Bozburun son zamanların en uğrak yerlerinden. Burada yer alan ve benim çok sevdiğim Karia Bel’i sizlerle paylaşmak istedim.

Konum

manzara
Karia Bel, Bozburun

Bozburun her yaz daha fazla kişinin gitmesiyle kalabalıklaşıyor. Fakat buraya gelen herkes biraz sakinlik peşinde, ya da en azından ben oraya gittiğimde öyleyim. Bana sorarsanız buradaki en keyifli otellerden biri (ayrıca benim tek kaldığım otel): Karia Bel. Otelin sahibi Beliz Hanım da dünya tatlısı, her misafiriyle teker teker ilgileniyor.

Karia Bel’e Ulaşım

İstanbul’dan Dalaman’a uçtuktan sonra Bozburun’a ulaşmak yaklaşık 2.5 saat kadar sürüyor. Yollar biraz virajlı, o yüzden de biraz uzun sürüyor. Dilerseniz otelden transfer ayarlayabilirsiniz. Bozburun’a varınca da otelin teknesi sizi alıp otele götürüyor (ama öyle uzun değil, otele ulaşmak beş dakika sürüyor.) Yani otele arabayla ulaşım yok.

Dalaman’dan Bozburun’a gittiğiniz yolda serin bir şeyler içmek çok keyifli oluyor. Köyceğiz taraflarında yol kenarında bir sürü meyve-sebze satan yerler var. Madenci’nin Yeri de bunlardan bir tanesi. Biz oradan taze sıkılmış bir meyve suyu içmeden yolumuza devam etmiyoruz, sizin de aklınızda bulunsun.

Karia Bel’

lagina
Karia Bel, Bozburun

Karia Bel’in iki kısmı bulunuyor: Otel ve Beach House. Bu iki kısım arasında tekneyle gidip geliyorsunuz. İstediğiniz gibi gidip gelebilirsiniz, bir iki dakika sürüyor yani öyle uzak değil. Ayrıca odaların hepsi de çok zevkli ve kullanışlı.

17
Karia Bel, Bozburun

Otel kısmında 16 oda var. Benim favori odam: Lagina yani 17 numaralı oda. Fakat tüm odaların içi çok güzel dekore edilmiş.

Beach House

oda manzarası
Karia Bel, Bozburun

Beach House kısmı ise 10 oda ve 1 süit’ten oluşuyor. Bu taraftaki odalar da çok keyifli, hatta ben her seferinde Beach House kısmında kalmayı tercih ediyorum. Eğer süit (Beach House 1) veya Beach House 3’te kalırsanız kendinize özel iskeleden denize girebilirsiniz. Fakat özel iskeleli bir odada kalmasanız da denize girdiğiniz yer çok güzel.

Karia Bel’de Yeme-İçme

öğle yemeği
Karia Bel, Bozburun

Burada yiyeceğiniz yemekler gerçekten harika! Kahvaltı ve akşam yemekleri otel kısmında veriliyor ve fiyata dahil. Açık büfe bir kahvaltı var, burada çeşit çeşit yiyecekler bulabilirsiniz. Fakat başka bir şey isterseniz de hemen yapıp getiriyorlar. Öğle yemeklerini ister otel ister Beach House kısmında alabilirsiniz. Aralarındaki tek fark mutfak otel kısmında olduğundan yemekler Beach House kısmına birazcık daha geç geliyor.

masa
Karia Bel, Bozburun

Akşamüstü 17.00 civarı çay saati. İkram olarak çay ve yeni yapılmış (genelde ılık geliyor) kek, poğaça gibi yiyecekler servis ediyorlar. Akşam yemekleri ise günlük çıkan yemeklerden oluşuyor. Sırasıyla çorba, başlangıç, ara sıcak, ana yemek ve tatlı geliyor. Genellikle bu yemekler deniz ağırlıklı oluyor. Ama eğer bir alerjiniz varsa veya o gün deniz ürünü bir şey yemek istemezseniz başka seçenekler de var tabi.

Karia Bel’de Deniz

otelde deniz
Karia Bel, Bozburun

Burada deniz inanılmaz! Hem otel hem de Beach House kısmından denize girebiliyorsunuz. Otel kısmı biraz daha iç içe ve kalabalık geliyor bana o yüzden ben denize girmek için de Beach House kısmını tercih ediyorum. O tarafın önü daha açık ve denizi daha berrak geliyor bana.

Karia Bel’de Neler Yapabilirsiniz?

kitap
Karia Bel, Bozburun

İnsanlar buraya aslında dinlenmek için geliyor. Dolayısıyla bana soracak olursanız buradaki en keyifli aktivite deniz kenarında sessiz, sakin bir şekilde kitap okumak, leziz yemekler yemek ve şehrin gürültüsünden, stresinden uzaklaşıp rahatlamak.

kanolar
Karia Bel, Bozburun

Fakat siz biraz daha hareketli bir şeyler yapmak istiyorsanız, pek fazla seçenek yok açıkçası. Sadece, otelde paddle board ile gezebilir, oteldeki kanolara binip karşıdaki adalara (Tavşan Adası gibi) gidebilir, tekne kiralayıp Bozburun’un o güzel koylarını görebilir veya otelden sizi bırakmalarını rica edip Selimiye Köyü’ne gidebilirsiniz.

Karia Bel hakkında daha fazla için bloguma göz atabilir; otelin ve odaların içini merak ederseniz bu linkteki videoyu, yemekler ile ilgili bilgi almak içinse bu linkteki videoyu izleyebilirsiniz. 

İlginizi çekebilir: İrem Bali’den Kocabahçe Glamping