Kendinizi geçen hafta check-in’leriyle tavan yapan Antrepo 3’te hissedebilmeniz, Istanbul Fashion Week ruhunu deneyimlemeniz için mini bir video çektim sevgili theMagger okuyucularına. İçinde; huzur, dostlarla kavuşma, bir tutam modayla beraber IFW’nin son gününden manzaralar var bu videoda. Umarım beğenirsiniz!

 

IFW’nin son gününde katıldığım 3 defile, İstanbul Moda Haftası’nın top 5’ine girebilir nitelikte olmasıyla ilginizi çekebilir. Önce sadece ‘Bugün Ne Giysem’ yarışma programı juriliğiyle tanıdığım Hakan Akkaya’nın ‘Men In Black’ koleksiyon şovunu izleme şansım oldu.

Heyecanla beklenen Gamze Saraçoglu’nun defile açılışını yine enerjisine bayıldığım Selma Ergeç yaptı. 2013 İlkbahar/Yaz sezonunda kadınları ihtişamlı göstermek isteyen tasarımcının renk tercihi ise pastel ve yumuşak tonlardan olmuş. Ergeç’in podyumda kendini muziğe kaptırışı ve tasarımları taşıyışı, Miss.Modazon’un yanımda ‘Şımarmaya hakkı var, Gamze Saraçoglu giyiyor.’ cümlesi defileyi özetlemeye yetti bence.

Son defilem ise, Lug Von Siga markasıyla Gül Ağış’ın defilesi, geçen sezon Galatasaray Hamamı’nda gerçekleşen başarılı fakat fazlasıyla sıcak defilesinden sonra, bu sefer Gül Ağış tasarımlarını podyumda görmek daha rahatlatıcı oldu 🙂 Keskin bir duruşa sahip koleksiyon, bir yabancının gözünden Kapalıçarşı’dan esinlenmiş. Deri detaylar ise koleksiyonun en çarpıcı ayrıntıları oldu. Beyaz – kırmızı – siyah hakimiyeti, yaza ayrı bir hava katacak gibi görünüyor…

Diğer IFW’de görüşmek üzere!