Teknoloji bizi heyecanlandırıyor. Yeni gelişmelerden haberdar oldukça merakımız daha da çok artıyor ve her gün yaşamamıza dahil olan dinamiklere uyanmak inanılmaz bir haz veriyor. Eğer siz de bizim gibi geleceği şekillendirme arzusu içerisinde olanlardansanız, Samsung Galaxy Fold2  ile tanışmanın tam zamanı. Hazırsanız, mobil telefonda yeni bir çağ açan Galaxy Z Fold2’nin bizi en çok heyecanlandıran özelliklerinden konuşmaya başlayalım. 

Her şeyden önce Galaxy Z Fold2 sadece yeni bir telefon değil, telefon dünyasında yeni bir kategori. Neden mi? Çünkü o, nefes kesen cesur bir tasarımla üst düzey mühendisliğin birleşimi. Samsung’un üçüncü nesil katlanabilir cihazı Galaxy Z Fold2, sahip olduğu üstün teknolojiyle mobil cihaz deneyiminin sınırlarını zorluyor. 

Kapalıyken Telefon. Açıkken Tablet Gibi.

Galaxy Z Fold2

Galaxy Z Fold2’nin ilk öne çıkan özelliği, onu istediğiniz açıda katlayabiliyor olmanız. Kapağını her seferinde açmanıza gerek kalmadan, tek elle kolayca kullanılabilmesi için 6.2 inç olarak tasarlanan Sonsuz-O Kapak Ekranı’nda, isterseniz video izleyebiliyor, e-posta gönderebiliyor, hatta ekranı ikiye bölerek bu iki işlemi de aynı anda yapabiliyorsunuz. Size bu olanağı veren özellik, Galaxy Z Fold2’nin Çoklu Aktif Pencere özelliği. Bu özellik, aynı anda birçok görevi gerçekleştirebilmeniz için hızınıza ayak uyduruyor ve böylelikle telefonunuz katlıyken bile eksiksiz bir akıllı telefon deneyimi yaşıyorsunuz. Galaxy Z Fold2 size çağın hızını yakalamanızda eşlik ediyor, örneğin içeriklerinizi bir uygulamadan diğerine taşımak için menüde zaman kaybetmiyorsunuz. ‘Sürükle ve Bırak’ özelliği ile, uygulamalar arasında parmağınızı oynatarak hızlıca düzenleme yapmanız yeterli oluyor. ‘Uygulama Eşleştirmesi’ ise, aynı anda 3 uygulamayı birden açmanızı ve bu ekran düzenini kaydederseniz onu her seferinde aynı şekilde bulmanızı mümkün kılıyor. Derken, Galaxy Z Fold2’yi açıyorsunuz – dünyanız genişliyor.

Dinamik AMOLED 2X ekranın zengin renklerini ortaya koyan 7.6 inç ekran, adeta yaşamı bambaşka gözlüklerden görmenize olanak tanıyor, vizyonunuzu genişletiyor, etrafınızdaki olasılıkların daha farkında olmanızı sağlıyor. Üstelik Galaxy Z Fold2, bunu yaparken aynı zamanda gözlerinizi de düşünüyor ve daha az mavi ışık yayıp tablet boyutunda bir ekrana dönüşüyor; böylece telefonunuzu uzun saatler boyunca gözleriniz yorulmadan kullanabiliyorsunuz. Galaxy Z Fold2’nin çentiksiz ekranı ve inceltilmiş kenarlarıyla kesintisiz bir ekran deneyimi yaşarken inanılmaz akıcı katlama hareketleriyle ise onu dilediğiniz formda kullanabiliyorsunuz. 

Çok Önemli Mesele: Anı Yakalamak

Galaxy Z Fold2, sizi aynı zamanda anı yakalamanın yepyeni bir yoluyla tanıştırıyor. Onunla, birçok akıllı telefonun ek cihazlar olmadan çekemeyeceği açılardan fotoğraf ve video çekebiliyorsunuz. Hatta, vlog’larınızı çekerken 6 Flex mod Otomatik çerçeveleme ile odağınızı asla kaybetmiyorsunuz! ‘Eller serbest video çekim’ özelliği sayesindeyse, en son gittiğiniz partide dans ettiğiniz veya yemek yaparken hünerlerinizi gösterdiğiniz görüntülerinizi hayal ettiğiniz şekilde rahatça çekebiliyorsunuz. Peki, mükemmel fotoğraf, siz henüz onu çekmeden Galaxy Z Fold2 ile ekranınıza geliyor desek? Siz deklanşör düğmesine basmadan önce, açık konumdayken her iki ekranı da kullanıyor; böylece hem fotoğrafı çeken kişi hem de fotoğrafı çektiren kişi ön izlemeyi aynı anda görebiliyor. Bir başka deyişle, akıl almaz güzellikte kareler Galaxy Z Fold2 ile sizi bekliyor. 

Video kamera seviyesi odaklamasındansa ayrıca bahsetmeliyiz. Otomatik çerçeveleme ikonunun üzerine dokunduğunuzda, kendinizin veya istediğiniz herhangi birinin merkezde ve odak noktasında kalmasını sağlayabiliyorsunuz. Eğer çerçeveye daha fazla kişi girerse, videoya herkesin dahil olabilmesi için ekran genişliyor, kişiler çıktığında ekran çerçeve tekrar daralıyor. Yani o siz nasıl isterseniz, o şekle giriyor! Galaxy Z Fold2 size, daha fazlasını yapabilmeniz için ihtiyacınız olan esnekliği sunuyor, odak noktasına sizi koyuyor. 

Renkleri Kalp Biz!

Mystic Bronze + Mystic Black

Ve tabii renkleri… Galaxy Z Fold2, sahip olduğu üstün ve çığır açan teknolojiye yakışan, nefes kesiciliğini yansıtan renkleriyle karşımızda: Mystic Black ve Mystic Bronze. Üstün ve zamana meydan okuyan bir tarz için siyahı, kalabalıklar arasında dikkat çekmek isteyenlere bronzu öneriyoruz – ama şurası kesin, her iki renk de, elinizde geleceğin telefonunuzu tuttuğunuzu size hissettiriyor.

Yepyeni Oyun Deneyimlerinin Peşinde

Galaxy Z Fold2’nin yenilikçi özellikleri bitmedi, şimdiyse sizlere sunduğu yepyeni oyun deneyimi giriyor sahneye. 120Hz Ana Ekranın hızlı tepki süreleri ve akıcı hareket yetenekleriyle, gerçek zamanlı bir oyun deneyimi yaşamanın keyfini çıkarıyorsunuz. Tabii bunda, şimdiye kadar üretilen Galaxy cihazlar arasında en iyi dinamik ses özelliğinin yanı sıra geliştirilmiş stereo etkisi ve yüksek dinamizme sahip çift hoparlörü sayesinde daha berrak bir sese sahip olmasının etkisi büyük. Bluetooth ile oyun kolu ve Galaxy Buds Live kulaklık bağlayarak, bu deneyimi daha da üst seviyeye taşıyabilirsiniz! 

Galaxy Z Fold2

Bahsettiğimiz tüm bu çığır açan özelliklerin ihtiyaç duyduğunuz her anda sizinle olabileceğini söylesek? Galaxy Z Fold2, iyileştirilmiş yapay zeka teknolojisi ile adeta oyunun kurallarını yeniden yazan, tüm gün performans göstermek üzere tasarlanmış çift pile sahip.

Son olarak, bir Galaxy Z Fold2 sahibi olarak “Galaxy Z Premier Service” hizmetinden de faydalanabileceğinizi hatırlatalım. Bu servis ile en iyi akıllı telefon deneyimini yaşamanız amacıyla tasarlanan özel müşteri servisi hizmetini alıyorsunuz. Bir Galaxy Z kullanıcısıysanız, ihtiyaç duyduğunuzda 0850 222 0 847 (Özel Çağrı Merkezi) numaralı hattı aramanız yeterli oluyor. Ayrıca ücretsiz ‘Moto Kurye Hizmeti’ne erişebiliyor, evinizden çıkmadan Samsung Servis’ten yararlanabiliyorsunuz. Bitmiyor, 1 yıl boyunca ekran değişimine ihtiyaç duyduğunuzda, Ekran Koruma Desteği ile bunu 999 TL’Lik özel fiyatla gerçekleştirebiliyorsunuz. Kısacası aradığımız her şey onda, daha ne isteriz?