Kabul etmeliyiz, geçtiğimiz senelerde sık sık uğradığımız Karaköy sokakları biraz değişti. Fazla kalabalık oldu, işletmeyi bilmeyen birçok cafe açıldı kapandı. Sanıyorum ki bu İstanbul’un kaderi… Ama senelerdir duran birkaç yer var ki, hala ayakta kalmayı hak ediyorlar. Bugün sizlere eski dostum Karaköy’de yer alan, başarılı kahvaltı mekanlarından bahsedeceğim. Keyifli okumalar ve şimdiden afiyet olsun. ;)

Karaköy Kahvaltı Mekanları

Mums Karaköy

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mums (@mumscafe) on

İstanbul’daki kahvaltı mekanları arasında Mums Cafe‘nin yeri bende çok ayrı. Fransız Geçidi’nden geçerken bir huzur hisseder ya insan, işte bu dinlendirici ortamı Mums Cafe’de de bulabiliyorsunuz. Sıcacık, samimi bir mekan. Taptaze kruvasanlar, french toast’lar, pancake’ler, ev yapımı granola, eggs benedict, ev yapımı reçeller… Bir kahvaltıda isteyebileceğiniz ne varsa burada mevcut. Sandviç ve tosları kendi yaptıkları ekşi mayalı ekmekler ile sunuyorlar. Havanın da güzel olduğu bir pazar gününe Moms’ta başlamanın ne kadar doğru bir karar olduğunu gidince anlayacaksınız.

Instagram

Pim Karaköy

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pim Karaköy (@pimkarakoy) on

Karaköy’ün en popüler sokaklarından Kılıç Alipaşa Mescidi Sokak’ta yer alan Pim Karaköy, Karaköy’ün senelere meydan okuyan mekanlarından biri. Pim’e kahvaltı için gideceklere tavsiyem, iki kişilik, gayet güzel bir serpme kahvaltı olarak gelen Pim Klasik Tahtad. Bu seçimde pişiden sucuğa ne isterseniz yer alıyor. Pim’in menüsünde vejetaryen kahvaltı, Fransız kahvaltı, pancake gibi seçenekler de mevcut. Renkli duvarları ve arkada çalan güzel müzikleriyle Pim Karaköy güne başlamak için bence güzel bir alternatif.

 

Instagram

FiLBooks

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Filbooks (@filbooks) on

FiLBooks, sempatik ortamı ile İstanbul’da mutlaka gitmeniz gereken kitapçılardan. Burası aynı zamanda da tatlı mı tatlı bir cafe. Buranın raflarında gezinirken edebiyata dair kısa bir yolculuğa çıkabilir, bir yandan da lezzetli kahvaltı seçeneklerini tadabilirsiniz. Güne tatlı bir başlangıç yapmak isteyenler için pancake tabağını şiddetle tavsiye ediyorum. Klasikten şaşmayayım derseniz kahvaltı tabağı da aynı güzellikte geliyor. Tek notum; servis bazen yavaş olabiliyor, ona takılacaksınız burayı yalnızca Karaköy’deki kitapçınız olarak kullanmanızı tavsiye ederim. Söylememiş olmayayım. :)

Instagram

Karabatak

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Karabatak (@karabatak_karakoy) on

Karabatak’ı zaten bilip sevenler için hemen söylemeliyim, geçtiğimiz sene Karabatak Harbiye yepyeni ve müthiş bir tasarımla açıldı. Karabatak’ın her iki şubesine de retro bir tarz hakim. Mekan o kadar güzel ve düşünülmüş detaylara sahip ki, eminim ilk gidişinizse bir süre mekanı incelemekten kendinizi alamayacaksınız. Burada harika bir kahve keyfi yapabilir, kahvenin yanına mekanın leziz kruvasanlarından birini sipariş edebilirsiniz.

Instagram

Han Karaköy

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Han Karaköy (@hankarakoy) on

Han Karaköy ile instagramda karşılaşmış olmanız çok muhtemel. Süt ile birlikte sıcacık gelen damla çikolatalı cookie’leri instagram aleminin önemli paylaşımlarından. :) Bu kurabiyeler Mekanın şirinliğine yakışır bir sunumla geliyor, çok da lezzetli. Han Karaköy’ün cookieleri gibi dekorasyonunu da çok beğeneceğinizi garanti edebilirim, çünkü burası oldukça soft renklerle her köşesinde fotoğraf çekmek isteyeceğiniz bir tasarıma sahip. Han’ın balkonunda, keyifli bir Karaköy manzarası eşliğinde güzel bir kahve içerek güne başlayabilirsiniz.

Instagram

Görseller Zomato’dan alınmıştır.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN