Mimolett ve Jack Russell’dan sonra Kayra Restoran Haftası’nda gezdiğim diğer iki mekan ise Meşrutiyet Caddesi’nde bulunan Baylo ve Sıraselviler’deki Kiki… Önce Baylo’dan başlayalım…
(Restoran Haftası 4 Mekan 4 Menü Vol.1’i okumadıysanız, sayfanın sonundaki linkten yazıya ulaşabilirsiniz.)

Baylo, Pera

Öncelikle önceden Baylo’ya gitmediyseniz, çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Baylo benim için kaliteli müzik dinleyebildiğim, haftanın her günü rahatlıkla iyi bir servis alabildiğim, güzel insanlarla bir arada olabildiğim bir mekan. Pazar ve pazartesi akşamları hariç saat 7’yi geçince Baylo’nun kapıları açılıyor ve içerideki mum ışıkları Meşrutiyet Caddesi’ni canlandırıyor. Belirli bir saatten sonra ise Baylo müdavimleri ve turistler bu güzel mekana gelmeye başlıyorlar.

Baylo’nun kendi menüsünde şnitzelden domuz sosise, caprese’den makarna çeşitlerine birçok lezzet yer alıyor. Kayra Restoran Haftası’nda kendi tarzlarına uygun, hem hafif yemek yiyip hem de yanında şarabınızı keyifle içebileceğiniz bir menü seçmişler: Karışık şarküteri tabağı. Üzerinde İtalyan salamından, dana bresaola’ya birçok şarküteri ürünü bulanan bu tabağın diğer kısmı ise kars gravyerden parmesana kadar birçok peynir çeşidinden oluşuyor. Üzümler, incirler, kuru kayısı ve cevizler de tabağın dekorunu tamamlıyor. Şarküteri tabağının “bonus” kısımları ise pırasalı mücver ve domatesli bruschetta. Yanında Terra Narince içtiğimiz bu menü Baylo’nun güzel ortamında güzel bir akşam geçirmemizi sağladı.

Baylo’ya harika servisi, harika atmosferi ve Meşrutiyet’i daha keyifli hale getirdiği için teşekkürler!

Adres: Meşrutiyet Cad. No: 107/A Şişhane, Beyoğlu

Kayra Restoran Haftası Özel Menü, kişi başı 50 TL

Kiki, Sıraselviler

Şu zamana kadar Kiki’ye yemek yemeye gitmemiş olabilirsiniz… Kiki genelde kız kıza veya sevgilinizle rahatça sohbet edebileceğiniz, güzel müzik dinleyip, kendiniz olabileceğiniz bir mekan. Kiki, benim için de Restoran Haftası kapsamında gidip yemeklerini tadana kadar öyleydi.  Öncelikle şunu söylemeliyim; Kiki’nin yemekleri çok lezzetli! Masaya oturduğumuz anda poğaça kıvamında gelen ekmekleri ile Kiki, yemek konusunda da kalbimizi çaldı. Sonrasında ortaya mücver ve 3’lü meze tabağı geldi. Tabakta muammara, patlıcan közleme ve humus vardı. Birbirinden lezzetli başlangıçlardan sonra ortaya vejeteryan pizza geldi. İnce hamuru ile Kiki’nin pizzası İtalyan restoranlarına taş çıkartır diyebilirim! Beraberinde içtiğimiz Terra Öküzgözü de pizzaya ayrı bir lezzet kattı.

Şimdi durun! Çünkü Kiki’de enfes bir profiterol yedim. Onu anlatmadan geçmek istemiyorum… Muzlu, kremalı profiterole ne zaman başladım, ne zaman bitirdim gerçekten bilmiyorum. O kadar lezzetliydi.

Size önerim bugünlerde Kiki’ye gidin ve Kayra Restoran Haftası’na özel menüyü “Kayra Modu”na geçerek bir güzel deneyimleyin. Hem müziğin, hem ortamın, hem de yemeklerin keyfine vararak kendinize bir hediye yapın…

Adres: Katip Çelebi Mh., Sıraselviler Cd No:42, Beyoğlu

Kayra Restoran Haftası Özel Menü, kişi başı 25 TL veya 50 TL

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN