla da Karaköy’deki en iyi kahvaltıcılar arasına girebilir desem ne dersiniz? Ben içinde havuç bulunan İspanyol Paça Menemen’ini denedim, beğendim. Peynir tabağı da oldukça yeterli ve güzel geldi. Menemen dışında da menüde çırpılmış yumurta, sahanda yumurta vesaire mevcut.

Dem Karaköy: InstagramKonum

Dem Karaköy Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mah. Hoca Tahsin Sok. No:17, Beyoğlu/İstanbul

Klasik Bir Kahvaltı: Pim Karaköy Karaköy Kahvaltı Mekanları

pim karaköy

Normalde hep öğle yemekleri için tercih ettiğim bir mekan aslında Pim. Burası yine Gakkı’nın tersine oldukça geniş bir mekan. Hatta o sokakta en çok kapasiteye sahip yerlerden biridir veya yerdir direk. Yine de kendisini bir türlü boş, sakin göremedim. Bir sabah o şekilde yakalayınca kaçırmadım fırsatı, haydi kahvaltısını deneyeyim dedim ve pişman etmedi beni Pim. Klasik iki kişilik kahvaltısı gayet yeterli. Klasik kahvaltısı dışında, Vejetaryan ve Fransız kahvaltısı var. Eğer pankek modunuzdaysanız o da var.

Pim Karaköy: InstagramKonum

Pim Karaköy Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mah. Kılıç Ali Paşa Mescidi Sok. No:18, Beyoğlu/İstanbul

Bir Başka Kruvasan & Kahve: FiLBooks

FiLBooks

Karaköy’ün yenilerinden olan FiLBooks daha açılmasından bile önce dikkatimizi çekiyordu. Turkuaz tonlarında konsepti, iç dizaynı gayet hoş. Kruvasan menüsünün de Mahalo’dan daha geniş olduğunu söyleyebilirim. En son gittiğimde sade, çikolatalı, reçelli, üzümlü çeşitleri mevcuttu. Ayrıca kahvaltı için ilginizi çekerse, kişleri de gayet lezzetli. Kahve olarak üçüncü dalgadan bir tek Aeropress var henüz. Ama yine de geniş bir kahve yelpazesi var üçüncü dalga dışında.

FiLBooks: InstagramKonum

FiLBooks adres: Kemankeş Karamustafapaşa Mah. Ali Paşa Değirmeni Sok. No:1/A, Beyoğlu/İstanbul

 

En İyi Kahvaltı: Gakkı Karaköy  -Bu mekan kapanmıştır.

gakkı

Karaköy’de en iyi kahvaltıyı nerede yaparım diyecek olursanız, net bir şekilde cevabım Gakkı olur. Mekanın iç dizaynı orijinal, tepedeki aynadan üst kattaki mutfağı görebiliyorsunuz. O derece düşünülmüş. Çalışanlar çok sempatik. Kahvaltı yaptığım bir sabah reçellerinin kargoyla gelişine rastladım ve evet tahmin edebileceğiniz gibi doğalını getirtiyorlar. Bu güpgüzel yerin tek sıkıntısı, yer bulmak. Oldukça küçük bir yer olduğu için bu konuda zorluk yaşayabilirsiniz. Olur da bir sabah boş görürseniz hemen değerlendirmeniz şahsımca tavsiye edilir.

Gakkı Karaköy Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mah. Kılıç Ali Paşa Mescidi Sok. No:10/B, Beyoğlu/İstanbul

Kruvasan & Kahve: Mahalo Coffee Shop -Bu mekan kapanmıştır.

Mahalo

Benim için kahvaltı illa ki böyle yumurtalı, peynirli, zeytinli olmasa da olur; kruvasan ve kahve olsun ben kahvaltının kralını yapmış sayarım kendimi diyorsanız size önerim Mahalo olacak. Kruvasanları gayet güzel, taze. Kahve olarak da her türlü Üçüncü Dalga kahvesi mevcut. Gakkı’nın aksine çok geniş ve ferah bir mekan. En önem verdiğim konulardan biri de çalışanları ve bu konuda da tam puanı alıyor benden Mahalo.

Mahalo Coffee Shop Adres: Arap Cami Mah. Söğüt Sok. No:1 , Beyoğlu/İstanbul

 

İlginizi çekebilir: Işıl Birengel’den İstanbul’un Dört Bir Yanından Kahvaltı Sofraları

Görseller Zomato’dan alınmıştır.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

  1. güzel öneriler… tebrikler.

    Karaköyden bi öneri de benden olsun. Çok güzel boşnak börekleri var..Börek sevenler çay ile kombinleyebilir, isteyen sonradan brownissa ile keyfi yükseltebilir.

    Kılıç ali paşa sokakta.. hemen köşede.. ;)

FAVORİ YAZILAR