Kasa Roof Lounge Karaköy’ün birer birer açılan yenileri arasında göze çarpıyor. Vault Karaköy The House Hotel’in çatısında yer alan Kasa Roof Lounge tarihi yarımadanın o olağanüstü görkemi ile Karaköy’ün kendine has bohemliğini bir arada sunuyor.

-Bu mekan kapatılmıştır.

Kasa Roof Lounge ve Tarihi Yarımada
Kasa Roof Lounge ve Tarihi Yarımada

Kasa Roof Lounge, ismini Vault Karaköy’ün binasından alıyor. SALT Galata binası gibi eski bir Osmanlı dönemi banka binası olan Vault Karaköy toplantı odalarına dönüştürülen kasa odalarıyla ünlü. Kasa Roof Lounge’a çıkmadan önce resepsiyona rica ederseniz memnuniyetle size kasa odalarını gezdirebileceklerini düşünüyorum.

Şefin Kaşık Mezeleri
Şefin Kaşık Mezeleri

LoKals Karaköy etkinliği dahilinde bir davetle merhaba diyen Kasa Roof Lounge misafirlerine tam anlamıyla günün yorgunluğunu atma fırsatı veriyor. İş çıkışı arkadaşlarınızla gidip muhteşem manzara eşliğiyle birkaç kadeh içip haftanın ya da günün geyiğini çevirebileceğiniz bir mekan Kasa Roof Lounge. Köşedeki koltuğa oturup gün batımının keyfini çıkarın; bir akşam yemeği restoranından çok mutfağının ustası Volkan Çengel’in harika atıştırmalıklarını içkilerinizle birlikte tadabileceğiniz bir ortam. Benim favorilerim Prosecco eşliğinde Somonlu Bruschetta ve Şefin Kaşık Mezeleri.

Kasa Roof Lounge
Kasa Roof Lounge

Kasa Roof Lounge ayrıca tam bir butik parti mekanı, tek kusuru otel misafirlerine rahatsızlık vermemek için partinizi gece 12’de sonlandırmak zorunda olmanız. Son olarak her Perşembe iş çıkışı Nopa’nın barmeni Kevin Patnado’nun kendine özgü kokteyllerinden içmek için düzenlenen Mi Kasa es su Casa’ya da bir göz atmanızı tavsiye ederim.

CL5A7944 ssssssssssssss
Kasa Roof Lounge

*Uyarı olarak, özellikle yaz aylarında akşamüstü 6’dan önce aşırı sıcak olmasından dolayı tavsiye etmiyorum. Ayrıca eğer planlı bir şekilde gidip akşamınızı orada geçirmek istiyorsanız arayıp rezervasyon yaptırmanızda ya da en azından arayıp müsait olup olmadığını sormanızda fayda var, bazı akşamlar özel etkinlikler için kapalı olabiliyor.

Kasa Roof Lounge Adres: Arap Cami Mah. Bankalar Cad. No:5  Beyoğlu / İstanbul